Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Je nejvyšší čas “vygruntovat” svá přetížená játra

13.04.2010
Játra Máte rádi svá játra? Asi moc ne, pokud chodíte pozdě spát, když dlouho do noci koukáte na televizi, pozdě večeříte, “luxujete ledničku”, ládujete se brambůrkami, buráky, alkoholem, bůčky, knedlíky, omáčkami, sladkými šťávami, bílým chlebem, hromadami kynutého pečiva a různým mrtvým instantním jídlem. Určitě nemilujete svá játra, když užíváte po hrstech prášky proti bolesti hlavy, zad, při menses, na špatné trávení a na vysoký tlak…, pak taky antibiotika na úplně všechno a hromady hormonů na slabý menses, silný menses, neplodnost, proti vráskám a stáří a proti klimakteriu…

Když k tomu všemu ještě připočtete toxiny ze zdevastovaného životního prostředí a sem tam nějakou tu geopatogenní zónu, pořád ještě budete tvrdit, že máte svá játra rádi? Můžete to všechno ovšem napravit. Játra mají obrovskou regenerační schopnost a jejich cílenou detoxikací se mnoho problémů, mnohdy velmi závažných, dá odstranit. Když toxiny mikrobiální (virové infekce), chemické i jiné nejsou likvidovány, dochází v játrech k zánětům. Ty se stávají chronickými, zhoršuje se funkce jaterní buňky, což přináší poruchy různých metabolických procesů, včetně tukového.

 

Rovněž autoimunitní porucha vyvolává chronický zánět jater. Při poruše metabolismu tuků je část jaterní tkáně jimi nahrazena a vzniká steatóza (ztukovění jater). Při poruše složení žluči, kterou vylučují jaterní buňky, může docházet k vysrážení solí a ke vzniku žlučových kamenů. Žlučové kanálky se ucpávají nejen těmito konkrementy ale i žlučí, žlučovými kyselinami a cholesterolem, a vznikají tak rovněž infekční ložiska. To pak sehraje svou roli při vzniku cévní sklerózy, tedy ukládání cholesterolu a dalších látek na stěnách cév, čímž dochází k toxickému zatížení srdce a osrdečníku. Zátěž toxiny negativně ovlivňuje odolnost vůči stresu a poškozuje protizánětlivou ochrannou funkci nadledvin, objevují se různé bolesti neurčitého charakteru – nervů, šlach, kloubů. Obdobná porucha může vést k poškození ženského hormonálního cyklu (nepravidelná či vymizelá menstruace), skryté problémy v klimakteriu, onemocnění dělohy nebo prsních žláz u mužů i žen. U mužů se bude toxické zatížení kůry nadledvin směrem od jater projevovat jako porucha potence ve smyslu erekce i libida.

 

Dalším důležitým místem je papila duodeni, kudy se vlévá žluč do dvanácterníku a trávicí fermenty ze slinivky břišní. Infekční ložiska zde způsobují bolesti, křeče a poruchy trávicího systému. Tento problém zasahuje dál do tlustého střeva a vznikají úporné zácpy nebo průjmy. Infekční ložiska v játrech mají vliv na stav očí (šeroslepost, světloplachost, šedý a zelený zákal) a na degeneraci kyčelních kloubů. Spolu s poruchami žlučníku stojí za bederními ústřely, lupénkou, tenisovým loktem, problémy se zuby špičáky, za návaly vzteku a zloby, za agresivitou, za neplodnostmi, celiakiemi. Jaterní problémy mohou vznikat po dlouhodobé stresové zátěži, kdy to nejdřív “odskáče” žlučník a svou roli může sehrát také zátěž z prenatálního stadia, kdy matka před těhotenstvím nebo během něj prodělala žloutenku či mononukleózu (obojí je infekční zánět jater).

 

Neklamným důkazem vašich přetížených jater je noční nespavost od 23. do 3. hodiny (doba nejvyšší aktivity žlučníku a jater) a zvyšující se únava, třeba už ráno po probuzení. Mohou se objevovat i trvale zvýšené teploty kolem 37 st. v podvečerních hodinách. Proti problémům s játry a se žlučníkem doporučuje alternativní medicína bylinné čaje s hořčinami, jaterní diety a půsty a samozřejmě skvělý REGALEN, STIMARAL, PROTEKTIN, CYTOSAN a také ovšem reflexní diagnostiku a terapii. Ta dokáže problémy snadno najít, vyhledat ložiska a následným ošetřováním plošek spolu s preparáty Energy někdy docela rychle zmírnit, dokonce i odstranit. Ošetření reflexních plošek je jednoduché, ale musí se umět. Ve spolupráci s Kluby Energy pořádám kurzy reflexní terapie, přihlaste se, chcete-li si konečně rozumět.

 


Celková nabídka přípravků pro správnou činnost jater.


Související články:
Játra a jejich detoxikace
Byliny - balzám pro naše játra
Jak ozdravit játra?
Cirhóza
Od žloutenky k hepatitidě (a ještě ke všemu virové)
Alkohol a játra
Játra zaručují detoxikaci
Abeceda detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše - 5. část
Jak pomoci játrům
Užijte si jaro!


13.04.2010
autor: Naďa Eliášová
zdroj: magazín Vitae 4/2005
další články v rubrice: Prevence


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

680,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS