Je káva zdravá, nebo nám naopak škodí? Vědci se asi neshodnou

cm zena pije1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Káva je neodmyslitelnou součástí každodenního života. Jako zlatá niť, nám svou vůní protkává celý den. Ráno si ji dáme na probuzení, přes den jako stimulant při práci, odpoledne při posezení s rodinou či přáteli, nebo jako chvilku pro sebe po uspěchaném dni.

O vlivu kávy na lidský organizmus, její prospěšnosti nebo škodlivosti vedou vědci dlouholeté spory. Oba tábory mají své argumenty, ale najít pravdu to asi zůstane na nás. Tak jako se vším i tady bude nejlepší zvolit zlatou střední cestu. A jestli snad patříte do kategorie lidí, kteří si chvilky pohody rádi dopřejí víckrát za den, nebo Vám kávu ze zdravotních důvodů nedoporučují, můžete sáhnout po některé z alternativ. Dnešní doba myslí opravdu na všechno a i v tomto případě nabízí hned několik variant. Takže se nemusíte okrádat o vzácné chvíle pohody, ba naopak, ještě si můžete rozšířit gurmánské obzory.

V některých případech může mít káva díky složení, jako například Zlatý Doušek, dokonce pozitivní zdravotní přínos pro lidský organizmus. Zlatý doušek obsahuje čekanku, která, jak je známo, podporuje trávení, příznivě působí na činnost jater a srdce, podporuje zdravé kosti a klouby, má příznivý vliv na hubnutí. Dále pak obsahuje výtažek z hub, jako je Cordyceps, nebo Reishi, které jsou po tisíce let vysoce ceněné tradiční čínskou medicínou. Reishi má například příznivý vliv na imunitní systém a k tomu ještě výborně chutná.

Takže milí kafíčkáři, naše rada zní, držte se zlaté střední cesty a nebojte se experimentovat. Někdy risk může bít opravdu zisk a vaše tělo Vám bude nakonec vděčné.