Jaro k nám přichází se svou nabídkou

Že “detoxikovat organismus znamená mládnout” je stará pravda, kterou znali už naši předkové. Půsty a jarní očistné kúry, jež se před jarem pravidelně praktikovaly za starých časů, jsou toho důkazem. Pojmy detoxikace a regenerace patří k výdobytkům současnosti, ale jde o jedno a totéž: Chceme-li být zdraví, je nutné po zimě zanesený organismus řádně pročistit. “Regenerační a detoxikační” jsou všechny základní produkty Energy ovlivňují především meridián jater, žlučníku a tří zářičů. Nezapomínejme při jejich užívání na dostatečný přísun tekutin, zejména čisté vody, aby se uvolněné nežádoucí látky mohly z těla dobře vylučovat.

Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci těla, jejichž párovým orgánem je žlučník. Neřešený problém v játrech může v krátké době vyvolat potíže se žlučníkem a naopak. Játra filtrují krev od toxinů, kontrolují hladinu krevního cukru, přeměňují uhlohydráty, bílkoviny a tuky, vyrábějí enzymy a žluč, která je potřebná ke zpracování tuků ve střevě. Játra jsou spolu se žlučníkem dvojicí strážců, kteří hlídají čistotu v našem těle.

Detoxikace organismu však není možná, jestliže nemáme v pořádku střeva. Přejídáním dáváme možnost množení patogenních mikroorganismů, včetně obávaných plísní. Strava se nestačí ve střevech fermentovat a zahnívá. Pokud byla narušena správná funkce sliznice střev, vracejí se toxiny, jež játra vyloučila, ale i ty, které vznikly hnitím, zpět do těla. To se nestačí čistit a odpadní látky začnou vytvářet různá úložiště, zejména v tukové tkáni, kloubech a v nefunkčním lymfatickém systému, například v podobě nejrůznějších bulek.

Špatná funkce střev znamená i špatné vstřebávání prvků a vitamínů. Jestliže organismus správně funguje, dokáže sám z kvalitní stravy asimilovat všechny potřebné látky. Je pak zcela zbytečné zatěžovat tělo všeobecně doporučovaným užíváním vysokých dávek vitamínů, a oslabovat tak jeho přirozené funkce.

Odstraněním příčiny problémů a podporou správné činnosti orgánů přes jejich přirozenou energetickou síť dosáhneme maximální regenerace těla. Zde hrají velkou úlohu hořčiny, které jsme ve své stravě postupem času bohužel nahradili cukrem. I žluč je hořká a právě hořčiny dodané tělu napomáhají k lepší funkci jater. Staré národy věděly, jak jsou hořčiny důležité pro trávení, a proto byly kdysi ve velké míře zastoupeny v každém elixíru pro dlouhý život. Hořčiny jsou prověřené staletími a v těle plní funkci regenerátoru. Dokáží zvýšit tvorbu antialergenů v játrech a podpořit čištění organismu, což má příznivý vliv na širokou škálu problémů, včetně pozitivního působení na srdce. Obsah řady biologicky aktivních látek je zaměřen přímo na podporu regenerace buněk.

 

Zpět nahoru