Jan Vojáček 2. díl: Měli bychom své smýšlení změnit z role oběti do role tvůrce

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Měli bychom své smýšlení změnit z role oběti do role tvůrce. V předchozí části našeho rozhovoru jsme hovořili o našem zdraví s lékařem Janem Vojáčkem, zaměřeným na takzvanou celostní, nebo takzvanou funkční medicínu. Jeho slova nebyla pro většinu lidí nijak radostná: „Jsme národem výrazně oslabených jedinců, nemocný národ. Máme milion diabetiků, což je jen jedna diagnóza z mnoha, další jsou metabolicko- imunologické poruchy, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární, nebo autoimunitní onemocnění, a vyhoření. Tady snad nenajdete člověka, který by splňoval takovou definici zdraví, která opravdu definicí zdraví je. Vytvořili jsme si tak bezpečný a tak komfortní svět, že jsme pod tímto vlivem začali chřadnout, naše odolnost se začala zužovat. A do tohoto vletěl koronavirus – a není se co divit, co se společností udělal. Kdyby vletěl do odolné společnosti, tak si ho ani nevšimneme.“ A v této debatě s doktorem Janem Vojáčkem budeme pokračovat i v tomto díle, a budeme mluvit zejména o tom, co pro sebe můžeme udělat my sami.

Zdroj: https://www.youtube.com/channel/UC1ASPUCPfhkyUW9RUX9RGHw

Knihu Umění být zdráv od Jana Vojáčka naleznete zde.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.