Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Jak získat co nejrychleji sebevědomí

12.02.2016
Jak získat sebevědomí

Pokud si přejete v co nejkratším čase zvýšit vlastní sebevědomí, musíte začít dělat to, čemu jste se doteď vyhýbali. Lepší pocit ze sebe a větší sebevědomí se získává každodenními drobnými činy, promyšleným tréninkem. Jak na to?

Bylo by neseriózní tvrdit, že pocit vlastní hodnoty lze zvýšit snadno a rychle – obzvláště, když nám bylo celý život vtloukáno do hlavy, jak jsme neschopní a nemožní. Vybudování zdravého sebevědomí je proces, který vyžaduje čas. Urychlit to celé však může, když půjdeme hned do akce:

 

Jeden v minulosti vysoce postavený český politik měl jako dítě se sebevědomím velké problémy. A tak ho jeho maminka, ještě na základní škole, přihlásila, do recitačního kroužku. Také se domluvila s třídní učitelkou, aby chlapce posílala co nejčastěji s třídní knihou do jiných tříd – aby musel zaklepat, pozdravit a překonat svou plachost. Po revoluci v roce 1989 to nejednou vypadalo, že se tento muž jako bravurní řečník již narodil…

 

I vy můžete vlastní sebevědomí zvýšit. Pokud pro to něco uděláte.

 

Potřebujete sadu rychlých úspěchů

Potřebujete si navyknout na to, že jste dobří. Potřebujete opakovanou zkušenost, že jste dosáhli cíle. Ať už jde o mluvení na veřejnosti, větší sebevědomí ve vztazích s opačným pohlavím nebo při uzavírání nových zakázek, můžete proces získávání sebevědomí urychlit tím, že v úvodu z cvičných důvodů „snížíte laťku“ a získáte v krátkém čase co nejvíce (kladných) zkušeností.

 

Ruský mág Vadim Zéland ve svých knihách Ovlivňování reality vysvětluje, co má takovým „snížením laťky“ na mysli. Popisuje případ trhovců, kteří když úplně první den ráno začínají na svém stánku prodávat, dají prvním pár zákazníkům zboží pod cenou. To má za následek, že prodej už od začátku proudí – zatímco by jinak čekali na prvního zákazníka třeba až do oběda (podobně si například některé sportovní týmy vybírají na začátek přípravných zápasů před sezónou slabší soupeře – aby si hned od začátku zvykli na pocit vítězství, a přitom mohli natrénovat spoustu důležitých herních dovedností).

 

Jak se zbavit trémy, když se vám někdo hodně líbí

Pokud ztrácíte řeč v blízkosti někoho hodně atraktivního, nebo ho máte problém vůbec oslovit; dejte si závazek, že podstoupíte následující trénink: Začnete se bavit s úplně každým, koho potkáte. Budete si povídat s dědečky na zastávkách, při placení v obchodě vyseknete poklonu paní prodavačce – prostě váš růst sebevědomí odstartujete v situacích, ve kterých „o tolik nejde“. A každý drobný úspěch bude pro vaše sebevědomí přímo balzámem.

 

Nepomůže vám totiž, když budete přeskakovat příliš velké úrovně obtížnosti. Vzpomínáte na náš úplně první příklad? Pokud chcete mluvit před desítkami tisíc lidí na náměstí, začněte v malém recitačním kroužku…

 

Proč někdo sebevědomí má a někdo ne?

Potkávám se na svých kurzech a v terapiích s lidmi velmi sebevědomými, i těmi, kdo sebevědomí nemají skoro žádné. Jaká jedna věc tyto dvě skupiny odlišuje? Zkušenosti s prožíváním vlastní hodnoty.

 

Přirozeně sebevědomí lidé mají opakovanou zkušenost toho, že jim svět neublíží, že se nemusí bát. Opakovaně dostávají od druhých pozitivní zpětnou vazbu a též jsou si sami vědomi své vlastní hodnoty. Zažívají úspěch.

 

K sebevědomí krok za krokem

Zkušenosti se získávají v čase. Tento článek byl o tom, jak to trochu „urychlit“ a jít svému štěstí v životě naproti.

 

Mimochodem, těsně před dokončením textu vyšel na IDNES.cz rozhovor s novým trenérem pardubických hokejistů Petrem Draisaitlem. Jeho odpověď na otázku, co s pochroumanou psychikou hráčů, shrnuje hlavní myšlenku tohoto článku – jak jsou důležité každodenní maličkosti a budování sebevědomí krok po kroku: „Musejí se z toho dostat taky sami. Tím, jak se dennodenně chovají, jak trénují, jak se připravují. Kecat můžeš celý den, ale sebevědomí nikde nekoupíš.“

 

Takže slovy pana trenéra: Dost keců – je čas začít trénovat!

 

Citovaný zdroj: www.idnes.cz („Cíl je jasný, zůstat v extralize…“, 20. 1. 2016, rubrika Sport)


Související články:
Jak se zbavit psychické bolesti a učinit svůj život krásnější: Pište si deník!
Ideální nastavení mysli pro dosažení cílů
Co na sobě musíte bezpodmínečně změnit
Nejdůležitější vztah je ten, který máš sám se sebou
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu


12.02.2016
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

249,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS