Jak vyzrát na cholesterol

Zbavte se vysokého cholesterolu, chraňte se před aterosklerózou. Podpořte metabolismus tuků, snižte jejich hladinu v krvi. Ve své soukromé praxi jsem zaznamenal zvýšený příliv klientů, které trápí různé zažívací problémy a zvýšená hladina cholesterolu v krvi. O cholesterolu toho bylo již mnoho vyřčeno a proto asi nemá význam ho podrobně popisovat. Nicméně si myslím, že na některé jeho vlivy, jak kladné tak i záporné, je stále nutné poukazovat.

Co je cholesterol

komplexní lipid (druh tuku), který patří do skupiny sterolů. Nachází se v živočišných potravinách. Naše tělo si jej umí vyrobit v játrech. Cholesterol je důležitý stavební kámen ve stěnách našich buněk a tvoří izolační vrstvu nervových buněk. Kromě toho patří k základním substancím různých hormonů, které zase řídí procesy metabolismu a ovlivňují imunitní systém. Navíc je cholesterol základní substancí vitaminu D a je ho potřeba k produkci žlučových kyselin.

Dobrý a špatný cholesterol

V krvi nám cholesterol přenáší tzv. lipoproteiny HDL (dobrý) a LDL (špatný). HDL odstraňuje cholesterol z tkání do jater, odkud je pak transportován a vyloučen do žluči. HDL má také antioxidační účinky.

Mnoho LDL a ateroskleróza

LDL a jeho vysoká koncentrace v krvi je spojena s vysokou hladinou cholesterolu v krvi a značně urychluje rozvoj aterosklerózy. A právě ateroskleróza (arterioskleróza) trápí řadu pacientů, na jejímž rozvoji se vysoká hladina cholesterolu podepisuje. Do cévních stěn se ukládají tukové látky (ateromy), v důsledku čehož céva ztrácí svoji pružnost a postupně dochází k jejímu zužování a poté k ischémii (nedokrevnosti). Nejnápadnější pak bývají tyto změny na věnčitých tepnách srdce (ischemická choroba srdeční) a dále pak na mozku, ledvinách či dolních končetinách.

Cholesterol

Jak jsem již naznačil, cholesterol si jednak tvoříme v organismu a dále si ho do těla přivádíme stravou. Pro zdárné řešení vysoké hladiny cholesterolu v krvi je nutné pozměnit stravovací zvyklosti dle zásad zdravé výživy, zvýšit příjem vlákniny a zařadit do denního harmonogramu zvýšenou pohybovou aktivitu. Za velmi prospěšné považuji užívání našich přírodních přípravků v kombinaci s některými bylinkami. Ty nejúčinnější se Vám pokusím představit.

Klíčkový olej s vitaminy obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Napomáhá metabolismu nasycených tuků, snižuje škodlivé LDL, je prevencí proti ateroskleróze, vysokému krevnímu tlaku a tvorbě krevních sraženin. Obvykle jej dávkujeme 3x denně jednu kapsli před jídlem.

Česnek a Petržel pomáhá snižovat vysoké hladiny tuků v krvi. Má vliv na tvorbu žluči. Působí proti vysokému tlaku a ateroskleróze. Česnek a Petržel dávkujeme obvykle 3x denně jednu tabletu před jídlem.

Přírodní přípravky je možné užívat jak samostatně, tak v kombinaci, která je dle mého názoru nejúčinnější. Většina pacientů reaguje na kúru do tří měsíců a většina ji toleruje dobře. Přírodní přípravky nemají žádné vedlejší účinky, což uživatelé vždy vítají. Za vhodné bylinky, které můžeme používat k zapíjení našich přípravků, považuji danshen (šalvěj červenokořenná), rozrazil, truskavec, lingzhi (lesklokorku) či pampelišku nebo jablečník.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.