Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Jak vybrat nejlepší rostlinný protein? (komerční sdělení)

09.10.2018

Taky se cítíte zaskočeni širokou nabídkou rostlinných proteinů? Pátráte po tom, jak se mezi sebou liší? A který je právě pro vás ten pravý? Vysvětlíme vám to jednoduše, přehledně a srozumitelně ve třech krocích.

Plnohodnotná bílkovina - základ úspěchu

 

Bílkoviny (neboli proteiny) jsou veliké složité molekuly, které se ovšem skládají z pouhých 21 základních kamenů, tzv. aminokyselin. A z nich je pro lidské tělo 9 nepostradatelných, tzv. esenciálních. Ty bychom měli v dostatečném množství přijímat ve stravě každý den.

 

Který zdroj proteinů je svým složením tedy nejvhodnější? Každý dar z přírody přináší trochu jiné spektrum aminokyselin. Pokud hledáte přípravek pro zdraví celého organizumu, ale také pro urychlení tvorby svalové hmoty (ať už posilujete, nebo se snažíte zhubnout) nebo pro rychlou regeneraci všech tělesných tkání (včetně urychlení hojení po operacích nebo po úrazech), je ideální volbou kombinace několika zdrojů bílkovin.  

 

Pro sportovce je je často důležitý soubor krátkých rozvětvených aminokyselin (BCAA), které se díky své malé molekule snadno vstřebávají jsou využitelné pro rychlou obnovu svalů.

 

Nenechte se ukolébat prostým prohlášením, že určitý typ proteinu je bohatý na BCAA, a nechte raději mluvit čísla: Mnohé studie hovoří o příznivých účincích při dávce 5 g BCAA (samozřejmě ideálně v kombinaci s ostatními aminokyselinami). Potíž je, že mnohé proteinové přípravky obsah jednotlivých aminokyselin vůbec neuvádějí. Zvolte proto radji takový, kde máte jistotu.

 

Sunwarrior Blend obsahuje v jediné dávce 5,8 g BCAA (Sunwarrior Plus dosahuje obsahu 4 g BCAA v každé dávce). To už je množství, které sportovce rozhodně uspokojí.

 

V jednoduchosti je největší síla

 

Z vlastních zkušeností i zkušeností klientů preferuji produkty, které mají základní, čisté a kvalitní složení.

 

A důvodů pro takové tvrzení je hned několik. Pojďme se pro příklad podívat na konkrétní produkt. Například Sunwarrior Warrior Blend je komplexní proteinovou směsí, stavící na kombinaci proteinů hráškového, konopného a kustovnicového, doplněné pouze malým množstvím strouhaného kokosu - to vše v bio a raw kvalitě.

 

Díky svému složení

  • je hypoalergenní - je tedy vhodný nejen pro alergiky na laktózu nebo lepek, ale také pro všechny alergiky, které dráždí i kyselejší plody jako acai ad.

  • díky svému čistému složení je ve svém použití takřka univerzální - není obohacen o látky s možným účinkem na hormonální osu (třeba o macu nebo sóju), a tak je vhodný i pro děti od tří let, pro ženy procházející obdobím hormonálních změn, a také pro lidi oslabené po delší nemoci nebo pro seniory,

  • neobsahuje žádná přidaná aromata, stabilizátory, nebo umělá sladidla.

 

Vyzkoušejte čistě přírodní proteiny Sunwarrior. Díky své bio a raw kvalitě si zachovávají vedle kvalitního proteinu také řadu antioxidantů a živých enzymů.

 

Když protein, tak protein

 

Při výběru kvalitního proteinového přípravku je ideální volit takový, který má obsah bílkovin kolem 70% a zajistí nám přísun 15g - 20g plnohodnotných bílkovin v  jedné dávce.

 

Mnozí výrobci rostlinných proteinů se předhánějí ve svých tvrzeních, kolik dalších přínosných látek jejich produkt obsahuje. Nejčastěji se setkáme s odkazy na obsah vlákniny, omega-3 nenasycených mastných kyselin a mnoha minerálů. Vhodnější je ale vždy orientovat podle hodnot v tabulce obsažených živin. Tady nám totiž jedno číslo řekne více než tisíc slov.

 

Je pravdou, že vláknina nebo tuky mohou trávení proteinu spíš zpomalovat a snižovat vstřebatelnost aminokyselin. Jejich vyšší obsah proto v proteinovém přípravku není úplně vhodný. Zdravé tuky i vláknina sice zdraví velmi prospívají, dopřejme si je ale v jiné formě, než v proteinovém nápoji.

 

Pokud hledáte proteinový přípravek, hodnoťte jej hlavně podle obsahu a složení proteinů. Informace, které nenajdete číselně vyjádřené v tabulce nutričních hodnot, jsou nejen nadbytečné, ale často také zavádějící.   

 

Přesto hledáte protein, který “má ještě něco navíc”? Potom sáhněte po přípravku v bio a raw kvalitě. Díky výběru kvalitních surovin si i konečný produkt uchovává živé enzymy a přirozený obsah minerálů.

 

Všechny kvality a ideály rostlinného proteinu pro Vás zhmotňuje v realitu značka Sunwarrior. Jsme rádi, že se o ni můžeme podělit!

 

Doporučujeme řadu proteinů od Sunwarrior


09.10.2018
komerční sdělení
autor: Mgr. Lenka Sobková
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS