Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Jak se sám vyléčit během 15 dní - 13. část (Obklopujte se lidmi, kteří vás podpoří)

18.05.2011
Jak se sám vyléčit během 15 dní V tomto pokračování našeho seriálu si dovolíme vejít do oblasti, kterou nazývám sociální léčení. Před dvěma lety by mě to ještě ani nenapadlo, ale od té doby jsem poznal, že to, s kým žijete, je stejně důležité (a možná ještě důležitější), než KDE žijete.

Život mezi lidmi zaměřenými na zdraví a plnými energie, kteří jsou neustále soustředění na uchování zdraví a štěstí, mívá nesmírně mocný vliv i na vás. Takoví lidé dokáží pozvednout vašeho ducha, inspirovat vás k pozitivním změnám a posloužit vám coby zářivé vzory, kterým si přejete se podobat.To všechno zní pěkně, možná si řeknete, ale co když lidé, kteří jsou kolem vás, nesdílejí s vámi přání žít zdravější život? To je pak svízelná role: co se dá dělat s rodinou a přáteli, kteří si neustále pěstují poměrně nezdravý životní styl a kteří mívají sklony vás stahovat s sebou?To pak bývá těžká práce – a čím bližší vám takoví lidé jsou, tím to může být obtížnější. Klasickou situací, se kterou se setkávám při rozhovory se čtenáři, bývá situace ženy ve středním věku, která se upřímně pokouší přejít ke zdravějšímu životnímu stylu, ale její manžel je druh člověka, který dává přednost pouze masu a bramborům a nechce mít nic společného s nějakými saláty, superpotravinami nebo zdravou výživou.Co tedy podniknout v takovýchto případech? Zde vám předkládám ve třech krocích přístup, který byste možná mohli shledat cenným.TŘI KROKY K LEPŠÍMU ZDRAVÍ LIDÍ KOLEM VÁS

Krok 1: Nechávejte si své cíle pro sebe (alespoň zpočátku).
I kdybyste možná měli plán shodit určitý počet kilogramů nebo překonat určitou nemoc či zlepšit nějakým významnějším způsobem své zdraví, nemusíte to nutně oznamovat lidem kolem vás. Proč? Protože pokud nejdou v péči o zdraví podobnou cestou, okamžitě budou odmítat vaše rozhodnutí nebo vás budou dokonce atakovat za to, že se odvažujete do něčeho takového pouštět. Když si své cíle uchováváte (zpočátku) jen pro sebe, budete schopni mít příležitost experimentovat s novými volbami ve stravě a v životním stylu a odhalit, jak to na vás působí – bez tlaku kohokoliv, kdo se vám dívá přes rameno a dohaduje se, co to vlastně děláte.Krok 2: Pokračujte ve svých změnách s postojem, jako by šlo o zábavu.
Začněte prostými změnami ve svém stravování, o kterých si myslíte, že jsou pro vás dobré – a také se pusťte do cvičení, které možná potřebujete – a když se vás někdo zeptá, proč děláte tyto změny, odpovězte pouze: „Protože mě to baví.“ Nebo také můžete říci: „Líbí se mi to!“ A nemusíte nic víc vysvětlovat. Prosté potěšení je dostatečným důvodem.Krok 3: Buďte příkladem, který jiní obdivují.
Jakmile si zavedete nové návyky do svého života, začnou se v průběhu času dostavovat změny. Možná zaznamenáte zlepšení stavu své pokožky, ztrátu tělesného tuku, více životní energie, zlepšení nálady, omezení příznaků degenerativní choroby aj. Když se tak stane, lidé kolem vás se o tom začnou zmiňovat. Od tohoto okamžiku začnou být i zvědaví, co to vlastně děláte, že to přináší takové výsledky. A pak vám i začnou pokládat otázky jako „Ty teď vypadáš mladší a energičtější. Jak o vlastně děláš - co je to za tajemství?“Každý rád slyší nějaké tajemství. Obzvláště pokud se jedná o něco, co přináší zlepšení vzhledu nebo lepší pocity. A vy můžete odpovědět něco jako: „Chceš skutečně znát to tajemství? Protože je to tak jednoduché a tak snadné a každý to dokáže a ono to skutečně funguje. Víš ale jistě, že to chceš znát?“V takové situaci nikdo neumí odolat pokušení dozvědět se nějaké tajemství. Proto se k vám takový člověk nakloní a požádá vás: „Chtěl bych také znát to tajemství!“ A pak už jen můžete do jeho ucha zašeptat něco o přípravě džusů či o každodenních hodinových vycházkách nebo cokoliv podobného o vašem tajemství.A to jsou situace, kdy lidé mívají tendenci velmi oceňovat informace, o které se s nimi podělíte. Víte, když totiž jen přijdete k nim a bez okolků jim takové věci začnete popisovat, aniž byste počkali, až se napřed zeptají, mohou tím být uvedeni do rozpaků nebo je to rozčílí. Jestliže si ale naopak na vás povšimnou něčeho, co by sami chtěli dosáhnout a protože vás o to požádali, ocení nyní sdělené informace mnohem více. Vytváření dojmu tajemna zde slouží k tomu, abyste nechrlili okamžitě informace na jiné. Jde o to, abyste je přiměli k tomu, aby sami přišli a ptali se – pak buďte připraveni jim poskytnout cenné informace o tom, co vám tak pomohlo, takže i jiní to mohou vyzkoušet sami na sobě.Pozitivní efekt vlnění

V průběhu času, jak se nový fenomén usazuje do vašeho života a ovlivňuje váš rodinný kruh a přátele, začnete si všímat efektu pozitivních změn v péči o zdraví i na ostatní kolem vás. A to se zase zpětně projeví v podobě vzájemné podpory s ohledem na zdraví prospěšné volby životního stylu. Možná dokonce najdete některé lidi, u kterých byste nikdy neočekávali, že se budou zajímat o své zdraví, a oni se náhle změní a začnou projevovat svůj zájem.Možná také shledáte, že lidé, kteří vás zpočátku kritizovali (v případě, že jste jim přímo vysvětlovali své plány), se na vás náhle obrací, jakmile sami potřebují najít nějaké řešení svých zdravotních potíží. Možná se právě vrací od lékaře např. s novou diagnózou diabetu nebo s nálezem bulky na prsu. Naprosto neočekávaně se nyní opravdově zajímají o řešení svého problému tím, že pátrají po nových odpovědích. Proto se možná obrátí i na vás s obnoveným zájmem a začnou vám pokládat otázky o zdraví a výživě, které je dříve vůbec nezajímaly. A to bývá vaše chvíle, abyste zazářili jako příklad zdravého, šťastného člověka, který udržuje zdravý životní styl.Není samozřejmě potřeba, abyste druhé napomínali nebo zavrhovali jejich momentální volby nezdravých potravin. Nikomu není příjemné, když v něm někdo vidí idiota, který jí hot-dogy a pije pasterizované mléko. Ale vy je můžete prostě jen pozvat, aby zkoumali možnost, že by mohli dojít k lepším výsledkům za pomocí dokonalejších voleb. A můžete je také navést určitým směrem, aby věci zkoumali s takovou rychlostí, jež odpovídá velikosti jejich zájmu o takové změny.To je tedy způsob, jak můžete postupovat, abyste zlepšili péči o zdraví u lidí kolem vás (a takto si kolem sebe vytvořili komunitu členů rodiny a přátel, která vás více podpoří a sama i uvítá vaše vlastní zdraví prospěšné návyky).Pomýšlíte na přestěhování?

Je tu ještě jiný způsob, jak povznést své blízké z rodiny a z okruhu přátel: přestěhovat se do jiného města, které je zdravější.Já třeba pocházím z oblasti kolem Kansas City, která je známější spíše grilováním než péčí o zdraví, a když zajedu do města, bývá pro mě vždy obtížné najít místa, kde lze koupit čerstvé ovoce nebo organicky pěstovanou zeleninu. Když jsem před rokem pobýval v Severní Karolíně, zaznamenal jsem tam úplně stejné podmínky. A slyšel jsem, že ani Cleveland není zrovna vyhlášený v péči o zdraví.Jsou však jiná města jako Miami, New York, Seattle, Portland, Los Angeles, Houston, San Diego, Toronto nebo Santa Fe, která dávají skvělé možnosti k nalezení spousty míst, kde lidé pečující o své zdraví najdou snadno, co hledají. Jestliže máte pocit, že by bylo lépe opustit místo, kde momentálně žijete a chtěli byste se obklopit lidmi, kteří více dbají o své zdraví, pak je všeobecně lepší si to namířit na východní nebo západní pobřeží USA, kde se vyskytují podobné komunity nejčastěji.

 

Přemístění se do jiného místa může možná znít jako poněkud drastické řešení, ale pokud jste už vyzkoušeli všechny možnosti, vyskytující se v místě, kde momentálně žijete, ale stále máte pocit, že by vám prospěla podpora komunity, která je více sladěna s vašimi cíli, pak přestěhování se jinam může být tím nejlepším řešením ve vašem životě!Já sám jsem také zjistil, že když se obklopím lidmi, kteří dbají o své zdraví a mají podobné priority, týkající se životního stylu, udělám jednu z nejdůležitějších věci, abych se také dokázal udržet na této cestě.Uvažujte tedy i o takové možnosti. Udržujte svou mysl otevřenou i k takové volbě a projděte si všechny možnosti, které vám mohou pomoci se obklopit komunitou, která vás bude podporovat, a budou ji tvořit lidé se životním stylem orientovaným na péči o zdraví. Jakmile se vám podaří obklopit se takovými lidmi, zanedlouho zjistíte, že se stáváte jedním z nich a dostává se vám stejných výsledků, jaké mívají i oni! Změny se u vás začnou projevovat o něco rychleji, pokud žijete ve společnosti zdravých a podporujících lidí.Sociální léčení účinkuje. A vy můžete učinit vědomé rozhodnutí, abyste jednak pozvedli své blízké kolem vás nebo abyste se přemístili do jiného místa, kde můžete najít více podobně zaměřených lidí, kteří vás podpoří při vašich volbách nového životního stylu. Každopádně z toho můžete vyjít zdravější a šťastnější. Užijte si to!


Související články:
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 1. část (Přehodnoťte si své chápání slova "zdraví")
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 2. část (Tělo je ohromující sebeléčivý organismus)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 3. část (Jste tím, co do sebe absorbujete)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 4. část (Proměna vaší krve)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 5. část (S pomocí receptu na živý džus)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 6. část (24-hodinový půst)
Jak se sám vyléčit během 15 dní – 7. část (Oddělte se od davu)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 8. část (Přestaňte si vyrábět nemoc a raději přijměte recept na zdraví)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 9. část (Napravte svůj „přírodní deficit“)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 10. část (Očistěte svou kůži od nánosů)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 11. část (Jezte VÍCE, nikoliv méně)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 12. část (Buďte vděční)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 14. část (Těšte se z pohybu v přírodě)
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 15. část (Naslouchejte informativním příznakům vašeho těla)


18.05.2011
autor: Mike Adams
zdroj: Volně přeloženo z www.naturalnews.com.
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

239,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS