Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Jak se po zimě zbavit nadváhy?

24.03.2013
Vitalita Takovýto nárůst tělesné hmotnosti je sice logicky zdůvodnitelný jev, ale neměl by být jevem normálním a pravidelně se opakujícím. Vyplývá ze skutečnosti, že v zimních měsících se většinou méně pohybujeme (čest výjimkám, kteří stejně intenzivně dělají zimní sporty a pohybové aktivity jako ty letní). Tím pádem máme menší výdej energie, čili spalujeme méně kalorií. Na druhé straně namísto menšího kalorického příjmu je tento paradoxně v zimě vydatnější.

A to i proto, že v zimních měsících je zvykem konzumovat kaloričtější jídla: uzeniny, slaninu, klobásky a podobně – i díky tradičním domácím zabijačkám a zvykům. Z uvedeného logicky vyplývá (sečteno a podtrženo), že kalorický příjem převyšuje výdej, a energie se tedy v těle hromadí. Bohužel, je to v podobě tukových zásob, polštářků a “oblých křivek” na nechtěných místech.Hubněte rozumně

Především si musíme uvědomit, že náš kalorický výdej musí být vyšší než příjem. Samozřejmě ne nulový čili žádná hladovka, která by mohla vést k závažnému katabolismu s rozvratem vnitřního prostředí. Zdravé hubnutí vyžaduje rozumný a systematický přístup. Neznamená ani extrémně rychlé shazování kil. Zdravě hubneme tehdy, když za první měsíc zredukujeme 2 - 4 kilogramy a za každý další 1 - 2 kila.Takto se nám zpravidla podaří v optimálním čase, tj. do letních měsíců, dostat se na původní hmotnost.Zredukovat kalorický příjem tedy v praxi znamená, že významně omezíme mastná a sladká (tj. kaloricky vydatná) jídla. Nekonzumujeme pokrmy smažené, fritované, jídla jako tučná masa, sekanou, uzeniny, ani různé lupínky, chipsy, křupky, které se připravují v olejové lázni a jsou přesycené tukem.  I sladkostí je třeba se vyvarovat – zejména jednoduchých cukrů (sacharóza) a jídel s jejich bohatým obsahem – cukrárenské výrobky, zákusky, dorty a podobně. Tyto navíc obsahují i ztužené margaríny, kalorické náplně a krémy, které nejsou vhodné i pro vysoký obsah tuků. Omezujeme všechny slazené nápoje – limonády, koly, cukrem si nesladíme, ani čaj či kávu. Pozor též na alkohol v jakékoliv podobě, svým energetickým obsahem je totiž “kalorickou bombou”. Jíme častěji, ale v menších dávkách, denní přísun potravy si rozdělíme na víc porcí – nejlépe aspoň pět denních jídel: snídani, přesnídávku, oběd, svačinu a lehkou večeři o 17. hodině. Později večer a před spaním už nic nekonzumujeme!Pijeme hodně tekutin – minimálně 2 litry denně, nejlépe obyčejnou čistou vodu. Z tohoto množství je třeba většinu, tj. asi dvě třetiny, např. 2 litry, vypít dopoledne a zbylou třetinu, tedy asi litr, od poledne do večera.Velmi důležitá je dostatečná pohybová aktivita, tj. taková, která zabezpečí potřebný výdej kalorií. K takovýmto aktivitám počítáme rychlou chůzi (aspoň hodinu denně), případně jízdu na kole, může to být i chůze do kopce nebo do schodů, turistika, plavání a podobně. Když nejsme trénovaní, zátěž je třeba zejména na začátku dávkovat a zvyšovat postupně (předejdeme tak riziku poškození zdraví, úrazům, svalové horečce, předčasné únavě a znechucení z pohybové aktivity).Energy na podporu zdravé redukce nadváhy

Bylinný koncentrát Gynex se osvědčil při redukci nadváhy zejména u žen. Ve spojení s výše uvedenými zásadami a pohybem je zárukou úspěchu při spalování kalorií.Doporučené dávkování je asi každému dostatečně známé, ale pro zopakování ho uvedu: začínáme prvních 7 – 10 dní nižší dávkou, tj. 2 – 3x denně 2 – 3 kapky ve sklenici vody cca půl hodiny před jídlem, nebo hodinu po jídle a postupně zvyšujeme až do maximální doporučené dávky, tj. 3x denně 7 kapek. Po 3 týdnech užívání následuje týdenní přestávka a znovu bereme 3 týdny už v plné dávce (resp. v takové dávce, v jaké jsme první třítýdenní cyklus ukončili).Dalším úspěšným produktem při redukci nadváhy je bylinný koncentrát King Kong. Účinkuje vynikajícně u mužů i žen. Jeho užívání stačí spojit s mírnou, pravidelnou fyzickou aktivitou, rozumnou redukcí příjmu kalorií, a efekt se dostaví. King Kong účinně odbourává (spaluje) tělesný tuk a pomáhá tvorbě svalové hmoty, čímž zeštíhlí a zkrášlí postavu. Zlepší kvalitu skladby těla – na úkor tuku přibude svalová hmota. Dávkování je podobné jako v případě Gynexu.


https://www.prozdravi.cz/celitin-90-tob.html
Zlepšit stav metabolismu a odbourávání tuků pomůže z nadstavbových přípravků přírodní produkt Celitin. Pomáhá také odstranit únavu a zlepšuje stav lipidového metabolismu, tj. snižuje hladinu sérového cholesterolu, jehož hodnotu má většina populace (zejména lidé s nadváhou) zvýšenou. Obvyklá denní dávka Celitinu je 1 kapsle ráno, později se může zvýšit na 2 kapsle denně, a to tak, že první se užívá ráno a druhá v poledne.V souvislosti se zvýšenou pohybovou aktivitou a cvičením uvedu ještě bylinný krém Artrin, který se aplikuje do oblasti bolestivých kloubů, šlachových úponů, svalů a na oblast zad. Pomůže předejít svalové únavě a bolestem kloubů při fyzických, sportovních a kondičně náročnějších aktivitách.Proti svalové únavě, na regeneraci kosterně-svalové soustavy a celého organismu je pro svoje regenerační a relaxační účinky vhodná koupel s přísadou přírodního produktu Balneol. Tento přípravek s obsahem přírodních humátů aplikujeme v dávce 1/2 odměrky až 1 odměrku (uzávěr) na vanu vody. Koupel by měla mít teplotu 34 - 36° C. Pokud chceme zvýraznit myorelaxační účinek, teplota může být 36 - 38° C.Celková nabídka přípravků na hubnutí.


Související články:
Rozhovor: Nemusím tělo trápit cvičením, mohu si dopřávat sladkosti, a přesto hubnu
Na povánoční obezitu platí pohyb a lázně
Bylinky a hubnutí
Jo-jo efekt
Příjem a výdej energie
Termogeneze
Hubnutí a cvičení
Evropský den obezity
Pryč s přebytečnými kily
Nadváha a "tekutá" dieta - vlastní zkušenosti
Odhalte tajemství krásné postavy


24.03.2013
autor: MUDr. Július ŠÍPOŠ
zdroj: magazín Vitae 3/2011
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

255,- Kč

289,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS