Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Jak prožít těhotenství šťastně a bez stresů?

05.01.2019
Těhotná žena Tématem dnešního článku o těhotenství budou bolestivé stavy různých částí těla.

 

ŽLUČNÍKOVÁ KOLIKA

Pokud se ještě vrátíme k dutině břišní, mohou se u disponovaných těhotných žen projevit bolesti v horní části břicha pod pravým žeberním obloukem. Někdy se mohou propagovat i do oblasti zad pod lopatku. Původem bolestí je pak většinou dysfunkce činnosti žlučníku či přítomnost kamenů ve žlučníku (cholecystolitiáza). Při vystupňovaném či náhle vzniklém stavu - nejčastěji přejedením či dietní chybou dochází až ke žlučníkové kolice, kterou doprovázejí úporné bolesti, zvracení a další příznaky. Akutní koliky již patří urgentní medicíně. Nejčastěji přicházejí v noci, mezi 23. a 1. hodinou ranní. Všimněme si vztahu s orgánovými hodinami (žlučník). Mírnější potíže lze tlumit jednorázově spazmoanalgetiky. 

 

Důležitá je prevence dietním režimem. Vyhýbáme se některým potravinám (např. česnek, houby, papriky, smažená a tučná jídla), jídlo by mělo být pozřeno v menších dávkách, večeře by měla být (pokud ji nedáme nepříteli) velmi lehká a ne před spaním.

 

BOLESTI ZAD

Jde o velmi frekventní potíže těhotných. U žen, které již před graviditou trpěly bolestmi páteře, se často potíže zhoršují v časném těhotenství. U žen, které byly dříve zdravé, se bolesti dostavují někdyve druhém, nejčastěji ve třetím trimestru. Nejvíce bývá postižena bederní část páteře vlivem změněné statiky těla (nárůst váhy a vyklenutí bříška). 

 

Zvláštním druhem bolesti v bedrech je oslabení ledvim z pohledu Tradiční čínské medicíny. Tyto potíže nastávají již v začátku gravidity, spíše než o jasnou bolest jde často jen o "divný pocit" a chled v bedrech, celkově bývá zimomřivost, vystupňovaná frekvence močení, ztráta energie a únava. Někdy se přidává i slabost v kolenou a bolesti zadní strany kolen. V tomto případě je nutné těhotnou přesvědčit o nezbytnosti šetřetní energií, tj. tělesném i duševním klidu (nemusí ale ležet), většinou je vhodná pracovní neschopnost. Důležité je vyvarovat se prochlazení, nepít studené a sycené nápoje, vyhnout se ochlazujícím potravinám. Domácí práce si rozdělit na kratší časové úseky, nepřemáhat se. Ptáte se, proč tato omezující opatření? Je to proto, že na dobré kondici ledvin záleží normální průběh těhotenství a donošení plodu do jeho zralosti.

 

LEDVINOVÁ KOLIKA

Zvláštním případem silné bolesti v bedrech s propagací až do třísla je ledvinová kolika způsobená kamenem či zánět ledvinné pánvičky. Bolesti a další příznaky jsou natolik zničující, že přivedou ženu do náruče urgentní medicíny a musí se často řešit infuzní analgeticou a antibiotickou terapií.

 

KARPÁLNÍ SYNDROM

Relativně časté jsou i bolesti v zápěstí známé jako "syndrom karpálního tunelu". Jde o útlak nervu zbytněním vazivové tkáně svalových fascií. V těhotenství se na tom do značné míry podílí fyziologicky vyšší hladiny hormonu estrogenu. Bolesti a pocit mravenčení se nejčastěji objevují v nočních hodinách. Svůj podíl na tom může mít poměrně často porucha stability krční páteře. Vhodná je masáž dráhy osrdečníku a oblasti šíje a Artrin.

 

BOLESTI V KYČLÍCH

K častějším potížím patří i bolesti kyčlí. Tyto potíže často souvisejí s poruchou dráhy žlučníku. Vhodná je masáž, rehabilitační upravení posunu v křížokyčelním kloubu, svičení na balonu.

 

BOLESTI HLAVY

Bohužel tyto nepříjemné polesti také v graviditě jsou. Naštěstí jsou ty nejúpornější formy - migrény - poměrně vzácné.Stačí úprava pitného režimu, vyhmatat spoušťové body a po mírném tlaku se na nich projeví úleva. Účinná masáž se zde zaměřuje na ušní lalůček. Vhodná je aromaterapie.

 

PŘEJEME VŠEM TĚHOTNÝM ŽENÁM, AŤ SE JIM BOLESTIVÉ STAVY NEJRADĚJI ZCELA VYHNOU. POKUD SE PŘECI JEN OBJEVÍ, AŤ NAJDOU INSPIRACI K JEJICH ŘEŠENÍ VE VÝŠE UVEDENÝCH INFORMACÍCH.


Související články:
Jak otěhotnět? Fytoestrogeny a další přírodní látky jako pomocníci pro úspěšné otěhotnění
Těhotné by podle odborníků měly být očkovány proti černému kašli
Bylinky a potravinové doplňky pro těhotné
Dětskou imunitu likviduje stres


05.01.2019
zdroj: www.countrylife.cz
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

326,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS