Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Jak na vši - ověřený návod na rychlé odstranění vší a hnid z hlavy

03.07.2014
Veš dětská Jak na vši - toť otázka, která trápí mnohé rodiče. Setkáváme se často s ní čas od času i v naší poradně. Na trhu je sice poměrně slušný výběr přípravků, ale ani ten není zárukou úspěchu. Vši nejčastěji postihují děti v mateřských a základních školách. Snadnost přenosu je v tom, že jednak děti mohou společně používat hygienické pomůcky jako ručník či hřeben, ale také v tom, že děti mají hlavy u sebe, ať už při hrách či při obyčejném povídání.

Řada rodičů je potom vyděšená, protože považuje vši za něco, co snad už dávno neexistuje či něco, co jejich dítě mít nemůže, protože je bezesporu stoprocentně čistotné. V čem je tedy chyba, proč se často nezbavíme všech těch nepříjemných drobných zvířátek?

 

Jakmile máme podezření na vši, je třeba hned jednat. Jednoznačným důkazem je intenzivní svědění ve vlasech (může být způsobeno, ale i suchou pokožkou či atopickým ekzémem). Na jasném denním světle či pod lampu je třeba pomocí hřebenu rozčesat vlasy postiženého pramen po prameni a pečlivě je prohlédnout.

 

Pokud prokážeme existenci vší či hnid (vajíček vší) či obojího, je třeba dát se do práce. Použitý hřeben je třeba nejprve promýt mýdlovou vodou, aby se předešlo dalšímu přenosu infekce. Poté vezmeme vhodný přípravek. Z našeho sortimentu mohu doporučit přípravek Paranit, který obsahuje jen přírodní látky a navíc najdete v balení i šampón a speciálních hřeben, tzv. všiváček.

 

Přípravek se nastříká rovnoměrně do vlasů a nechá se působit asi tak 15 minut. Poté se vlasy umyjí běžným šampónem (viz šampón přiložený v přípravku) a poté se použije ještě kondicionér. Pokud jsou vlasy ještě vlhké, je třeba přistoupit k nejobtížnější a nejpracnější části celé operace. Pomocí již zmíněho všiváčku, pečlivě vyčešeme jak hnidy, tak uhynulé vši. Tuto část je třeba opravdu udělat pečlivě. Celou kůru je třeba zopakovat, krok po kroku, po několika dnech, přibližně po sedmi až po deseti dnech. Jde o to, že ani při sebevětší opatrnosti vždy nevyčešeme všechny hnidy a během tohoto intervalu se vylíhnou nové vši a pokud nezasáhneme, vše se opakuje. To, že rodiče často kůru nezopakují, je důvodem k tomu, že pak jsou přípravkem zklamaní, protože dodrželi návod, pečlivě vyčesávali, a dítě má vši opět... protože zapomněli či prostě jen nechtěli opakovat celou pracnou proceduru.

 

Pro pacienty s citlivější kůží či pro malé děti od šesti měsíců je k dispozici přípravek Paranite Sensitive Lotion. Zde je postup trochu odlišný. Zde se přípravek nechává působit osm hodin, nejlépe přes noc (dá se překrýt ručníkem). Ráno se použije šampón k omytí a vyčesává se a vyčesává.... Důležité je také vyčistit okolí. Vše, co přišlo do styku s hlavou (povlečení, oblečení, ručníky, hřebeny, kartáče apod.), je třeba odvšivit. Kartáče a hřebeny, jak již bylo zmíněno, omýt pečlivě mýdlovou vodou.

 

Textil je nutno vyprat o teplotě nejméně šedesát stupňů Celsia. Také je třeba vyluxovat celý byt nebo také i auto. Podezřelé věci je rovněž možno neprodyšně uzavřít do igelitového pytle na tři dny a vši pak prostě zemřou hlady.

 

Jako jistou prevenci je možné doporučit také to, že při běžném mytí vlasů se do šampónu kápnou dvě až tři kapky čajovníkového oleje.

 

Přípravky proti vším naleznete v naší nabídce.


Související články:
Veš dětská (Pediculus capitis)
Roup dětský (Enterobius vermicularis)
Tasemnice


03.07.2014
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Gastritida
Jak podpořit vylučování toxinů?
Diosmin
Trávící problémy, bolest hlavy, nespavost a další potíže. Jakou mají podle psychoanalýzy příčinu?
Bylinná péče o zrak
Jak a kudy k nám pronikají toxiny?

289,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS