Jak na afty – osobní zkušenosti lékaře

Protože jsem sám na afty trpěl již od mládí, vím z vlastní zkušenosti, že není tak jednoduché se jich jednou provždy zbavit. Komplexní změnou chybné životosprávy je však rozhodně možné velmi účinně potlačit četnost jejich výskytu. Jako u jiných nemocí, tak i u aftů panuje přímá úměra, že čím lépe se postaráte o všechny potřebné změny, tím více nemoc ustoupí, protože výskyt aftů je vždy jen vnějším signálem, že je v nepořádku vnitřní prostředí organismu.

Základem vnitřní léčby aftů je dlouhodobé užívání B-komplexu forte, například v tomto produktu: B-komplex + vitamín C + vitamín E. B-komplex forte dnes již neužívám pravidelně každý den, ale jen párkrát za týden. Kupuji si jej však po celý život, protože jsem si již v mládí ověřil, že přirozené zdroje těchto vitamínů nemusí být ani v cíleně zaměřené potravě dostačující.

Přesto se i mě afty občas objeví – protože jejich vznik není závislý jen na samotném nedostatku vitamínů B. Ověřil jsem si také, že afty se objeví vždy, když nějakým způsobem přestanu pečovat o rovnováhu, o níž píšeme v článku Karmická medicína 9 – Nerovnováha neurovegetativního systému = příčina většiny nemocí. V článku mimo jiné najdete i vhodné produkty a odkazy na harmonizační techniky… U některých nemocí tato nerovnováha může být jakousi “poslední kapkou, kterou pohár přetéká” a odstartuje vlastní viditelnou poruchu zdraví = to platí především v případech, kdy primární problém je v dlouhodobé intoxikaci organismu – viz článek Akné, ekzémy a jiné kožní či slizniční problémy jako projev vnitřní intoxikace.

Důležité je vědět, že i k mnoha různým onemocněním kůže, sliznic i vnitřních orgánů často dochází vlivem chronického překyselování organismu a vlivem intoxikací s tím souvisejících. Proto i při výskytu aftů doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne – nejlépe první ranní moč, druhé vyšetření přibližně kolem 17 hodiny a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu). Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat do naší internetové poradny. Podrobnosti najdete v článku Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení.

Na lokální ošetření již vzniklých aftů se našim klientům osvědčil tento produkt, urychlující jejich hojení Greposept – ústní sprej.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.