Jak je důležité mít v pořádku střevo

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Střevo je největším orgánem v těle. Kdybychom jej rozložili na plochu, získali bychom prostor veliký jako fotbalové hřiště. Umíme si představit, co nastane, když tato plocha onemocní, jak to ovlivní celého člověka.

Tenké střevo má funkci vstřebávaní, má za úkol vstřebávat z potravy do krve živiny důležité pro život člověka. Nachází se zde speciální útvary buněk, které sehrávají velmi důležitou úlohu při obraně organismu. Dá se říci, že v jakém stavu je střevo, v takovém stavu je imunitní systém. Tlusté střevo má na starosti vylučování již nepotřebných zplodin z těla ven a když je tato funkce omezena, pak dochází k přetěžování ledvin, jater a tělo je těmito zplodinami zaplaveno a snadno onemocní. Střevo je takový dobráček, dlouhou dobu si nechává líbit špatné zacházení a nijak se neprojevuje, ale v okamžiku, kdy míra jeho snášenlivosti přeteče, pak se projeví velké potíže.

 Čistí střevní trakt. Lněné semínko a vlákniny psyllia jsou posíleny ve své čistící činnosti ještě dalšími dvanácti rostlinnými extrakty ze švestky, jablka, jilmu apod. Usnadňuje trávení, vytváří zdravou mikroflóru, má detoxikační a regenerační účinek. Tvoří základ pro čistotu vnitřního prostředí organismu, harmonii, dobrý pocit zdraví.

Každý z nás má své vnitřní biologické hodiny. Doba od 5 hodin ráno do 10 hodin dopoledne je určena pro vyprazdňování, čistění. Během dne je tělo přizpůsobeno přijímání těžší stravy a od 17 hodin odpoledne do 20 hodin ještě lehčí stravy. Noční hodiny jsou určeny ke zpracovávání přijaté potravy.

Jestliže máme tyto biologické hodiny narušeny, posunuty, obráceny, pak můžeme brzy očekávat, že se dostaví nějaké problémy.