Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Intuice nebo hypochondrie?

15.04.2014
Intuice nebo hypochondrie?
Potlačování citové bolesti blokuje komunikaci mezi tělem a myslí, naším vědomím. Emoce nás přece upozorňují na stav našeho těla. Jistě znáte stav úzkosti, který se projevuje svíráním žaludku, zrychleným tepem nebo svalovým napětím. Klid je hluboce relaxující. Opakem úzkosti je pocit lásky, štěstí, otevírá nám hrdlo, srdce. Chceme zpívat, skákat, veselit se.

Vraťme se zpět k potlačování bolestivých emocí: Tím oslabujeme také svou schopnost vnímat pocity příjemné. Je důležité nebát se plakat, když máme bolest. Znám hodně lidí z praxe, kteří nedávají své emoce najevo, nejenom bolestivé, ale ani radostné. U nich je pravděpodobné, že vědomí potřeb je omezeno. Mysl chybně komunikuje s tělem.

 

Ale je ještě jedna možnost, jak tělo dává najevo svůj vzkaz: pomocí snu!

Jsou známy případy, kdy dotyčný měl například sen o nemoci. Po probuzení stále cítil potřebu jít na vyšetření a to pak prokázalo nemoc v začátku.

 

Je však nutno vše uvážit, jak svou intuici o nemoci budete interpretovat svému lékaři. Pokud je Váš lékař současně i Vaším léčitelem a dobře Vás zná jako člověka, pak určitě pozná, že má Vašemu snu věnovat pozornost. Jestli tomu tak není, přijdete k lékaři a začnete mu vykládat o svém snu a nemoci, může si v nejlepším případě pomyslet, že jste podivín. Znám několik rodin, se kterými pracuji ve smyslu psychosomatické medicíny a tito lidé konzultují své problémy nejenom se svými specialisty, ale také se svými maséry, různými poradci apod. A pak mají možnost vytvořit si pestřejší obraz svého problému. Existuje totiž přísně individuální hranice mezi intuicí a hypochondrií. Správné rozlišování mezi důležitými zprávami z nevědomí (snu) a obyčejným strachem či depresí vyžaduje zkušenost. Správný postup tedy závisí na schopnosti komunikovat se svou vlastní přirozenou a současně i s vyškolenou moudrostí a stejně tak je důležité umět komunikovat s týmem odborníků, kteří Vám mohou pomoci. Ideální doba, kdy máte hledat svého lékaře, který s Vámi bude spolupracovat, není v době krize nebo v době nemoci, ale mělo by k tomu dojít mnohem dříve. Je vhodné navštívit jeho přednášky, semináře, kurzy, začít k němu chodit na preventivní prohlídky apod. Ideálně by to měl splňovat rodinný lékař. Nejlepší přístup k léčení často zahrnuje různé techniky, neodmítá žádnou.


Související články:
Příčina nemocí je mezi ušima
Cesta zpět ke zdraví
Poučení z chyb


15.04.2014
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

342,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS