Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Infekční mononukleóza

07.08.2008
Nemocný muž Podpořte imunitu a chraňte svá játra při "Polibkové nemoci." Infekční mononukleóza je v poslední době stále známější a v populaci velmi rozšířené přenosné onemocnění. Je způsobeno virem Epstein-Baarové, tzv.EB virus, který patří do stejné „rodiny“ herpetických virů jako např. běžný opar. EB virus dokáže v našem těle dlouhodobě přežívat, šíří se zejména kapénkovou infekcí a to nejčastěji slinami.

Obvykle způsobuje infekční mononukleózu, ale představuje určitým způsobem i riziko vniku nádorových onemocnění. Infekční mononukleóza se projevuje především zvýšenou únavou organismu, postižením lymfatických uzlin a horečkou. Lymfatické uzliny se zvětšují zejména na krku a nemocného pak trápí bolesti v krku s provázejícími záněty nosohltanu. Únava organismu trvá od prvního dne až do odeznění nemoci. U některých jedinců může přetrvávat i několik měsíců, eventuelně nastartovat vznik únavového syndromu. Horečka nastupuje většinou v odpoledních či večerních hodinách a rtuť teploměru se dokáže vyšplhat až na 39 - 40 stupňů Celsia. Infekční mononukleóza se může projevit i dalšími vážnějšími příznaky jako orgánovým postižením. Může dojít k poškození jaterní tkáně (vzestup jaterních enzymů nejvíce u dospívajících pacientů) s jejich zvětšením a případně i zvětšením sleziny. Ve své praxi jsem měl pacienta, který měl i žloutenku, která se jinak objevuje u této nemoci vzácně.

 

Infekční mononukleóza nejvíce postihuje děti a dospívající mládež. Inkubační doba je obvykle jeden měsíc zvýšená únava organismu se však již může objevit před vypuknutím nemoci. Průběh nemoci záleží na věku a imunitním systému jedince a dalších eventuálních přidružených nemocech, které se ve většině případů zhoršují a tím pak komplikují zdravotní stav. Infekční mononukleóza může probíhat s příznaky, které jsem uvedl výše, ale také může proběhnout bez příznaků. Onemocnění se stanovuje na základě krevního vyšetření protilátek proti EB viru. Proti infekční mononukleóze neexistuje z hlediska západní medicíny specifická léčba. Podávají se léky, které tlumí příznaky a ochraňují jaterní tkáň. Obecně se doporučuje klid na lůžku, omezení fyzické zátěže, vitamíny, dostatečný pitný režim a dieta. Onemocnění odeznívá většinou do měsíce, ale pokud je komplikováno zhoršenými jaterními funkcemi, tak může přetrvávat delší dobu.

 

Dietní opatření:

V jídelníčku je nutné omezit živočišné tuky, aby nedocházelo k přetížení jater. Vyloučíme tak mastná a smažená jídla, uzeniny, vepřové maso, zásmažky, omáčky, vejce, tatarské omáčky apod. Není vhodná ani příliš ostrá či kořeněná strava, alkohol a káva. Vyhýbáme se také přemíře konzervačních látek.

 

Jak si pomoci přípravky firmy KLAS?

Přírodní přípravky firmy KLAS nám mohou velmi dobře posloužit při podpůrné kúře či při dořešení následků infekční mononukleózy. Nejdůležitějším přípravkem, který pozitivně působí při infekční mononukleóze,  je Betavital a k němu vhodné přidružené kombinace dalších našich přípravků či bylinek.

 

Betavital působí při mononukleóze trojím mechanismem:

  • imunostimulačně (zvyšuje obranyschopnost organismu a tím přispívá k rychlejší terapeutické odezvě organismu)
  • regeneruje a detoxikuje játra (napomáhá játrům udržovat přirozený metabolismus)
  • obsahuje velmi významné vitamíny a minerální látky (plní funkci vitamínové kúry)

 

Dále Betavital odstraňuje únavu a záněty dýchacích cest a zvláštností Betavitalu je i skutečnost, že prospívá slezině a celému lymfatickému systému (zvětšené mandle na krku). Betavital dávkujeme u infekční mononukleózy u menších dětí v dávce 3x denně jednu čajovou lžičku a starším a dospívajícím podáváme zpravidla 3x denně 2 čajové lžičky nalačno. Užívání Betavitalu se řídí dobou nemoci a po jejím odeznění snižujeme dávkování u menších dětí na 1x denně jednu čajovou lžičku a u starších dětí a dospívajících na 2x denně jednu čajovou lžičku po dobu jednonoho měsíce a pak užívání ukončíme. Betavital lze také kombinovat s dalšími přípravky výraznější a rychlejší uzdravení. U menších dětí ho lze kombinovat s přípravkem Super Acidophilus plus šest miliard v dávce 1x denně jedna kapsle. U starších a dospívajících dětí obvykle podáváme dle převažujících příznaků a to s LKVB6 (vysoké jaterní enzymy) obvykle v dávce 1x denně jedna tableta před jídlem.

 

Celková nabídka přípravků na přirozenou imunitu a pro správnou činnost jater.


Související články:
Hepatitida A
Virová hepatitida C
Od žloutenky k hepatitidě (a ještě ke všemu virové)
Slezina
Herpesviry - onemocnění, která vyvolávají a jejich léčba z pohledu klasické a alternativní medicíny
Mononukleóza
Infekční mononukleóza aneb nemoc z líbání
Kawasakiho syndrom
Guillain-Barrého syndrom (GBS)


07.08.2008
autor: Milan Peterka
zdroj: www.klas.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS