Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Infarkt myokardu

01.12.2009
Srdce Infarkt srdečního svalu je akutní formou ischemické choroby srdce. Srdečně-cévní onemocnění jsou v Evropě stále na prvním místě mezi příčinami úmrtnosti obyvatelstva. Co je infarkt? V odborné terminologii se v poslední době používá častěji pojem koronární choroba srdce než ischemická choroba. Charakterizuje přesněji příčinu onemocnění, kterou představuje aterosklerotický proces (od slova aterom – sklerotický plát) způsobující ucpávání koronárních čili věnčitých tepen.

Tyto tepny zásobují srdeční sval (myokard) okysličenou krví, tedy kyslíkem a potřebnými živinami. Bezprostřední příčinou takovéhoto akutního ucpání (uzávěru) tepny je zpravidla krevní sraženina (trombus), která se vytvoří obvykle na těchto zúžených místech s poškozenou vnitřní výstelkou (endotelom). Následně vzniká akutní ischemie čili nedokrvení a nedokysličení části srdeční svaloviny, která potom odumírá – tj. dochází k její nekróze, a ta se později hojí vazivovou jizvou. Akutní infarkt myokardu se projeví většinou prudkou nesnesitelnou bolestí za hrudní kostí, strachem ze smrti až šokovým stavem. Bolest může vyzařovat do levé horní končetiny a šířit se po její vnější straně až k malíčku a prsteníku. Někdy bolest vyzařuje do brady a zubů, jindy do zad pod lopatky, může se též projevit zvracením, kdy imituje akutní břišní příhodu.RIZIKOVÉ FAKTORY

Je jich mnoho, dělí se na neovlivnitelné a ovlivnitelné. Mezi neovlivnitelné patří věk, pohlaví a dědičnost.Hlavními ovlivnitelnými faktory jsou:

  • kouření,
  • obezita,
  • cukrovka (zejména neléčená),
  • vysoký krevní tlak,
  • dyslipoproteinémie (zvýšení hladiny cholesterolu a krevních tuků),
  • nedostatek pohybu,
  • psychický stres a další činitelé nezdravého způsobu života ...

 

PREVENCE A LÉČBA

Základem prevence je především úprava životosprávy, tj. zdravý životní styl. Je potřeba vystříhat se všech ovlivnitelných negativních vlivů na srdečně-cévní systém. Důležité je hlavně nekouřit a nezdržovat se v kuřáckém prostředí, hlídat si tělesnou hmotnost, v rámci preventivních prohlídek pravidelně kontrolovat hladinu krevního cukru, lipidů a krevní tlak. Věnovat dostatek času pravidelnému pohybu – aspoň 3x do týdne jednu hodinu aerobního tréninku (tj. rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání a podobně). Pokud to jen lze, vyhýbat se stresu, respektive naučit se jej zvládat a kompenzovat relaxací, pobytem v přírodě na čerstvém vzduchu, aktivním odpočinkem...Léčba akutního infarktu patří do rukou odborníků na koronárních jednotkách nemocnic a přesahuje rámec tohoto článku. Avšak co by si měl každý člověk uvědomit, ať už je postižený on sám, nebo někdo v jeho okolí, že hlavní roli hraje ČASOVÝ FAKTOR! Ihned, zdůrazňuji IHNED!, jakmile je vysloveno reálné podezření (typické příznaky) na akutní infarkt myokardu, je nutné volat rychlou lékařskou pomoc (RLP) – záchranku. Zůstat v klidu a čekat. Pokud je k dispozici, vzít si sedativum a Anopyrin, pod jazyk Nitroglycerin. Protože rozhodující je časový interval od projevu prvních příznaků po odborné ošetření, tj. zprůchodnění ucpané cévy – ať už farmakologicky (trombolýzou), nebo katetrizací (balonkem) či operačním řešením – spojkou (bypass). S ubíhajícími minutami a hodinami se totiž riziko pro pacienta enormně zvyšuje.PRODUKTY ENERGY JAKO DOPLNĚK PREVENCE A TERAPIE

Základním přípravkem je bylinný koncentrát Korolen. Harmonizuje orgánovou dráhu srdce a detoxikuje organismus. Dávkování je zpočátku nižší – 2x denně 2 kapky, nejlépe ve sklenici vody (půl hodiny před jídlem nebo hodinu po něm). Po cca 7 - 10 dnech se dávka pozvolna zvyšuje na obvyklých 2 - 3x denně 5 kapek (maximální doporučená denní dávka je 3x denně 7 kapek). Přípravek se užívá 3 týdny, potom následuje 1 týden přestávka a v užívání se pokračuje další 3 týdny. Tento 3týdenní cyklus s týdenní přestávkou je dobré víckrát za sebou opakovat. Potřebný je dostatečný příjem tekutin, aspoň 2 litry vody denně.Jako další, tzv. nadstavbový doplněk výživy, je vhodný bioinformační přípravek Vitamarin. Obsahuje kromě jiného více-nenasycené mastné kyseliny omega-3 (rybí tuk z Engraulis japonicus), čímž pomáhá odbourávat cholesterol a tuky uložené v cévách. Zlepšuje tak jejich průchodnost a elasticitu. Užívá se 2 - 3x denně po 2 kapslích. Taktéž po 3 týdnech užívání následuje týden přestávka a cyklus se víckrát opakuje.Flavocel – tento velmi účinný antioxidant obsahuje nejen přírodní vitamin C (kyselinu askorbovou), ale i bioflavonoidy a ibišek. Brání oxidaci tzv. “zlého” LDL cholesterolu, který pokud není v oxidované formě, nepůsobí tak škodlivě (aterogenně) na cévní stěnu. Flavocel eliminuje do značné míry i nežádoucí účinky kouření, nezdravé stravy a životosprávy. Dávkujeme jej 2 - 3x denně 1 tabletu po jídle. (Kuřáci až 3x denně 2 tablety.)Biomultivitamin pomáhá organismu jako komplexní antioxidant v prevenci oxidačního stresu, zároveň dostatečně doplňuje chybějící vitaminy ve stravě – pokrývá minimální denní potřebu vitaminů v dávce 1 kapsle denně po jídle.Velmi účinný přírodní detoxikant na bázi humátů Cytosan slouží hloubkové očistě organismu. Má i výrazné protizánětlivé a antioxidační účinky. Podáváme 1 - 3x denně 1 kapsli nalačno, respektive před jídlem, je dobré zapít jej vodou.Individuální vhodnost těchto i dalších přípravků Energy je možné otestovat a upřesnit pomocí EAV přístroje Supertronic v klubech Energy. Představují významný přínos v prevenci a přírodní terapii tzv. civilizačních nemocí na bázi celostního a šetrného přístupu k lidskému organismu v jednotě s psychickým stavem, životním prostředím a okolím.Celková nabídka přípravků na prevenci infaktu myokardu.


Související články:
Jak vyzrát na cholesterol
Angina pectoris
Srdce a jak ho chránit
Hypertenze
Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze
Hypertenze - ovesné vločky pomáhají snižovat vysoký krevní tlak
Meditace snižuje nebezpečí úmrtí u srdečních onemocnění
Lipidy
Antifosfolipidový (antikardiolipinový) syndrom
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Syndrom bílého pláště
Syndrom zlomeného srdce
Euro: Průšvih na infarkt
Infarkt myokardu, vítejte stále mezi živými


01.12.2009
autor: MUDr. Július ŠÍPOŠ
zdroj: Magazín Vitae 11/2009
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS