Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost
Vzrůstající role vitamínů jako antioxidantů
01.03.2005
Od objevu, že nedostatek vitaminů může být příčinou řady běžných chorob, uběhlo již téměř sto let. Nedostatek vitaminu A může být odpovědný za šeroslepost, ale také za xeroftalmii vedoucí až ke keratomalacii s následnou slepotou, nedostatek thiaminu odpovídá za nemoc beri-beri, deficit niacinu za pelagru, déledobý nedostatek kyseliny L - askorbové za vznik skorbutu a konečně nízký příjem vitaminu D nebo nemožnost jeho tvorby v kůži za rachitidu u dětí a za osteomalacii u dospělých.
Naslouchejme zákonům přírody
28.02.2005
Existuje leccos, včetně prostředků konvenční medicíny, čím můžeme prospět svému zdraví. Pokud ale chybí harmonie v našem fyzickém, emocionálním či mentálním těle, dochází opakovaně k poruchám funkce organismu. Dnes se nejčastěji setkáváme s poruchami těla emocionálního, neboť právě je často zanedbáváme. Jakmile však pochopíme, jak s ním zacházet, má to pro naše zdraví nesmírnou cenu.
Osobnost to je naše vizitka
22.02.2005
Proč je život jednoho člověka plný smutku, nejistoty a strachu, žije v chudobě a je často nemocen. Druhý žije šťastně v bohatství a blahobytu, jde od úspěchu k úspěchu, těší se obdivu i úctě a je stále zdravý.
Principy ochranné výživy
21.02.2005
Základním předpokladem pro růst, obnovu buněk a tkání, pro udržení a podporu zdraví je výživa odpovídající fyziologické potřebě organismu. Za různých podmínek, při vyšší fyzické aktivitě i psychické zátěži, za nepříznivých vlivů prostředí, při ohrožení chemickými, fyzikálními nebo biologickými faktory, je potřebné zvýšit ochranné funkce organismu. K tomu je možné využít ochranné výživy. Složení ochranné výživy musí odpovídat potřebě přívodu jednotlivých nutričních faktorů za konkrétních podmínek. Je nutné se vyvarovat dysbalancí nutričních faktorů a narušení vlivu výživy působením toxických látek. Spotřeba potravin by měla respektovat faktory prostředí, vlivy genetické, psychické a životní styl.
Dieta z pohledu onkologie - ovoce a zelenina
18.02.2005
Opakovaně se zdůrazňuje význam ovoce a zeleniny v rámci prevence nádorů. Současně se doporučuje, aby příjem těchto poživatin byl co nejpestřejší. Proč? Je potvrzen vliv zeleniny a ovoce na snížení rizika vzniku nejen nádorů žaludku, tlustého střeva a rekta, ale také nádorů dýchacích cest, pankreasu, močového měchýře.
články o zdraví: 4887   1 ... 954 955 956 957 958 ... 978Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Zatočte s opary!
Dvě cesty aneb Jsou dvě cesty, jak se můžeme postavit ke konfliktu mezi zdravím a nemocí
Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě
Mít kus vlastní půdy je velký dar
Kolagen a naše pokožka
Acetylcholin
Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor
Bříza bílá (Betula alba)
Priessnitzův obklad
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS