Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost
Vlašské ořechy
03.10.2006
Ořešák královský (Juglans regia) se dožívá až stovky let. Dorůstá výšky asi 20 metrů. Plodem je nepravá peckovice s jádrem. Jádro, tzv. Vlašský ořech, je výtečná pochoutka s léčivými vlastnostmi. V evropské medicíně patří k drogám kromě jader rovněž list a oplodí. Listy se sbírají v červnu, slupky a nezralé plody v červenci a srpnu a zralé plody během září. Latinský botanický název ořešáku "Juglans" vznikl ve starém Římě podle boha Jupitera, jemuž byl tento strom zasvěcen: Jovis glans - Jupiterův žalud.
Poruchy spánku u dětí
02.10.2006
Děti mají svůj vlastní rytmus a berou jako úplně normální, když usnou nebo se probudí. Vyrušení se cítí jen rodiče. Miminko spí v prvních šest měsíců jen zhruba 4 - 6 hodin v kuse. Potom spí přes den zhruba 2 - 3 hodiny a v noci často ne déle než asi 8 hodin. Až do věku čtyř let děti často neprospí celou noc. Jednou až dvakrát za noc rodiče probudí. Přes den už někdy jen odpočívají, aniž by skutečně spaly. Od šestého až sedmého roku života spí normálně všechny děti celou noc. Potřebují mezi 8 - 14 hodinami spánku za noc.
Kdy se konečně rozhodneme pro zdraví!?
29.09.2006
Podle zahraničních lékařských zdrojů existuje mnoho faktorů, které určují, kdo onemocní a kdo ne. Ví se, že přesvědčení, nálady a myšlenky ovlivňují mysl i tělo mnoha způsoby. Všechno, co nám poskytuje kontrolu – ať už je to láska, víra anebo zvládání situací, mobilizuje naše sekundární systémy.
Vztah mezi potravinami a nádorovým onemocněním
27.09.2006
Rakovina začíná mnohem dřív, než se začne tvořit nádor. Její podstata spočívá v kvalitě mnoha vnějších faktorů, k nimž mimo jiné patří i potraviny. Když se příznaky rakoviny objeví, bývají tyto důležité vnější faktory bohužel stále přehlíženy a nemoc je pokládána za vyléčenou, když se podařilo odstranit příznak operativním či chemoterapeutickým zákrokem. Pouhým odstraněním nádoru však nebyla odstraněna příčina, proč k onemocnění došlo, a tak se choroba na tomtéž nebo na jiném místě objeví znovu s tím, že začne druhé kolo léčení. To však opět nejde po příčině a pouze potlačuje příznaky.
Regulace hormonálních hladin a ochrana před nádory pomocí indol-3-karbinolu
26.09.2006
Většina případů rakoviny prsu je spojena s poruchou látkové přeměny ženských pohlavních hormonů estrogenů. Podvyživené ženské tělo (podvýživa ve vztahu k vitálním látkám) nemůže své estrogeny zbavit účinnosti vhodným způsobem, a místo něho používá jinou cestu přeměny estrogenu - tzv. 16-alfa hydroxylaci estradiolu. Tato cesta ponechává hormonu stále dostatek účinnosti, aby mohl vyvolat přeměnu buněk prsní žlázy i dalších orgánů.
články o zdraví: 4985   1 ... 924 925 926 927 928 ... 997Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS