Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost
Červen je energeticky náročný
26.05.2006

Oheň pomalu, ale jistě přebírá vládu, poslední ochrany chladu jsou pryč, všechno už záleží jenom na nás. Počátkem měsíce a kolem 12. června by se mohlo ještě ochladit, jinak by ale červen měl směřovat ke svému garantu - Koni a Ohni.
Je lepší vyšetření prsou ultrazvukem, nebo na mamografu
25.05.2006
Vyšetření prsou Některé hlasy tvrdí, že je-li nádor v počátečním stadiu, může se zvětšit kvůli tomu, že při vyšetření prostřednictvím mamografu se prs silně stiskne. Pokud by došlo k růstu nádoru, pak by za dva roky, kdy jde žena na další vyšetření, mohl být novotvar už masivní. Ultrazvuk je prý šetrnější. Současná medicína se přiklání k tomu, že ultrazvuk není diagnostickou metodou, která by odhalila počáteční stadia rakoviny prsu. Bylo by to samozřejmě dobré, ale ultrazvuk to neumí.
Fytoterapie - uzdravující bylinky
23.05.2006
Fytoterapie (z řeckých slov fyton, "rostlina", a therapeuein, "pečovat, léčit") dříve označována jako bylinářství, je využití léčivé síly rostlin. V západním světě dnes termín fytoterapeut většinou označuje lékaře, který je přesvědčen o účinnosti a bezpečnosti bylin. Studium léčivých účinků rostlin a užívání léků na nich založených podporují různé organizace, např. Evropská vědecká kooperativa pro fytoterapii (The European Scientific Cooperative for Phytotherapy- ESCOP), která vznikla v Nizozemsku. U nás se běžně užívají termíny bylinkář (ev. bylinář) nebo fytoterapeut.
Dieta proti endometrióze
22.05.2006
Doktor Fabio Parazzini z Gynekologické kliniky milánské univerzity se svými kolegy zjistil, že dieta bohatá na ovoce a zeleninu může chránit proti endometrióze. Riziko této nemoci snižuje až o 40 %. Na druhou stranu zvýšená konzumace červeného masa a uzenin může toto riziko endometriózy zvyšovat dokonce až o 80-100 %. Výsledky své studie vědci uveřejnili v červencovém čísle časopisu Human Reproduction.
Můžete pít, ale nemusíte sbírat trestné body (komerční sdělení)
18.05.2006
Od 1.7.2006 vstoupí v platnost nový silniční zákon a v něm obsažený bodový systém postihů pro řidiče. Bodová hodnota postihu v případě alkoholu za volantem bude mnohem radikálnější, než u ostatních přestupků. Dosáhne-li řidič horní hranice povoleného počtu 12 bodů, přijde na rok o řidičský průkaz. Pokud ho bude chtít získat zpět bude muset skládat opět zkoušku. Ten, kdo řídí vozidlo pod vlivem alkoholu (po naměření více než 0,3‰) získá až 7 bodů. Pokud tedy nechceme sbírat trestné body, měli bychom se více zajímat o výrobky, která nám pomohou vyřešit otázky typu „můžu řídit auto, když jsem včera pil, mám ještě v krvi zbytkový alkohol ? “ Může se stát, že po oslavách narozenin nebo po náročném večírku si zodpovědný řidič nebude ráno zcela jistý a bude potřebovat rychlou odpověď, jestli může řídit. V tuto chvíli by se mu hodil test pro určení zbytkového alkoholu v krvi, který by mu rychle ukázal v jaké je kondici a zároveň by byl cenově dostupný.
články o zdraví: 4855   1 ... 910 911 912 913 914 ... 971Celer – léčivá potravina
Priessnitzův obklad
Melatonin - hormon tmy a spánku
Collesova zlomenina
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
5 tipů, jak posilovat mozek!
Účinky alkoholu na lidské tělo z hlediska ajurvédy
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS