Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Čekanka obecná (Cichorium intybus)
21.06.2006
Čekanka obecná je vytrvalá bylina řazená do čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae). Někdy se dokonce řadí do samostatné čeledi čekankovitých (Cichoriacea). Čekanka je až přes 1 metr vysoká mléčící bylina s válcovitě kůlovým kořenem. Prvým rokem vyrůstá přízemní listová růžice, která vykvétá od druhého roku. Květy jsou jazykovité, nejčastěji blankytně modré, vyskytují se ale také rostliny bíle nebo růžově kvetoucí. Plody jsou nažky bez chmýru, lemované na horním konci korunkou štětinek. Rostlina roste divoce po celé Evropě, můžeme se s ní i u nás setkat u cest na mezích, rumištích či jinde.
Slunečné dny v pohodě - poševní výtoky (komerční sdělení)
20.06.2006
Opět je tu léto, období dovolených, koupání, odpočinku, které může ženám častokrát pokazit nepříjemná věc, o které se málo mluví - poševní výtok, vyskytující se často po návštěvě koupališť, bazénů, přehrad a ostatních vodních ploch.
Co bychom měli vědět o tucích
19.06.2006

Tuky zvyšují chutnost potravy, pozitivně ovlivňují její konzistenci a vůni. Tyto podvědomě pozitivně vnímané vlastnosti tuků jsou jakýmsi motivačním stimulem k upřednostňování tučné stravy. Vedle uspokojování chuťových potřeb jsou tuky nezbytným transportním médiem pro řadu esenciálních a potenciálně esenciálních látek (vitamin A, vitamin E, kyselinu linolovou, kyselinu alfa-linolenovou aj.) nebo látek neesenciální povahy (polyfenoly, fytosteroly, karotenoidy aj.). I když úlohu těchto neesenciálních látek v metabolismu dnes neumíme uspokojivě vysvětlit, jsme si na základě získaných poznatků vědomi jejich důležitosti. Zásadní je jistě úloha tuků v energetickém metabolismu.
Mentální anorexie
13.06.2006
Já chci být štíhlá. To je nejčastější důvod mentální anorexie, který je převážně dospívajícími a mladými ženami realizován hladověním.
Význam ovoce pro zdraví
12.06.2006
Ovoce je přírodním zdrojem ochranných látek, které denně potřebujeme pro své zdraví, pro zdárný vývoj a růst dětí. Ve své různorodosti zabezpečuje ovoce celý komplex vitamínů, minerálních látek, vlákniny. Dále jsou v ovoci četná přírodní barviva a enzymy. Čerstvé ovoce obsahuje značné množství antioxidantů. Celé ovocné plody obsahují těchto látek vhodné množství, o ovocných šťávách je jejich koncentrace mnohem nižší. Zřejmě na vzduchu dochází k jejich rozkladu. Vláknina ovoce je velmi potřebná pro zdraví. Kromě jiného váže na sebe toxické těžké kovy, které jsou pak z těla vyloučeny stolicí. Vláknina ovoce váže vodu, bobtná.
články o zdraví: 4491   1 ... 835 836 837 838 839 ... 899Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS