Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Para ořechy
01.05.2017
Para

Ač raději, pro svůj odpovídající poměr omega 3 a 6 NMK, upřednostňuji vlašské ořechy, dnes bych vám ráda představila poněkud větší oříšek, kterým budou právě para. Na rozdíl od těch vlašských, kdy každý olejnatý plod obaluje samostatná dřevěná slupka, para ořechy chrání velká tobolka, která ukrývá až 22 semen. Každé z nich je uloženo ve své skořápce. Jakmile uzrají, dopadají na zem, kde jsou pak sbírány domorodým obyvatelstvem. Tobolka je „uzavřena zátkou.“ Jakmile je odštípnuta, celá se rozpadá na jednotlivé dílky, jako byste loupali pomeranč. Kmeny juvie ztepilé, které jsou nositeli těchto lahodných nasládlých ořechů, prorůstají půdou deštných pralesů jižní Ameriky. Jejich výška dosahuje až 30 metrů a velkou zajímavostí je, že jakmile kvetou, nepříjemně voní.

Jak zvládnout klimakterium
30.04.2017
Starší žena

Klimakterium neboli přechod se u žen projevuje různě. Jedno má však společné pro všechny: žádná žena mu neunikne. Jedná se o zcela novou etapu v životě ženy, bohužel ne vždy příjemnou. Projevy klimakteria lze však velmi dobře mírnit: bylinkami a detoxikací...

Masticha (mastiha)
29.04.2017
Masticha

Masticha patří k atypické přírodní droze. Jedná se o pryskyřici z keře řečíku lentišku (Pistacia lentiscus). Tento keř roste na jediném místě na světě, na nevelkém území na jihu řeckého ostrova Chios.

Všechno je přechodné, všechno pomine. Brzy může být lépe
28.04.2017
Žena - smutek

Když jsem se kdysi jako psycholog pacientek v léčebně ptával, kolik z nich bylo někdy v životě na úplném dně, zvedly se obvykle všechny ruce. I já jsem zažil situace, kdy už to horší snad být nemohlo. V tom jsem občas spatřoval úlevu: „Je to tak strašné, že cokoliv se od teď stane, bude už jenom lepší!“ Pokud vaše trápení trvá už delší dobu, vězte, že všechno je jenom dočasné.

Jídelníček a další vlivy na naše tělesné složení
27.04.2017
Žena a muž

Pokud jste minulý týden četli můj článek „Jak výživa ovlivňuje naše tělesné složení?“, již víte, že číslo, které nám ukáže naše osobní váha není směrodatné, neboť vypovídá spíše o kvantitě, nikoliv však o kvalitě tělesné skladby. Množství celkových kilogramů tělesné hmotnosti není tak důležité jako poměr tuku, svalů a vody v organismu. Představte si dva muže stejného věku a stejné výšky, oba váží 80kg, ale jeden má v těle 15kg tuku a 40kg svalů a tělo toho druhého obsahuje 30kg tuku a 30kg svalů. I přes stejný věk, váhu a výšku bude jejich tělo i na pohled vypadat určitě jinak. Procentuální zastoupení jednotlivých struktur (tuk, svaly…) a jaké hodnoty jsou v normě, známe z minula. Ale co tyto hodnoty ovlivňuje, si popíšeme v následujících řádcích.

články o zdraví: 4321   1 2 3 4 5 ... 865Přírodní prostředky proti migréně
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Chceme zdraví a hezkou postavu, ale chováme se tak? 6 tipů, jak to změnit
Začněte s detoxikací: právě teď!
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS