Hýčkání přírodou a přírodní kosmetikou

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Stejně jako velký trend dnešní hektické a poblázněné doby je návrat k přírodě ve stravování a změna životního stylu, tak i cesta zpět k používání více přírodních produktů, bylin a darů přírody v kosmetice, se stala za poslední roky velkým hitem.

Mnoho lidí díky negativním vlivům životního prostředí, stresu a špatného stravování je postiženo různými alergiemi, kožním onemocněním, vyrážkami, pleť mnohem rychleji stárne, vlasy padají a tělo i zvenku mnohem rychleji chabne. Lidé chtějí žít déle, být zdraví  a vypadat mladě a vitálně a k tomu je potřeba nejen zdravá strava, aktivní život, meditace, pohyb a podobně, ale také i co nejčistší přírodní kosmetické produkty .

Přírodní kosmetika je zdravější, šetrnější k nám i životnímu prostředí a je mnohem efektivnější

Přírodní kosmetika díky svému obsahu čistých přírodních ingrediencí, bylin, olejů či výtažků z rostlin je super pro každého z nás, i pro citlivé jedince.

Ať už se jedná o krémy, šampony či deodoranty a dekorativní kosmetiku, přírodní kosmetika je skvělá pro naši pokožku. Je to stejné jako když si dáte k jídlu zdravé smoothie či salátek místo smaženého řízku či sladké kremrole. Naše tělo je jeden velký propojený puzzle a každá naše buňka i orgán je závislý jeden na druhém a je tedy třeba se starat a pečovat o naše tělo po všech stránkách, aby bylo zdravější a vitálnější. Kůže je navíc největším orgánem na těle a proto je třeba o něj dbát obzvlášť. 

Při dlouhodobém používání přírodní kosmetiky výsledky budou úžasné a viditelné. 

Skutečná krása je vidět na zdravé zářící pleti, pevné čisté pokožce a hustých vlasech.

Velice důležité je dbát na složení. V kosmetice, narozdíl od potravin, je mezinárodní názvosloví pro ingredience, které kosmetika obsahuje  – NCI = Nomenclature of Cosmetic  Ingredients.

U přírodních produktů je většinou složení důkladně popsáno. Výrobci se rádi pyšní svým unikátním a čistým složením. Ingredience se vybírají opravdu šetrně a opatrně aby vám jejich spolupůsobení dodalo přesně to, co potřebujete.

Hodně se používají čisté přírodní za studena lisované oleje v top kvalitě. Mezi nejpoužívaněji oleje patří olivový olej, kokosový olej , ricinový olej, mandlový olej i třeba konopný olej. Oleje vaši pokožku velmi dobře vyživí a některé se dají i použít jako ochranné proti vnějším vlivům a slunci. Můžete je i samostatně použít na celé tělo a vlasy. Dají se použít na odstranění makeup a i na pokožku vašich nejmenších.

Dále najdete mezi hlavními ingrediencemi i výtažky z bylin a květin.  Velmi populární je heřmánek, měsíček lékařský, mateřídouška, levandule lékařská, rozmarýn, aloe vera, kostival , máta, bezové květy či šalvěj. Bylinky naše tělo vyživují a dodávají kosmetice i krásné vůně. Existují i peelingy, kde je šetrnou obrušující velmi originální složkou jemně drcený šípek, který jemně čistí pleť a díky malým částečkám opravdu účinně.

Do přírodní kosmetiky se ale také přidávají i jiné úžasné ingredience od jílu až po černé aktivní uhlí.

Mezi netradičními a originálními ingrediencemi můžete najít i mořské řasy, jako třeba Irský mech, který je úžasný jako alternativa kolagenu a má na pleť antiaging účinky. Je vhodný i na citlivou pleť . Irský mech je moc fajn i pro přípravu domácích pleťových a vlasových zábalů a používá se i při výrobě tuhých šamponů a mýdel, která řeší spoustu kožních problémů jako jsou akné či ekzémy. Pokud jsou mořské řasy, jako právě Irský mech, navíc ve spojení s kvalitními za studena lisovanými rostlinnými oleji, pleť vyživují a poskytují ji ochranu. Ideální spojení mořských řas a rostlinných a éterických olejů se projeví zářivou a spokojenou pletí. Navíc i krásně voní, přesně v duchu a dechu aromaterapie.

Velmi populární jsou i gelové krémy na tělo i pleť. Gelové krémy právě z mořských řas jsou lehké a dobře se vstřebávají. Poskytují pleti vláčnost a hloubkovou péči.

Kvalitní esenciální oleje již zmíněné jsou velkým hitem v přírodní kosmetice a přidávají se nejen do krémů, ale i tuhých šamponů, mýdel i přírodních voňavek. Vás zážitek je pak i propojen s vašimi smysly po všech stránkach. Hýčkání sebe samých je pak opravdu dokonalé.

Při výběru přírodní kosmetiky si dejte pozor, aby neobsahovala levné náhražky, které jsou velice škodlivé vašemu zdraví .

Mezi tyto látky patří chemická pěnidla (SLS nebo SLES). Dále si dejte pozor na ropné deriváty (petrolatum, mineral oil, paraffinum , vazelina).  Ropné deriváty tvoří na vaší pokožce nepropustný film, který pak zabraňuje dýchání a správné funkci pleti a všechny další prospěšné látky se do vaší pokožky nemohou dostat. Dále se vyhněte kosmetice obsahující Parabeny, které mohou i narušit hormonální rovnováhu. Těžké kovy jako olovo a kadmium najdete u některé dekorativní kosmetiky a ty mohou způsobit mnoho problémů pleti. Dále si určitě dejte pozor na Pegy (PEG), Silikony a Syntetické parfemace (parfum).

V kvalitních produktech jsou všechny tyto látky nahrazeny čistými přírodními ingrediencemi.

Když začnete s používáním přírodní kosmetiku, rozhodně nečekejte zázraky hned první den. Pokožka stejně jako tělo si musí postupně zvyknout na nové a přizpůsobit se, aby mohla čerpat všechny benefity a blahodárné látky.

Kosmetiku stejně jako jídlo vždy vybírejte opatrně a s láskou k sobě i druhým a k naší přírodě.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.