Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Hubneme po Vánocích

18.01.2017
Váha

Tradiční téma mnoha článků po prosincových svátcích je, jak odstranit nabrané kilogramy ze svátečního hodování. V tomto článku se budu věnovat roztřídění přírodních přípravků na podporu hubnutí, podle obsažených látek, do několika skupin. Přípravků je na trhu hodně a řada zájemkyň (mužů už je pomálu) se v některých nemůže tak dobře orientovat. V každém případě je třeba na začátek zdůraznit, že užívání vybraného přípravku musí být nezbytně doprovázené dietním a pohybovým režimem u toho, kdo hubne, samozřejmě přiměřeným jeho věku a zdravotnímu stavu.

Přípravky na podporu hubnutí

Hodně oblíbené jsou přípravky, které snižují chuť k jídlu tím, že po užití v žaludku nabobtnají a zvětšují svůj objem. Tím se vytváří pocit “plného žaludku” a snižuje se chuť dát si něco malého, bohužel často kaloricky vydatného.

 

Glukomannan

K těmto látkám patří například glukomannan, který jako jediný to má i schváleno přísnou legislativou Evropské unie. U glukomannanu je potvrzeno příslušnými úřady, že přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi a, v rámci nízkoenergetické diety, ke snížení hmotnosti. Tvrzení doprovází upozornění, že toto tvrzení smí být použito pouze u potravin, které obsahují 1 g glukomannanu v kvantifikované porci. Aby bylo možné tvrzení použít, musí být spotřebitel informován, že příznivého účinku se dosáhne při přívodu 3 g glukomannanu denně ve třech dávkách po 1 g zapitých 1–2 sklenicemi vody, před jídlem, v rámci nízkoenergetické diety.

 

V trávicím traktu se z něj vytváří viskózní gel, který (díky vysoké molekulové hmotnosti jednotlivých řetězců látky) může absorbovat vodu v padesáti – až stonásobku vlastní hmotnosti vody. Jak již bylo zmíněno, experti EU doporučují celkový příjem tří gramů glukomannanu denně. To tedy vytvoří, dá se říci asi 150 až 300 ml „energeticky nulového“ žaludečního obsahu. Takto vytvořená gelová substance se smísí s jídlem a zaplní žaludek. Tím vyvolá pocit nasycení.

 

V oblíbeném přípravku Obezin je glukomannan kombinován s polysacharidy, zlatým lnem a spirulinou. U zlatého lnu je, z hlediska hubnutí, přínosná obsažená vláknina, která zlepšuje pohyb střev (peristaltiku) a tím i celkové hubnutí, rovněž však přispívá ke snižování cholesterolu v krvi, a podílí se na harmonizaci krevního tlaku či hladiny cukru v krvi. Spirulina zase působí pozitivně na metabolismus a dobré fungování gastrointestinálního traktu.

 

Přípravky obsahující chrom

Další skupina přípravků obsahuje chrom, který podporuje snižování chuti na sladké. Chrom rovněž napomáhá redukci tělesné hmotnosti, reguluje a stabilizuje hladinu krevního cukru. Bývá kombinován i s dalšími složkami podporujícími proces hubnutí, jako například extrakt ze zelené kávy.

 

Zelená káva

Zelená káva obsahuje, jako hlavní látku, kyselinu chlorigenovou. Jedná se o fenolickou sloučeninu, která podporuje snižování vstřebávání cukru a tím přeměně jeho nadbytku v těle na tuk. Tento vnitřní tuk se většinou hromadí v oblasti břicha a obklopuje srdce, játra, slinivku nebo ledviny. Toto hromadění zvyšuje riziko vzniku cukrovky či kardiovaskulárních chorob, případně u pacientů mající již tyto choroby, přispívá ke zhoršení zdravotního stavu.

 

Spalovače tuků

Další skupinou jsou tzv. spalovače tuku, které se užívají současně s intenzivním fyzickým cvičením. Tyto látky podporují zvyšování výdeje kalorií a odbourávání tukových zásob ve spojitosti se cvičením. Patří k nim kapsaicin, samostatný karnitin, dále karnitin ve spojení s cholinem a dalšími aminokyselinami. Význam cholinu v přípravku FitMe Slim+Burn spočívá v tom, že cholin emulguje tuky a je významný tzv. lipotropním faktorem (ochraňuje jaterní tkáň). Emulgace se dá přirovnat ke smývání nečistoty z rukou mýdlem. Mýdlo pomáhá rozpuštění mastnoty ve vodě, cholin přispívá k tomu, že tuky jsou štěpeny na micely (malé kapénky). Emulgací se ke kapénkám dostávají lipázy (enzymy), které je dále štěpí. Karnitin podporuje přesun tuku z tukových do svalových buněk. K dalším látkám obsaženým v přípravku patří kyselina linolová či olejová, které přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

 

Celková nabídka přípravků na podporu hubnutí.


Související články:
Glukomannan - jediná přírodní látka na podporu hubnutí uznávaná i EU
Karnitin odstraňuje tuk
Spirulina - zdroj energie a vitality


18.01.2017
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS