prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Homeopatie

Domácí jaterní očistná kúra
15.05.2016
Játra

V minulých dílech seriálu o detoxikaci jsme se seznámili principy tradiční čínské medicíny, zásadami čínského pentagramu a podívali jsme se na zoubek játrům. Dnes prozradíme, jak očistu jater ještě více podpořit v pohodlí svého domova.

Projevy toxické zátěže na játrech
08.05.2016
Játra

Jaterní okruh stojí na jednom z vrcholů čínského pentagramu a jeho energie je nejsilnější na jaře. Právě v tuto dobu je vhodné orgánový okruh jater detoxikovat. A právě v tuto dobu se také více než kdy jindy objevují potíže, které ukazují, že se v jaterním okruhu usadily toxiny...

Okruh jater podle TČM
01.05.2016
Játra

Čínský pentagram je základním pilířem tradiční čínské medicíny a také detoxikační metody CIC, která z něj vychází. Na každém z pěti jeho cípů se nachází základní mateřský orgán, skrz něhož prochází energie – ta dobrá, ale také ta špatná. Mateřské orgány ji dále transportují do podřízených orgánů. Na špici pentagramu stojí játra. Nejzatěžovanější orgán našeho těla.

Tradiční čínská medicína v kostce: Čínský pentagram – znáte ho?
22.04.2016
Bylinky

Jestliže o něčem můžeme mluvit jako o stálici, pak je to čínská medicína, jejíž kořeny jsou staré téměř 5 000 let. Tradiční čínská medicína (TČM), která je nedílnou součástí starodávné čínské filosofie, vnímá člověka jako součást přírody, v níž se střetávají proudy energií.

Homeopatie - Jsme skutečně zdraví? (4. díl)
24.07.2014
Bylinky Z předchozích řádků bohužel vyplývá, že skutečně zdravých lidí je v naší společnosti velmi málo. Světová zdravotnická organizace (dále WHO – World Health Organization) již v roce 1946 definovala stav zdraví takto: „zdraví je stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody. Tedy nejedná se jen o absenci nemoci nebo vady“. Podle WHO lze tuto definici zdraví zhruba chápat jako stav organismu, kdy se cítíte dobře, jak na úrovni fyzické (bezbolestný stav těla), emoční (bezbolestný stav mysli), tak na úrovni mentální (bez jakéhokoliv omezení mentálních funkcí). Přesto, že konvenční medicína zahrnuje pod psychická postižení jak patologické projevy našich emocí, tak poruchy mentálních funkcí, je uvedená citace překvapivě možná jediným bodem v problematice chápání lidského zdraví, ve kterém se současná medicína rámcově shoduje s homeopatií.
Homeopatie - Potlačení symptomů nebo léčba? (3. díl)
10.07.2014
Bylinky Dostáváme se k fenoménu potlačení symptomů. Léčba je potlačující, pokud odstraní lokální symptomy, ale celkový zdravotní stav se zhorší. V závislosti na síle obranného mechanismu, který je často dán dědičnými vlivy a mírou genetické zátěže, se u různých lidí může potlačení projevit různými způsoby. Pokud vezmeme v úvahu dítě, které má silnou vitalitu, ale trpí na kožní potíže, např. bradavice, nebude potlačení bradavic tak snadné, což se projeví tak, že po jejich odstranění se bradavice objeví ve stejném nebo vyšším počtu kdekoliv na těle.
Homeopatie - Symptomy a jejich význam (2. díl)
02.07.2014
Hmoždíř s bylinkami
Symptom je tedy něco, co na jednu stranu není zdravé, ale zároveň je něčím, co organismus nezbytně potřebuje k navrácení a udržení nejlepší možné rovnováhy v danou chvíli. Individuální vzorec symptomů a zejména souhrn symptomů, které jsou zvláštní, ojedinělé a charakteristické pro daný případ, ukazují jedinečný způsob, jakým se obranný mechanismus konkrétního člověka snaží dosáhnout zdraví. Nyní si uvedeme příklad, na kterém si ilustrujeme význam symptomů, a zároveň si ukážeme, co máme na mysli individuálními a charakteristickými symptomy.
Homeopatie – věda nebo okultismus (1. díl)
20.06.2014
Homeopatie
V posledních letech je v křesťanských kruzích často poukazováno na životní příběh lékařky, bývalé homeopatky, která homeopatii veřejnosti prezentuje jako druh okultismu, protože došlo k tomu, že při touto lékařkou aplikované homeopatické léčbě byla negativním způsobem ovlivněna psychika poté, co zmizely fyzické potíže. Přestože homeopatie nikdy nebyla součástí praktik, jako je např. čarodějnictví, věštění, astrologie, výklad karet, exorcismus či čtení z ruky, bývá s okultismem, jakožto naukou o mimosmyslovém vnímání, které nejde vysvětlit žádným vědeckým principem, neprávem spojována.
Homeopatie – díl druhý
15.11.2012
Slunce

V minulém díle jsme si řekli pár obecných věcí, nyní se podíváme trochu hlouběji na některé zákonitosti a principy homeopatické léčby.

Jak taková léčba funguje?
Jak již víme, celý princip homeopatie byl svým objevitelem shrnut do geniálně jednoduchého zákona „podobné se léčí podobným“. To v praxi znamená, že látka, která v toxickém množství umí vyvolat nějaké symptomy, umí stejné symptomy léčit, pokud je podána v ředěné a potencované podobě.

Homeopatie – díl první
16.10.2012
Bylinky Homeopatie. Poslední dobou stále diskutovanější téma, budící značné emoce u svých zastánců i odpůrců. Ale co to vlastně je, ta homeopatie?
V první řadě je důležité říct, že se jedná o komplexní a velmi propracovaný léčebný systém, který leží mimo ostatní léčebné směry. Homeopatie není součástí klasické medicíny, bylinkářství, lidového léčitelství nebo třeba čínské medicíny. Je to samostatný medicínský směr, který se od toho „našeho“ klasického liší v přístupu k nemoci i v pohledu na pacienta.
Článků: 44   1 2 3 4 5
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

789,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS