Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Hledání rovnováhy

29.05.2014
Hledání rovnováhy
Životní stres, moderní rychlá strava, znečištěný vzduch a voda, chemické přísady v potravě, psychosociální stres a vlastní psychika, viry, bakterie, plísně, to jsou namátkou běžné stresory, které atakují zdravé životní pochody našeho organizmu. Je jich mnoho a jsou časté. Útočí po tisících denně každou minutou. Jak je eliminovat, zpracovat bez vlastní úhony nebo dopady zmírnit?

Lze totiž pozorovat, že život je o hledání rovnováhy, jak píše moje manželka v někdejším článku (volně cituji), např. mezi prací a relaxací, také mezi aktivitou a pasivitou obecně (viz vysedávání mládeže před televizním zářičem), mezi mužskými a ženskými vlastnostmi v sobě, mezi vážností a humorem, mezi kyselinotvornou a zásadotvornou stravou a dalšími. A opět cituji její slova:

 

Pokud máme někde nerovnováhu, spějeme k nemoci. Abychom se udrželi zdraví, potřebujeme navozovat stav nekonfliktu mezi tělem, duší (emoce a mentální procesy) a duchem. A protože všechno se vším souvisí, je důležité mít o "základnu", tj. fyzické tělo, dobře pečováno. Proto fandím všem přírodním preparátům.

 

Z dávných dob medicíny se nám dochovaly recepty, které se dodnes používají a jejichž filozofií je harmonizovat pomocí bylin tělo a duši člověka. Mohu jmenovat LIFE STAR, EMPEROR STAR, z těch moderních REGEVIT, GRAVIOLA, MAQUI PURE, také třeba GLUTATHION.

 

Velmi důležité je navozovat rovnováhu i ve střevu. Nerovnováhu každý snadno pozná na své nepěkné kůži, jinak i lidé trpící astmatem, nebo ti, kteří mají problémy s mandlemi, dutinami apod. Tímto směrem se orientuje SYSTÉM SYMBI.

 

A co nerovnováha hormonální?

Mnohdy se v této oblasti dostavují neuvěřitelné potíže, stovky žen se svěřují naší poradně s problémy kolem menstruačního cyklu a chybné funkce štítné žlázy, kvůli akné, vypadávání vlasů apod. Vyhledávají lékaře, léčitele, užívají hormonální tabletky, fytohormony, snaží se své problémy řešit užíváním nějakých prostředků. Ale protože tím neřeší příčinu nerovnováhy, pak se nemohou dočkat efektu, byť přitom mohou užívat sebedokonalejší produkt. Navíc má každý hormonální prostředek svůj vedlejší účinek, takže si časem své problémy ještě rozšíří. Problém nerovnováhy je na pomyslné regulační ose, která začíná v úrovni psychiky (MYSL). Ta ovlivňuje práci mozku, hypofýzy - z tohoto regulačního centra vycházejí informace do tělových orgánů - štítné žlázy, vaječníků - a tyto orgány pak produkují hormony, které mají vliv na různé funkce. Je tedy jasné, že tyto orgány, již uvedená štítná žláza nebo vaječníky, za poruchu nemohou. Jejich porucha je následkem, tedy ani dodávané hormony nemohou tento problém trvale vyřešit. Pomohou právě v tom současném momentu, kdy doplní tělu hladinu chybějícího hormonu, ale ve skutečnosti tím podpoří nerovnováhu, protože maskují skutečný stav...!

 

- Mozek nevnímá nedostatek hormonu, a proto se nesnaží o zvýšenou produkci. -

 

A v okamžiku, když se přestane do těla chybějící hormon dodávat, se nerovnováha opět projeví, ale nyní ještě větší intenzitou. Při hledání rovnováhy má dotyčná osoba pracovat se svou myslí, protože v ní má psychický blok, tam se uplatňují stresy, které prožívá v denním životě. Musí vyřešit konflikty kolem sebe, má spíše použít zmíněný REGEVIT, má změnit stravu, vytvořit si ve střevu symbiózu - prostě má dělat takové kroky, které vedou k rovnováze všedního života.

 

Hledání rovnováhy není snadné, ale pokud někdo trpí nemocí, zvláště chronickou nemocí, znamená to, že má v sobě velkou nerovnováhu, a pak mu také nic jiného nezbývá. Cestou užívání nějakých léků skutečnou rovnováhu určitě nenajde.


Související články:
Energie na vyváženou
Sedmidenní rytmus
Příčina nemocí je mezi ušima
Vstoupit do diskusního fóra
Pouze (často slýchané slůvko v rozborech)


29.05.2014
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS