Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Hlavní nepřítel: imunita

26.11.2017
Autoimunita
Imunitní systém pracuje pro nás. Chrání nás před ataky škůdců, jako jsou viry, bakterie, plísně, dává stop stav zhoubnému bujení, nedovolí alergické reakce. To vše v případě, že funguje správně. Jsou ale případy, kdy imunita nepracuje pro nás, ale proti nám. A je jich čím dál víc…

Autoimunita představuje vážný problém současnosti. Navzdory tomu, že oficiální statistiky hovoří o zhruba 7 % celosvětové populace, kterou trápí některá z autoimunitních chorob, my víme, že reálně jich je daleko víc. Autoimunita je zákeřná, záludná, dokonale maskovaná. Projevuje se tolika různými problémy – od trávicích potíží po závažné neurologické problémy – že je skutečně obtížné ji odhalit.

 

Jak autoimunita vzniká?

To je velmi složitá otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Jedná se o stav, kdy vlastní imunitní systém začne napadat sám sebe a likvidovat vlastní tkáně. Svou silnou, obrovskou aktivitu zacílí přímo na vlastní buňky, vlastní tkáně, vlastní orgány. Důvodů, proč se tak stane, je hned několik:

 • Přemrštěné reakce imunitního systému na vnější podněty
 • porucha funkce imunitního systému (ten má v důsledku poruch problém rozlišit, které buňky jsou organismu vlastní a které ne)
 • přechozené infekce, dlouhodobé chronické potíže
 • dlouhodobý stres

 

Agresí k autoimunitě

Dlouhodobý stres nás zevnitř sžírá, a proto se velmi často projeví v podobě autoimunitního onemocnění. A přestože se stres může projevovat stovkami různých stavů a emocí, jedno mají lidé trpící autoimunitou přeci jen společné: nevyjádřené, nevybité emoce, zejména hněv. Tyto emoce s sebou nesou silnou patologickou energii, napadající náš organismus. Jednoho dne se tato energie může střetnout s imunitním systémem a automaticky svou negativní sílu obrátí proti němu. Imunitní systém, který má běžně za úkol likvidovat buňky, které jsou poškozené nebo potenciálně nebezpečné, pak začne likvidovat úplně všechno.

 

K nejznámějším autoimunitním poruchám patří:

 • cukrovka 1. typu
 • střevní záněty
 • celiakie
 • lupus
 • roztroušená skleróza
 • revmatoidní artritida
 • vitiligo
 • autismus, psychické poruchy, některé druhy epilepsie

 

V hlavní roli zánět

Zánětlivá ložiska nejsou ničím výjimečným. Mnohdy se však v organismu ukrývají dlouhé měsíce i roky a tiše mu škodí. V místě zánětu se totiž uvolňují mediátory. Ty přitahují nové a nové bílé krvinky, a zánět tudíž nemá šanci slábnout. Běžným postupem je podávání léků tlumících zánět, a to jak na nesteroidní bázi, tak také obávaných kortikosteroidů, s jejichž dlouhodobým užíváním se pojí celá řada rizik.

 

Jak ven z bludného kruhu?

Pokud nechceme, aby k takovému stavu došlo, měli bychom o sebe náležitě pečovat. O naše tělo, o naši duši, jimž bychom měli umět naslouchat. Každý den k nám totiž vysílají celou řadu signálů, v nichž se skrývají prosby. Jednou potřebuje odpočívat, jindy se naopak pořádně zmobilizovat, upravit stravu, spánkový režim, zkrotit emoce,… Každý zdravotní problém, ať už na úrovni fyzické nebo duševní, otevírá bránu toxinům, které proudí organismem – někdy volně, jindy se zapouzdří a žijí svým vlastním životem. Detoxikační metodou CIC je možné odhalit, kde přesně se jádro problému ukrývá. Její pomocí jej lze rozklíčovat a najít cestu ven.

 

Je však dobré mít na paměti, a to během jakékoli detoxikace, že k celistvé likvidaci potíží nestačí užívat přípravky. Důležitou a nedílnou součástí celého procesu uzdravování je mít oči otevřené dokořán a vnímat každý detail, jímž se nás organismus snaží na něco upozornit.


Související články:
Bezlepkově I: Proč to vyzkoušet?
Jak snížit zánět pomocí potravin
Pilíře dětské imunity
Když nás zaskočí bolest...
Když nás dusí astma…
Střeva – sídlo imunity i psychické (ne)pohody!
Byliny, které posilují imunitu


26.11.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

363,- Kč

363,- Kč

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS