Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Hesperidin

16.06.2018
Hesperidin

Hesperidin je přírodní látka, kterou můžeme naleznout v přípravcích na podporu žilní a cévní stěny. Pomáhá zvyšovat napětí cévní stěny a odolnost cév. Vyskytuje se obvykle s dalšími látkami s podobnými vlastnostmi, jako je diosmin (v léku na předpis Detralex, ale také v řadě přírodních přípravků), rutin, výtažek z kaštanu jírovce a další.

Chemicky je řazen mezi flavonoidní glykosidy (někdy též označované jako bioflavonoidy). Název je odvozen od latinského slova hesperidium, které označuje citrusové plody (pomeranče, mandarinky, citróny). Jako chemickou látku ji poprvé izoloval již roku 1828 slavný francouzský chemik Lebetron. Můžeme ji najít v pomerančích, limetkách, citronech, pomelu nebo i v mátě. Lze ho také najít v některých druzích zeleniny. Vědci ho zkoumají pro možné využití ve farmacii.

 

Největší využití má, jak bylo zmíněno, v posílení odolnosti a pevnosti žilní (nebo cévní) stěny. Proto je odborně řazen do skupiny venotonik či venoprotektiva. Venotonika jsou látky, které zvyšují napětí (tonus) a pevnost cévní stěny. Vazoprotektiva ji chrání před oslabením. K tomu přispívá i protizánětlivý účinek hesperidinu.

 

Rovněž pomáhá omezovat tvorbu otoků (snižuje propustnost kapilár). Těchto účinků hesperidinu (v kombinaci s podobnými látkami) se dá využít v léčbě křečových žil, chronické žilní nedostatečnosti (projevuje se pocitem těžkých nohou, otoky, bolestmi a nočními křečemi) nebo hemoroidů (zpevnění stěn cév v oblasti konečníku pomáhá snižovat krvácení).

 

Pozitivně ve všech zmíněných nemocech působí i protizánětlivý účinek. Jako doplňková léčba se podává i u bércových vředů a vůbec u nemocí, kde jsou problémy s růstem a výživou tkání. V přírodní medicíně je někdy doporučován jako doplněk léčby menstruačních potíží, alergií či menopauzálních problémů.

 

Působení u alergií (například u senné rýmy) odborníci odůvodňují tím, že vlastně působí jako přírodní antihistaminikum, protože blokuje uvolňování histaminu ze žírných buněk.

 

U přípravků (či léků) obsahujících hesperidin může někdy dojít u citlivých osob k mírným nežádoucím účinkům jako je nevolnost, průjem bolest hlavy nebo břicha. Těhotné a kojící ženy by tyto přípravky měly užívat pouze po dohodě s lékařem.

 

Celková nabídka přípravků obsahující Hesperidin.


Související články:
Křečové žíly - problém nejen estetický
Jak vyčistit ucpané cévy?
Diosmin


16.06.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS