Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Hemoroidy - setrvalá obtíž?

17.06.2010

Bylinky

Proč tolik lidí trpí hemoroidy a chorobami konečníku? Z nedostatku času, tvrdí vědci, kteří zkoumají tuto problematiku. Styl současného moderního života narušuje nejen naši psychiku, ale má podíl i na těchto zdravotních problémech. Nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, obezita, nezdravé stravování s omezeným příjmem vlákniny, ovoce a zeleniny – to vše hraje roli při vzniku hemoroidů.

Velice často jsou tímto problémem postiženy těhotné ženy. Tlak zvětšené dělohy, zvýšená hladina hormonů a větší prokrvení orgánů napomáhá možnému vzniku hemoroidů. Důležitou roli v rozvoji tohoto onemocnění hraje i dědičnost. Je tomu podobně jako u vzniku křečových žil. Vrozené oslabení vaziva v cévním pletenci v okolí konečníku může vyústit až ve vznik hemoroidálních uzlíků.


Příznaky:

  • Pálení nebo svědění - pocit svědění a pálení konečníku může být občasný, nebo trvalý. Tento nepříjemný problém se objevuje zejména po stolici, nebo po silnějším pocení. Podrážděná kůže může reagovat i vznikem vyrážky.
  • Mokvání - k mokvání dochází v souvislosti se svěděním a pálením. Často se jedná o příznak zánětlivých komplikací.
  • Bolest - bolesti konečníku se objevují především při stolici. Bolesti jsou tlakového, nebo častěji pálivého charakteru. U závažnějších stavů, kdy dochází k takzvanému prolapsu (výhřezu), je bolest trvalá.
  • Krvácení - nejčastěji se krev objeví na toaletním papíru nebo stolici. Bývá většinou světlé barvy a je to příznak, který by měl pacienta přivést k lékaři.
  • Uzlíky - v řitním otvoru, nebo jeho okolí se dají nahmatat malé útvary. Jedná se právě o tyto hemoroidální uzlíky, které při tlaku na stolici mají tendenci vystupovat.

 

Jak onemocnění řešit?

  • V rámci předcházení komplikací je nutno pečlivě dodržovat hygienické zásady. Obyčejný toaletní papír je často nedostačující. Volte jemný papír s několika vrstvami, který mechanicky nedráždí ani konečník, ani okolní kůži. Pro pečlivou hygienu by mělo následovat osprchování vlažnou vodou. Velice praktické je využití speciálních vlhčených ubrousků, které jsou praktickým hygienickým pomocníkem jak v domácnosti, tak na cestách nebo při sportu.
  • Sportovní aktivity jsou doporučovány i jako prevence hemoroidů. Optimálními sporty v tomto případě jsou jízda na kole, plavání, nebo chůze.
  • Součástí léčby je úprava jídelníčku s omezením masa, uzenin a tuků a zvýšení příjmu ovoce, zeleniny, obilovin a luštěnin. Adekvátní pitný režim slouží i jako prevence zácpy.
  • Léky, které nejčastěji používáme, jsou ve formě mastí, čípků, nebo tablet. U závažných stavů je na místě operativní řešení.

 

Pomoc Energy

Z nabídky produktů Energy jsou nejlepší zkušenosti s kombinací Korolenu v dávce 3x denně 5 - 7 kapek k celkovému posílení cévního systému a pro lokální péči krému Ruticelit - 3x denně nanášet v tenké vrstvě. Účinek Korolenu je možno podpořit Flavocelem v dávce 3x denně 1 tableta. Zde využijeme jak účinky samotného vitaminu C, tak tzv. bioflavonoidů, které stabilizují cévní stěnu a omezují krvácení a mokvání hemoroidů. Probiosan v dávce 1 kapsle 1x denně po jídle je vhodný ke stabilizaci pozitivní střevní mikroflóry v tlustém střevě. Z řady zelených potravin doporučujeme Chlorellu v dávce 3x denně 2 tablety. Hlavním přínosem je vysoký obsah zeleného barviva chlorofylu, který vykazuje silný protizánětlivý a dezinfekční účinek.


Celková nabídka přípravků proti hemoroidům.


Související články:
Hemoroidy
Vláknina
Psyllium - Jitrocel indický
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Hemoroidy - příznaky a fotky
HEMOROIDY - jak je ošetřovat - (a pro ty nejučenlivější) jak se jich zbavit bez operace a navždy


17.06.2010
autor: MUDr. Jiří Hanzel
zdroj: magazín Vitae 6/2010
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS