Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Granátové jablko

29.04.2014
Granátové jablko V současné době se můžeme setkat jak na pultech obchodů s mnoha druhy doposud pro nás neznámého, exotického ovoce. S výtažky z nich se často můžeme setkat v doplňcích stravy či v přírodní kosmetice. Jedním z nich je granátové jablko. Granátové jablko (latinsky Punica granatum, jiným názvem marhaník granátový) je aromatické ovoce s charakteristickou sladkokyselou chutí. Granátovníky jsou menší stromy rostoucí hlavně ve Středozemí.

Jeho velikost dosahuje až 12 cm v průměru. Jeho velký plod je zakulacený ve tvaru šestiúhelníku. Pod tlustou a tvrdou slupkou můžeme najít šest až dvanáct pouzder, v nichž se nachází semena.

 

Toto ovoce obsahuje až 77 % vody. Z minerálních prvků obsahuje vápník, fosfor, železo, hořčík, velké množství sodíku, draslíku. Rovněž obsahuje významné množství cukrů a organické kyseliny (hlavně kyselinu citrónovou). Ze skupiny vitamínů obsahuje vitamíny skupiny B (B1, B2 a B3) a dále vitamín C, v menším množství vitamín A ve formě provitamínu (karotenoidů). Důležité je také to, že obsahuje také 6 esenciálních a 9 neesenciálních aminokyselin, dále taniny, polyfenolické látky, třísloviny a flavonoidy.

 

Slupka granátového jablka a jeho vnitřní přepážky obsahují velké množství hořkých a trpkých (svíravých) látek, např. kyseliny taninové, které mají obstipační (zastavují průjem) účinek. Jedlé části granátových jablek působí spíš naopak spíše projímavě. Látky obsažené v granátovém jablku dále pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi a přispívají tím k udržování zdravého srdce a cév. Rovněž podporují imunitní systém.

 

Mají rovněž výrazné antioxidační účinky a tím ochraňují buňky před negativním působením kyslíkových radikálů a obecně příznivě působí na kvalitu a vzhled kůže a dále přispívají k běžnému trávení, celistvosti sliznic žaludku a tenkého střeva.

 

Granátové jablko bylo již v minulosti považováno za elixír věčného mládí, krásy a zdraví, je zaznamenáno, že jeho omlazující účinky znali již ve starém Egyptě.

 

Velmi důležité je využití granátového jablka v kosmetickém průmyslu, hlavně zrníčka (semínka plodu). Využívá se pro své antioxidační účinky - pomáhá zpevňovat suchou pokožku (hydratuje ji). Extrakt ze semínek granátového jablka v přípravcích pomáhá zpomalovat proces stárnutí pokožky, vykazuje antioxidační aktivitu (chrání pokožku před volnými radikály) a tím ji chrání před projevy stárnutí, pokožku účinně hydratuje, vyživuje a zvyšuje její elasticitu, má silně adstringentní, tonizační a svíravé účinky, ale projevuje i silně antiseptické a protizánětlivé účinky, což se využívá i v péči o problematickou pokožku.

 

V našem sortimentu můžete najít výtažek z granátového jablka v přípravcích Eko Medica Czech Granátové jablko. V kosmetických přípravcích ho můžeme například najít ve Weleda regenerační krém na ruce a dalších.

 

Celková nabídka přípravků obsahující granátové jablko.


Související články:
Relaxační oleje z léčivých rostlin
Potrava pro mozek
Granátovník rajský
Granátové jablko, ovoce výtečných vlastností


29.04.2014
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživa


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

117,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS