Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

GLUTATHION – antioxidant, potrava pro imunitu, detoxikace

11.07.2017
Glutathion

Glutathion je nezbytnou látkou pro život. Tato bílkovina je tvořena přirozeně v těle a udržuje základní obranné funkce organismu. Tělo je na glutathionu docela závislé, protože by bez něj naše buňky podléhaly oxidačním reakcím, měli bychom sníženou odolnost vůči bakteriím, virům, rakovinným buňkám a játra by začala trpět pod tíhou toxinů.

Bývaly doby, kdy se o této látce moc nevědělo, ale to se v poslední době velmi rychle změnilo. Dnes se množí vědecké práce a studie, které zkoumají skutečné vlivy glutathionu na naše tělo… Je složen z kyseliny glutamovécysteinuglycinu.

 

Každá buňka se neustále stará o to, aby měla dostatek glutationu, aby byla připravena na stres, únavu i pohybovou aktivitu, protože tehdy se glutathion rychle spotřebovává, hladina také více klesá při stárnutí a také u mnoha nemocí je pozorován nedostatek glutathionu. Má tři hlavní úlohy, které vystihují tři písmena A I D (antioxidant, imunita a detoxikace). Tři základní procesy, které jsou stimulovány glutathionem.

 

Mistr antioxidant

V posledních třiceti letech vědci zkoumali význam antioxidantů na prevenci zdraví člověka, stejně tak jako na léčbu onemocnění, kde se uplatňuje oxidační útok volných radikálů. Vznikl zcela nový obor medicíny - volné radikály v biologii, protože se ukázalo, že volné radikály jsou zapojeny do všech druhů nemocí, včetně srdečních onemocnění, rakoviny, cukrovky a stárnutí.

 

Mezi dobře známé a široce používané antioxidanty jsou vitamin C, vitamin E a stopový prvek selen, které dokáží volné radikály neutralizovat. Vyskytují se přirozeně v přírodě. Glutathion je obsažen např. v brokolici, zelí, květáku a také v mase či ovoci. V poslední době však máme v rámci velké industrializace docela problém dostat tyto antioxidanty do vyvážené stravy. Tento fakt je každému známý, naštěstí si naše tělo dokáže samo vyrábět své vlastní antioxidanty. Nejdůležitější z nich je právě glutathion. Všechny ostatní antioxidanty, aby správně fungovaly, jsou závislé na přítomnosti glutathionu, proto glutationu vědci říkají "mistr antioxidant."

 

Potrava pro imunitní systém

Imunitní systém má za úkol rozpoznat, přitahovat a likvidovat bakterie a další vetřelce, včetně nádorových buněk. Když je v těle dostatek glutationu, má imunita svou roli usnadněnou. Dobrá hladina glutathionu umožňuje tělu produkovat více bílých krvinek - nejdůležitější přední linii obrany imunitního systému. Glutathion hraje ústřední roli v provádění uvedených funkcí imunitních buněk a jeho dostupnost je limitujícím faktorem pro správnou činnost lymfocytů (bílých krvinek). Jinými slovy, vzestup aktivity imunitních buněk závisí na dostupnosti glutathionu. Zjednodušeně řečeno: Glutathion je "potrava" pro imunitní systém.

 

Přírodní detoxikace

Ať už si to uvědomujeme, nebo ne, neustále přijímáme různé  toxiny - vdechováním, jídlem, pitím, kůží… Jsme součástí prostředí. V této době je to nevyhnutelné, žijeme ve znečištěných městech, jsme zásobováni potravinami, jsme vlastně nuceni nakupovat v hypermarketech… A na to musí reagovat naše obrana, detoxikační systém musí neustále  pracovat na eliminaci toxinů. Imunita nás chrání, ale zvyšující se úroveň znečištění je velkou hrozbou, aby se naše detoxikační schopnost nevyčerpala.

 

Hlavním orgánem detoxikace jsou játra, jež jsou největší zásobárnou glutathionu. Studie ukazují, že nízké hladiny glutathionu vedou ke špatné funkci jater, což způsobuje, že více toxinů pronikne do oběhu těla, a to postupně vede k poškození jednotlivých buněk a orgánů.

 

Glutathion v podstatě prodlužuje život a chrání tělo před předčasným stárnutím. Proto je více než vhodné glutathion do těla dodávat.

 

Celková nabídka přípravků obsahující glutathion.


Související články:
Glutathion
Volné radikály a antioxidanty
Nežádoucí oxidační stres
Astaxanthin – přírodní zázrak
Fenomén mikrobiomu
Astaxanthin
Vliv astaxanthinu na kardiovaskulární systém


11.07.2017
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

590,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS