Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Glucosamin a klouby

07.09.2013
Glucosamin a klouby Je bazickým derivátem glukózy, který se používá jako pomocný prostředek ke zmírnění zánětu a bolestí při léčbě zánětů kloubů, šlach, kloubních pouzder, dále ke zlepšení degenerativních procesů postihujících meziobratlové ploténky. Stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanů, dvou stavebních prvků chrupavky. Vyskytuje se většinou ve formě stabilních solí (síranu, chloridu) nebo jako N-acetylglukosamin.Glukosamin sulfát je jednou z biologických chemikálií, které tvoří kyselinu hyaluronovou, hlavní výplňovou složku kloubních kapalin a okolních tkání.

Ukázalo se, že glukosamin sulfát má ochranný vliv proti poruchám kloubů a je výběrově používán kloubními odborníky pro svůj silný léčivý účinek při příznacích artritidy. Glukosamin sulfát má taky svou roli při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva, srdečních chlopní a při sekreci slizu v zažívacím, dýchacím a močovém ústrojí. Zlepšuje také funkci lymfatického systému. Glukosamin sulfát je prakticky bez vedlejších účinků a nejsou známy žádné kontraindikace při jeho používání. Glukosamin sulfát je získáván z korýšů a měkkýšů a silně pročišťován. Doporučené dávky se pohybují v rozmezí 1000 - 3000 mg denně podle podmínek a stavu příjemce. Je také vhodná kombinace s chondroitinem.Glukosamin zpomaluje progresi gonartrózy
Osteoartróza (OA) je nejčastější příčina bolestí kloubů u starších osob a gonartróza je hlavním důvodem omezení fyzické aktivity nemocných. Ve věkové skupině do 50 let je gonartróza častější u mužů, po menopauze stoupá výrazně incidence u žen. Nesteroidní antiflogistika, selektivní inhibitory cytooxygenázy 2 a léčiva zvyšující vazkozt synoviální tekutiny pouze zmírňují příznaky OA. Dosud není známa žádná léčba, která by prokazatelně zpomalovala progresi tohoto onemocnění. Glukosamin sulfát je obsažen v extracelulární hmotě kloubní chrupavky. V evropských státech je glukosamin registrován jako léčivý přípravek pro léčbu OA, v USA je považován za doplněk výživy a nepodléhá kontrole Federálního úřadu pro kontrolu léčiv (FDA).V letech 2001 a 2002 publikovali Bruyere a Pavelka v časopisech Lancet a Archives of Internal Medicine dvě nezávislé randomizované studie zkoumající vliv léčby glukosamidem na progresi OA. Autoři obou studií poté provedli dodatečnou analýzu kombinovaných výsledků u postmenopauzalních žen. Celkem 319 žen s gonartrózou bylo sledováno po dobu 3 let. Při zahájení a ukončení sledování byla na rentgenových snímcích změřena šíře kloubní štěrbiny. V kontrolní skupině žen užívajících placebo došlo v průběhu studie k zúžení kloubní štěrbiny o průměrně 0,33 mm. U žen, které užívaly glukosamin v dávce 1500 mg jednou denně, k rentgenologické progresi gonartrózy nedošlo.Za klinicky významné je považováno zúžení kloubní štěrbiny o 0,5 mm. K takto významnému zúžení došlo u 7 % žen užívajících glukosamin a u 21 % u žen užívajících placebo. U žen léčených glukosaminem došlo také ke zlepšení skóre WOMAC (hodnocení bolesti, ztuhlosti kloubů a omezení pohybu) o průměrně 14 %, zatímco u žen v kontrolní skupině došlo ke zhoršení o průměrně 5 %. Mezi oběma skupinami nebyl statisticky ani klinicky významný rozdíl v užívání analgetik. Dr.Einhorn ve svém editorialu zdůrazňuje, že není jasné, jak glukosamin vlastně působí. Po požití je rychle natráven a je nepravděpodobné, že by se neporušený ukládal v kloubních chrupavkách. Vzhledem k minimálnímu riziku nežádoucích účinků lze glukosamin doporučit. Klinický význam: Glukosamin sulfát v dávce 1500 mg/ den zpomaluje progresi gonartrózy u žen po menopauze. (Podle Campus Medicorum 5.2004 Menopause)U nás se můžeme setkat s mnoha výrobky různých firem. Je zajímavé sledovat přístup k využití této blahodárné látky. Jeho kombinace s jinými prvky ve snaze o maximální účinnost, neškodnost a to vše v souladu s přírodou.

  • Proenzi 3 - MSM s Glukosamin sulfátem - Glukosamin sulfát 500 mg, MSM 300 mg, olej z brutnáku lékařského. Alternativa ke klasické terapii osteoartrozy, má přímý účinek na zmírnění bolesti a proti zánětu, také má detoxikační působení.
  • Glucosamine Star - Glukosamin hydrochlorid 550 mg, Vilcacora 100 mg. Ve spojení s Vilcacorou také zvyšuje imunitní reakce, protože má kromě protizánětlivého účinku také účinek antibakteriální, antivirový, protinádorový a antioxidanční a zlepšuje stav lymfatického systému. Vilcacora má velkou budoucnost.
  • Cartilage Star - Formule vhodná pro zdravé fungování svalů, kloubů, chrupavek, šlach, pojivových tkání a vazů. Cartilage Star znamenitě kombinuje složky jako glukosamin, chondroitin, metylsulfonylmetan, kolagen typu II., vitamín C a skvělou chuť tomuto produktu dodávají přírodní koncentrované šťávy z ostružin, bílých hroznů, brusinek a borůvek. Tato jedinečná kombinace přírodních látek napomáhá hojení a obnově chrupavčitých a pojivových tkání, zmírňuje bolesti kloubů, urychluje regeneraci při poraněních a po sportovním výkonu, posiluje kosterní a pohybový aparát. Obsahuje: koncentrovanou šťávu z ostružin, kukuřičný sirup, koncentrovanou šťávu z bílých hroznů, glukosamin hydrochlorid, fruktózu, koncentrovanou šťávu z borůvek, kyselinu fulvinovou, (zajišťuje vysokou vstřebatelnost), chondroitin sulfát (ze žraloka), koncentrovanou šťávu z brusinek, metylsulfonylmetan (MSM), vitamín C, kolagen typu II - což je velmi vzácná novinka vyzvedávající prostředek k vysokému efektu při regeneraci chrupavky.
  • Geladrink Forte - používá se k ochraně a regeneraci kloubních chrupavek a ostatních tkání celého kloubního systému a při osteoartróze projevující se citlivostí na chlad a počasí, ztuhlostí kloubů při začátku pohybu, bolestí v kloubech při pohybu a po klidu, únavovou bolestí po větším zatížení, bolestí při pohybu, noční bolestí v klidu, bolestí svalů a výrazným zhoršením pohyblivosti. Komu je přípravek určen resp. kdo nejčastěji trpí osteoartrózou: mladý muž s postižením jednoho kyčelního kloubu, muž středního věku s poúrazovým postižením kolenního kloubu, žena středního věku s postižením kloubů rukou a obou kolen, stará žena s těžkým destruktivním postižením mnoha kloubů, lidé s nadváhou, lidé s dědičnými předpoklady, sportovci, těžce fyzicky pracující.

 

Celková nabídka přípravků obsahující glukosamin a přípravky na zdravé klouby.


Související články:
Kolagen
Jak si zregenerovat kolenní klouby?
Tenisový loket a pohled celostní medicíny
Osteoporóza a přírodní medicína
Tělo potřebuje být v pohybu
Pakloub
Osteoporóza - léčba úspěšně vyřešena!
Revoluce v léčení kloubů?
Artróza a artritida
Artritida - zázračným lékem mohou být i třešně
Kloubní výživa
MSM
Protáhněte si své tělo
Zdravé klouby
Bakerova cysta


07.09.2013
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

285,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS