Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Funkční čokolády (komerční sdělení)

22.10.2017
Čokoláda

Funkční potraviny lze popsat jako potraviny, které konzumentům přinášejí něco navíc v podobě prokázaných zdravotních benefitů.

Funkční čokolády jsou výrobky z nepražených kakaových bobů, bez přídavku cukru, s vysokým obsahem vlákniny, které mohou být obohaceny o další superpotraviny. Tyto čokolády jsou typické vysokou nutriční hodnotou a funkčními benefity, jejichž zdrojem jsou použité přírodní aktivní látky. Kromě zdravotního přínosu poskytují potěšení z vysoce kvalitní a chutné čokolády.

 

Nepražené kakaové boby

Nepražené kakaové boby, pocházející ze stromu Theobroma cacao, se řadí mezi nejlepší superpotraviny na světě. Jsou označovány za nejbohatší zdroj antioxidantů, dále také vitamínů, vlákniny, enzymů, esenciálních mastných kyselin a minerálů. V běžné čokoládě jsou použity pražené kakaové boby, které vlivem vysoké teploty pražení ztrácí celou řadu prospěšných látek citlivých na vysoké teploty.

Funkční čokoláda Matcha tea

Běžná čokoláda obsahuje spoustu rafinovaného cukru, kterému se především díky nadměrné konzumaci v moderní stravě přezdívá "bílý zabiják". Proto do funkční čokolády není žádný cukr přidáván – lahodné sladké chuti je dosaženo kombinaci přírodního sladidla erythritolu a přírodní čekankové vlákniny inulinu.

 

Erythritol

Erythritol je přírodní sladidlo, které se přirozeně vyskytuje v ovoci. Erythritol má unikátní metabolický profil, díky kterému má nulovou energetickou hodnotu a nezpůsobuje zubní kaz. Navíc nezvyšuje hladinu cukru v krvi a je pro diabetiky vhodnou náhradou cukru.

 

Inulin

Inulin je přírodní rozpustná vláknina, pocházející z kořenů rostliny čekanky. Dle výživových doporučení by dospělý člověk měl přijímat 25 až 30 gramů vlákniny denně. Ale málokdo ji ve skutečnosti přijme více než 15 až 20 gramů denně. Inulin je navíc vláknina s prebiotickým účinkem, která stimuluje růst prospěšných bakterií v tlustém střevě. Zdravotní přínosy vlákniny jsou stále předmětem mnoha vědeckých výzkumů. Působí blahodárně na střevní trakt, detoxikuje organismus a má pozitivní vliv na snižování váhy.

 

Funkční čokolády naleznete v naší nabídce.


22.10.2017
komerční sdělení
další články v rubrice: Výživa


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS