prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Filosofie zdraví

Umění Tao - Taoismus
07.02.2005
Taoismus je jedním ze základních směrů východní filosofie, jenž vznikl v 5. století př. Kr. Zakladatel Lao-c', formuloval jeho strukturu. Hlavni kniha "Tao te ťingu" (Kniha o Tao a ctnosti) nás učí, že člověk se nemá dát omezit věcmi tohoto světa, ale osvobodit se od nich. Učinit v sobě vnitřní klid a osvobodit se od žádostí a vášní. Nechtít nic víc než to co potřebujeme. Být trvale skromný a pokorný a neuchýlit se od své přirozenosti a nebýt na nikom závislý.
Sám sobě přítelem III - Hledat příčinu nebo smysl?
24.01.2005
Je mnoho lidí, kteří hledání příčiny své nemoci zasvětli celý svůj život. Pokud vám někdo propíchl pneumatiku, příčinu můžete vidět v hřebíku, který vězí ve vaší pneumatice, v alkoholu, kterým byl posilněn vandal, v jeho výchově, v jeho genech nebo v tom, že jste si auto nedali do garáže nebo na placené parkoviště.
Sám sobě přítelem II - Principy přátelské terapie
17.01.2005
Základním předpokladem tohoto přístupu je, že každý z nás má v sobě moudrou část, která nejlépe ví, co potřebujeme, jaké úkoly jsme si postavili a jak je vyřešit. Tuto filozofii hlásá mnoho dalších metod. Jen málokterá z nich však umí tuto naši nejmoudřejší část oslovit. Protože velmi často tou nejmoudřejší částí je právě naše nemocná, trpící a bezmocná část, ta, kterou nechceme vůbec slyšet.
Sám sobě přítelem I
10.01.2005
Je moderní psychosomatická harmonizační metoda, která hledá řešení skrytá přímo v klientovi. Moderní výzkumy prokázaly, že změna našeho přístupu k nemoci a k sobě samým vede k výrazným tělesným změnám. Je mnoho studií, které prokázaly tuto souvislost i na nemocech, které jsme dosud považovaly za pouze tělesné. Důležité je, že náš duševní stav můžeme snadno změnit a díky tomu můžeme bezbolestně, snadno a poměrně levně zlepšit tělesné prožívání, prodloužit délku života, zkrátit dobu onemocnění a povzbudit hojivé síly, které jsou v každém z nás naprogramovány během miliónů let evoluce.
Sám sobě přítelem - úvod
03.01.2005
Pravděpodobnost osobního štěstí je stejně velká u lidí, kteří mají velmi málo i u lidí, kteří mají velmi mnoho. Avšak u těch, kteří si cení toho, co mají (i když je toho málo), je dvakrát větší než u těch, kdo mají objektivně nejvíc. Závěr vědeckého výzkumu: Sirgy, Cole, Kosenko a Meadow, 1995 Šťastní lidé mají více pěkných zážitků než nešťastní. Avšak překvapivé je, že ve skutečnosti jsou jejich životy velmi podobné. Skutečný rozdíl spočívá v tom, co lidé definují jako pozitivní a co jako negativní.
Co je to celostní medicína?
30.12.2004
Termín celostní je u nás málo známý. Pochází od berlínského psychoanalytika Friedricha Perlse, který měl během 2. světové války praxi v USA a získal s tímto způsobem léčení velké zkušenosti. Vychází z názoru, že představy, pocity a činy souvisejí s celou osobností (z německého die Gestap - celistvá bytost).
Je (ne) snadné mít rád člověka?
28.12.2004
Je (ne) snadné mít rád člověka? Mudrc Osho provokuje často čtenáře zdánlivými protimluvy. Napřed tvrdí, že Bůh neexistuje, ale pak jinými slovy Jeho existenci de facto dokládá. Také kdysi řekl, že když milujete stromy, kameny, ptáky, je to humbuk. Teprve až začnete milovat člověka (rozumějte - s jeho všemi světly i stíny), bude to teprve pravdivé.
Zpomal, pádíš příliš rychle
22.12.2004

Moje sestra dokáže do devíti hodin dopoledne udělat více, než většina lidí stihne udělat za celý den. Byla pro mne takovou inspirací, že jsem se rozhodla, že to také dokážu. Problém je, že když mi v pět hodin ráno zazvoní budík, probouzím se tak dlouho, že ztrátu již nedoženu. Když se porovnávám se svojí sestrou, je to frustrující. Co mne však stresuje ještě více, je skutečnost, že tady vždycky bude někdo, kdo dokáže vykonat více než já, rychleji než já - a že se budu vedle něj cítit provinilá. Je to klasický souboj s nadbytkem povinností - snaha všechno zvládnout, žonglování s prioritami i s vlastním zdravím.
Nemoci si způsobujeme sami
10.12.2004
Příroda nám dala do vínku tělo, které má obrovskou schopnost udržení zdraví a samoléčení. Podle Dr. Henry Bielera 80 - 85 % potíží má svůj průběh a člověk se z nich zotaví ať už s pomocí medikamentů či bez nich. Užívání léků k potlačení příznaků nemoci není cestou k obnovení zdraví. Spíše naopak.
Sám sobě léčitelem - 1. část
04.11.2004

PŘÍRODNÍ ZÁKONY SE NEDAJÍ OBCHÁZET

Záznam přednášky MUDr. Pavla Šáchy.

Chtěl bych Vám představit tento obrázek. Je na něm nádoba, která symbolizuje naše tělo. Pracovně ji nazývám popelnicí...

Článků: 355   1 ... 32 33 34 35 36
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS