prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Filosofie zdraví

Nejdůležitější věc nutná pro (trvalé) zhubnutí
05.07.2019
hubnutí Na začátku roku jsem se setkal s člověkem, který roky nemohl zhubnout. Vyzkoušel kde co. Řekl mi jednoduchý princip, který začal dodržovat, a díky němuž výrazně, a zatím trvale, zhubl.
Bez kyslíku není život
03.07.2019
kyslík Pojďme se společně podívat na to, jak je kyslík pro naše tělo důležitý.
Proteolytické enzymy
18.06.2019
enzymy Enzymy jsou látky, které pomáhají katalyzovat (urychlovat) mnoho reakcí probíhající v našem organismu. Bez nich by se neuskutečnily a my bychom bez nich (stejně jako bez celé další řady látek) nemohli optimálně fungovat. Urychlují metabolické děje. Pokud bychom to měli vyčíslit, je to tak, že reakce s enzymy probíhají 8x až 14xkrát řádově rychleji než bez nich.
Integrální medicína 21. století, MUDr. Jan Vojáček
13.06.2019
vojáček Pojítko mezi západní medicínou a komplexním pohledem na zdraví a nemoc. Moderní medicínský princip, který hledá příčiny vzniku onemocnění.
Futuristický pohled na nutrigenetiku
12.06.2019
žena

Použil jsem tento název, který naznačuje nereálnost, neuskutečnitelnost, snílkovství, ale současně vyjadřuje i průkopnictví a započaté vědecké bádání.

Jak se žije s permanentní bolestí? Věřte, že i aktivně
20.05.2019
kateřina

Ona milá Katka byla mou spolužačkou, po celé tři roky, dokud nás nerozdělily úspěšně složené státnicové zkoušky. Každá jsme pak pokračovala svou vlastní cestou, Katka zůstala na VŠB-TUO v Ostravě, kde se i nadále věnovala studiu technických památek, geologii a hornictví, abych já následně pokračovala na Ostravské univerzitě studiem Hospodářských a sociálních dějin, později pak také postrčením osudu studiem výživy. Ať tak či tak, naše životy se tu a tam propletly, pouze však letmo, přes sociální sítě. Zdálky jsem pozorovala všechny její aktivity, pořádání mineralogických burz, kulturních akcí, hornických plesů, nekonečných výletů, ze kterých posílala zářivé fotky. Jižní Morava, i to je ona. Myslím, že nikdo nikdy nepropojil severní a jižní cíp naší krásné Moravy smysluplněji, nežli právě Katka.

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí
11.04.2019
cukr Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. "Není třeba nic doslazovat," nabádá specialistka na zdravou výživu ruku v ruce s omezením sacharidů v podobě bílé mouky a všech vysoce průmyslově zpracovaných potravin. Za nejzdravější sladidlo považuje přirozeně sladké potraviny.
Nasadit antibiotika - nenasadit antibiotika
10.04.2019

 

antibiotika

Uvedu k naznačenému tématu jeden klasický příběh mladé ženy. Píše dotaz do naší poradny:

Jíst zdravě je téměř nemožné
10.04.2019
strava Jíst zdravě je v současnosti téměř nemožné. Podle nové zprávy zveřejněné na Světovém ekonomickém fóru má potravinářský průmysl negativní dopad nejen na životní prostředí, ale i lidské zdraví. Autoři studie proto doporučují zásadní změnu stravovacích návyků, jinak na následky nekvalitní stravy by podle odhadů mohlo do roku 2050 ročně zemřít až pět milionů lidí.
VIDEO: MUDr. Jan Vojáček, CFMP - Superrozhovor o zdraví
21.02.2019
Klasicky studovaný lékař, ale na klasické dráze dlouho nevydržel. Přestal mu dávat smysl povrchní pohled na nemoc pouze z nějaké škatulky, či dogmatu. Postupně v něm rostla vášeň pro hledání a zkoumání skutečných příčin vzniku onemocnění a také zájem o člověka v celé jeho komplexnosti, hloubce a individualitě. Díky tomu našel v Americe obor, který jeho vášeň naplnil, je jím tzv. funkční medicína (functional medicine) a stal se jejím praktikem. S každým klientem se vydává na cestu za poznáním příčin vzniku jeho potíží a jejich nápravě. Aplikuje do praxe nejnovější věděcké poznatky a zjištění o fungování lidského organismu. Je průvodcem lidem zpátky ke zdraví a rovnováze.
Článků: 357   1 2 3 4 5 ... 36
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

446,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS