Evropský den obezity

Evropský den obezity (EDO) je nezávislá celoevropská iniciativa, jejímž cílem je podpořit jak odborníky, tak samotné hubnoucí k aktivnímu přístupu k zvládání problému nadváhy a obezity. Iniciativa, do které se zapojily lékařské, lékárnické i pacientské komunity, se snaží apelovat na to, aby obezita a nadváha začaly být vnímány jako akutní celospolečenský zdravotní problém, který v současnosti nabývá epidemických rozměrů, a nikoliv jen jako kosmetická záležitost stovek jedinců.

EOD – Evropský den obezity založil Jean-Paul Allonsius (prezident a zakladatel belgické asociace obézních pacientů) a prof. David Haslam (Národní Forum Obezity v Anglii) na tiskové konferenci v Evropském parlamentu v Bruselu dne 15. dubna 2009.

Evropský den Obezita (EOD) se koná v celé Evropě třetí sobotu v květnu každého roku.

Cílem EOD je motivovat a podporovat lidi s nadváhou a obezitou ke změně životního stylu, zlepšit své zdraví a kvalitu života a dosáhnout a udržet si zdravou váhu. První EOD se konal dne 22. května 2010, ve většině členských států Evropské unie. Díky úsilí podpůrných organizací a poslanců Evropského parlamentu v celé Evropě se zvýšilo povědomí o potřebě dělat něco s kily navíc milionů lidí. Byla spuštěna celoevropská petice pod názvem „Iniciativa evropských občanů“, jejímž cílem je nashromáždit milion podpisů občanů EU a na jejich základě lobovat za práva lidí s obezitou a nadváhou u Evropské komise.

JAK BUDE PROBÍHAT KAMPAŇ V ROCE 2011?
V roce 2011 se kampaň k Evropskému dni obezity nazývá „STOP YO-YO“ tedy „Už žádný jo jo efekt” s cílem prolomit nebezpečný cyklus kolísání váhy. Je tedy výhodnější dosáhnout menšího úbytku (úbytek 5 % váhy už má pozitivní zdravotní přínos) s trvalým efektem.

KDO SE MŮŽE ZAPOJIT?
Všichni!
Cílem je, aby se zapojilo co nejvíce odborníků i hubnoucích.

Evropský den obezity se koná 21. května.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.