Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Esther a Jerry Hicks: „Nejlepší pro tělo je uvolnit všechno napětí.“

12.05.2017
Meditace

Co dále doporučují pro zdraví Esther a Jerry Hicks? Byli natolik fascinováni užitečností poselství od Abrahama (skupiny nefyzických učitelů), že ho od roku 1985 prezentují celému světu. Žádný léčebný a terapeutický systém nepracuje, podle mého názoru, tak dobře s emocemi, jako právě tzv. Abrahamovo učení. Oblíbily si ho miliony lidí po celém světě. Já určité jeho prvky používám ve svých konzultacích a na seminářích. Jsme-li na Celostní medicíně, pojďme si říci pár Abrahamových tipů pro precizní fungování našeho fyzického těla.

15 minut meditace denně

„Život by měl být zábava,“ je jedno z Abrahamových mott. Šťastní jsme tehdy, když jsme aktivní, zapojení, v proudu, a tak je podle Abrahama 15 minut meditace denně naprosto dostatečná doba.

 

Kdyby byli (Abraham) na našem místě, doporučovali by meditovat na příjemném a nerušeném místě:  „Uvědomovali bychom si, jak vdechujeme vzduch do plic a jak ho vydechujeme. (…) V okamžiku naplnění plic bychom nechali vzduch dlouze, slastně vyjít ven. Naším záměrem by nebylo nic víc než být přítomni v daném okamžiku a být si vědomi svého dýchání“ (Hicks, 2009, B: 201).

 

Ideální pro léčení: stav UMOŽŇOVÁNÍ

Naším přirozeným stavem je Well-Being (stav pohody): „Stav absolutního zdraví, perfektní tělesná kondice – a jestliže zažíváte cokoliv jiného, je to jen proto, že vaše myšlení zaměřené na nedostatek toho, co chcete, převažuje nad myšlením zaměřeným na to, co chcete“ (Hicks, 2009, A: 133).

 

Podle E. a J. Hicks je to právě odpor, který způsobuje nemoc. Cestou k vyléčení je nebránit přirozenému Proudu zdraví. Doslova u m o ž n i t si být zdraví. Naše tělo je tvořeno triliony buněk, má svůj dokonalý (božský) rytmus – jsme to jenom my, kdo zdraví bráníme.

 

Ve stavu umožňování jsme právě v meditaci; kdykoliv cítíme vděčnost a lásku nebo kdykoliv se ve svých myšlenkách zaměřujeme na chtěné a na radost.

 

Spánek pomáhá sladění s vyšší vibrací

Právě spánek je na odstranění odporu vynikající: „Přínos spánku je, že své vědomí stáhnete z fyzické sféry,“ říká Abraham. Spánek je více o sladění vibrací než o čemkoliv jiném. Víme, že spánek léčí a regeneruje (proto se pacientům po rekonvalescenci doporučuje hodně spát).

 

Pít více vody

Zatímco se v současnosti vedou mezi odborníky spory o to, kolik tekutin za den vypít, Abraham má jasno: Co nejvíce! Nechávám na zvážení a odpovědnosti každého čtenáře, ale Abraham říká, že by na našem místě pil opravdu hodně vody:

Tolik vody, že zpočátku by to bylo nepohodlné kvůli vylučovacímu procesu. Ale pili bychom spousty a spousty vody. (…) Je spousta věcí, které byste mohli jíst, ale to jedno, co doporučujeme, je pít více vody. Myslíme tím vodu bez konzervantů, vodu bez kofeinu, vodu bez cukrů. Myslíme tím vodu. Vážně myslíme vodu. Vodu s minerály a všemi přírodními prvky, které v ní jsou. Pili bychom vodu. Našli bychom zdroj vody, který je nejčistší. Pokud se vám podaří najít vodu, co je vodou, tak to bychom pili.“

 

Často se pohybovat

Podle Abrahama je nejlepší pohyb ten nejpřirozenější – tedy například chůze, pohybování paží, protahování… Žádná dramatická cvičení.

 

S tím souvisí, celkově se více sladit s přirozeným rytmem těla.  Odpočívat tehdy, když jsme unavení a vzbudit se tehdy, když jsme odpočatí (chápou, že v našem světě je to těžké – doporučují proto také krátká zdřímnutí v obědové pauze a po práci).

 

Chci na závěr tohoto článku poděkovat Davidu Formánkovi, který nám mnohá videa s Esther a Jerry Hicskovými do češtiny překládá. Dnes jsem ke konci článku citoval z Tři věci, které přispívají zdraví vašeho těla. Najdete ho, stejně jako spoustu dalších videí na www.abraham-hicks.cz

 

Doporučujeme knihy o zdraví.

 

Další Literatura:

Hicks, E. a J. (2011): Getting into the Vortex. Hay House: Carlsbad, CA.

Hicks, E. a J. (2009): Peníze a zákon přitažlivosti. Pragma: Praha.

Hicks, E. a J. (2009): Požádej a je ti dáno. Synergie: Praha.


Související články:
Faktor melatonin: tma a svíčky jsou večer lepší než televize či mobil
Všechno je přechodné, všechno pomine. Brzy může být lépe
Meditace a bdělá pozornost jsou lékem téměř na všechno
Tři možnosti, jak si správně přát – například být zdravý
„Štěstí se dá naučit. Dělání toho, co nás baví, nás udržuje svěží, zdravé nadšené,“ říká mentalista a kouzelník Jakub Vosáhlo
Někdy je lepší se tolik nesnažit (o čtvrté dohodě M. D. Ruize)


12.05.2017
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS