Elektroakupunktura dle Volla – EAV (medicína budoucnosti?)

cm zena bez vrasek

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

EAV je moderní velmi přesná diagnostická a léčebná metoda, kterou před cca 40 lety objevil praktický lékař Voll z německého Plöchingenu. Jde o vyšetření pomocí přístroje, který změřením elektrického potenciálu na povrchu těla v akupunkturních bodech na rukou a nohou pomocí přikládané sondy umožňuje zmapovat stav všech orgánů a systémů v lidském těle.

Lékař může proměřit stav lymfatických cév, mandlí, zubů, plic, průdušek, ledvin, vegetativního nervstva, každou část tlustého střeva, tenkého střeva, žaludku, žlučových cest, jater, zkrátka každého kousku lidského těla. Dokud je člověk zcela zdráv a všechny orgány a systémy v těle řádně fungují, akupunkturní body na povrchu těla (“okna, jimiž lze nahlížet do nitra člověka”) mají určitou přesně definovanou hodnotu elektrického potenciálu, kterou lze přístrojem změřit. V okamžiku, kdy se v těle objeví nějaká porucha tj. nějaký systém nebo orgán je postižen nemocí, dojde ihned ke změně vodivosti v příslušné bodě. Měřené body jsou rozloženy na 20-ti drahách na prstech rukou a nohou a do každého bodu na jednotlivých drahách se promítá určitý orgán nebo jeho část, či některý ze systémů lidského těla. Tak je možno se přesvědčit o zdravotním stavu celého organizmu. Na základě tohoto vyšetření může vyškolený lékař přesně určit, kde se v těle nachází porucha, popř. v jakém stádiu. Tato metoda umožňuje osvětlit a léčit i nejasné diagnostické případy a je schopna včasně diagnostikovat, často ještě před vypuknutím choroby. Lze tak snadno, a pro nemocné zcela nenáročnou technikou, definovat odkud pramení potíže, nebo zda je člověk zcela zdráv.

Další možností přístroje je individuální testování vhodných léků, ať už klasických či alternativních (např. homeopatii) a kontrola léčby v jejím průběhu. Dále metoda umožňuje jedinečnou možnost testovat v živé tkáni toxickou zátěž škodlivinami z okolí (toxiny z potravy, ovzduší, alergeny, zubolékařské materiály apod.), což klasická medicína nedokáže objasnit, a přesto to může být zdrojem i vážných obtíží nemocného. Vyšetření je časově náročné – trvá min. 1 hodinu, klade velké nároky na soustředění lékaře. Pro nemocné je však nenáročné a bez-bolestivé a je vhodné i pro děti. Vyšetřením lze velmi rychle určit, jakou nemocí pacient trpí, jak nasměrovat i doléčení v klasické medicíně a jaký léčebný postup zvolit. EAV metoda je metodou tvořivého přístupu k člověku a vyžaduje i tvořivého lékaře, který má nezatíženou mysl nánosem zkostnatělých akademických znalostí.


Tato metoda zohledňuje individuální přístup k nemocnému a je bez vedlejších účinků. EAV lze využívat téměř ve všech lékařských oborech. Umožňuje díky svému komplementárnímu přístupu zjistit onemocnění tam, kde rozlišovací schopnost konvenční medicíny selhává (např. otravy těžkými kovy, intolerance některých potravin, virová onemocnění apod.). EAV lze s úspěchem použít při vyšetřování alergií, při diagnostice autoimunitních onemocnění, všech bolestivých stavů nejasného původu (bolesti břicha atd.), chronickém únavovém syndromu, při poruchách imunity a zejména při všech chronických onemocněních.