Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Elastin mořský

09.02.2019
Pleť bez vrásek

Tento druh elastinu je mořského původu. Elastin je nerozpustný skleroprotein, jehož jméno je odvozeno od jeho elastických vlastností. Je základní složkou některých typů vaziva a je roztroušen v mimobuněčném prostoru různých orgánů obratlovců od kruhoústých nahoru.

Elastin představuje vláknitý řetězec složený z mnoha za sebou zařazených bílkovinných stavebních kamenů. Tyto stavební kameny se označují někdy jako tropoelastin a jsou na rozdíl od hotového elastinu rozpustné ve vodě; enzym, který je schopen elastin ze základních jednotek tvořit, se označuje jako lysyloxidáza.

 

Složení elastinu je bohaté zejména na aminokyseliny glycin, alanin, prolin, valin a leucin. Je velmi důležitý pro stavbu kostí i kloubů, ale zvláště pokožky. Pokud pokožka obsahuje dostatek elastinu, je pružná, vypnutá a rychleji reaguje na vnější podněty. Je to z toho důvodu, že elastin je schopen vytvořit síť pružných vláken (5krát rozpínavějších než gumový proužek se stejným průměrem). Tato elastinová vlákna dodávají pokožce její pružnost a elasticitu. Elastinová vlákna představují pouze 5 až 10 % z celkového množství vláken obsažených v pokožce, ale jsou zcela nezbytná pro zajištění pružnosti pokožky.

 

Proces ztráty vody se s věkem zrychluje. Dehydrataci není možné se vyhnout. Proto kosmetické přípravky s elastinem jsou vhodné jednak na povadlou pleť, jednak také předchází předčasné povadlosti pokožky. Elastin je rovněž ideální látka pro náročnou, atrophickou stejně jako špatně prokrvenou kůži a o mužskou pleť. Elastin tak působí preventivně proti stárnutí elastických vláken. Uhlazuje a vylepšuje strukturu vnějších ploch a předchází předčasnému vzniku vrásek. V kosmetických přípravcích je často kombinován s kolagenem.

 

Aktivní látka kolagen zároveň účinně posiluje pokožce vlastní kolagenové vlákna a obsažený elastin zase vlákna elastinová. Tím se také zpomaluje přirozený proces stárnutí pleti, protože kolagenová a elastinová vlákna budou chráněny před přirozeným poškozováním - praskáním.


Související články:
Elastin
Kolagen
Kyselina hyaluronová


09.02.2019
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

109,- Kč

199,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS