Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku


Dukanova dieta – čisté bílkoviny

29.01.2014
Dukanova dieta
Než postoupíme dál, dovolte, abych vám vysvětlil, co se vám asi zdá neskromné: dávat dietě mé jméno. V roce 2000 jsem plán nazval „Protal“, abych připomněl střídání fází proteinů a proteinů + zeleniny.

Během let mi mé publikum prokázalo čest a začalo dávat dietě mé jméno. Dnes existují webové stránky dukanistek, dukanistů, dukafans a dudufamily… doklady citové blízkosti, které moje dcera, tatínkův miláček Maya, žárlivá na svého otce, nemá ráda, ale které mi dělají radost. A tak této možnosti využívám, ale alespoň znáte její důvody.

 

Dukanova dieta je tvořena čtyřmi postupnými dietami, které jsou skloubeny jedna do druhé a jejichž cílem je dovést bývalého tlouštíka k váze, která mu už zůstane.

 

Tyto čtyři po sobě jdoucí a neustále se zmírňující diety jsou koncipovány tak, aby každá měla scůj efekt:

  • První, bleskový start a intenzivní a stimulující pokles tělesné hmotnosti.
  • Druhá, pravidelné hubnutí, jež každého dovede jedním tahem ke kýžené váze: správná hmotnost pro každého.
  • Třetí, konsolidace čerstvě nabyté, leč dosud nestabilní tělesné hmotnosti po dobu stanovenou na 10 dní na každé shozené kilo.
  • Čtvrtá, definitivní stabilizace za cenu tří jednoduchých, konkrétních, direktivních, mimořádně účinných, ale neoddiskutovatelných opatření, jež je nutno dodržovat po celý život: ve čtvrtek bílkoviny, chůze do schodů a tři polévkové lžíce ovesných otrub denně.

 

Každá z těchto čtyř diet má specifický způsob působení a své poslání, všechny však čerpají sílu a postupně se snižující účinnost z konzumace čistých proteinů čili bílkovin, napřed samotných v ofenzivní fázi, potom kombinovaných se zeleninou v alternativní fázi, poté otevřených i dalším potravinám ve fázi konsolidace a nakonec opět čistých, ale jen jediný den v týdnu, při definitivní stabilizaci.

 

Ofenzivní fáze energicky a s překvapivým efektem začíná právě touto čistou a nekompromisně uplatňovanou dietou v délce 2 až 7 dní, podle konkrétního případu.

 

Právě tato dieta, používaná v časově přesně vymezeném okamžiku, tvoří pilíř fáze konsolidace, období přechodu mezi přísnou dietou a dobou bez diety.

 

A konečně tato dieta, dodržovaná jediný den v týdnu, ale po celý zbytek života, umožňuje definitivní stabilizaci tělesné hmotnosti a za cenu tohoto časově omezeného úsilí dovoluje po šest dní v týdnu žít a jíst bez pocitů viny a zvláštního omezování.

 

Protože blok 72 potravin bohatých na bílkoviny tvoří hnací motor mého plánu a jeho čtyř po sobě následujících diet, musíme nyní, než přikročíme k jeho uplatnění v praxi, popsat velice svébytný způsob, jakým působí, abychom mohli využít všech jeho možností.

 

 

Ukázka z knihy Břicháč Tom a Lucie.


Související články:
Dukanova dieta ve 350 receptech
Krabičková dieta
Dukanova dieta 2014 – Tři základní inovace a specifika Dukanovy diety


29.01.2014
autor: Dr. Pierre Dukan
další články v rubrice: Výživa


 
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Gastritida
Jak podpořit vylučování toxinů?
Diosmin
Trávící problémy, bolest hlavy, nespavost a další potíže. Jakou mají podle psychoanalýzy příčinu?
Bylinná péče o zrak
Jak a kudy k nám pronikají toxiny?
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS