Doplňky stravy v ručně vyráběné čokoládě

cm cokolada 1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Doplňky stravy v čokoládě představují unikátní spojení kvalitní a lahodné čokolády, originálních receptur a luxusního balení. Jedná se o jediné doplňky stravy v kombinaci s ručně vyráběnou čokoládou s výrobou v České republice. Doplňky stravy v čokoládě jsou vyráběny pouze z těch nejkvalitnějších surovin. Jednotlivé aktivní látky jsou vyráběny na základě nejnovějších vědeckých poznatků, které se kombinují s lahodnou čokoládou. Čokoláda obsahuje pouze nepražené kakaové boby, protože vlivem vysoké teploty při pražení dochází ke ztrátě velké řady prospěšných látek, zejména polyfenolické povahy.

Co spojuje doplňky stravy v čokoládě?

  • Originální forma doplňku stravy
  • Denní dávka aktivní látky v 5 gramové kostičce čokolády
  • Čokoláda nejvyšší kvality z nepražených kakaových bobů
  • Bez konzervantů, pouze přírodní suroviny
  • Certifikovaná výroba v České republice
  • Luxusní balení, vhodné také jako výjimečný dárek

Co za látky najdete v čokoládě?

Kolagen

Přibližně od 30 let se aktivita kožních buněk (fibroblastů) začne zpomalovat, což vede ke ztrátě hustoty vlastního kožního kolagenu a vznikají tak prvním viditelné příznaky stárnutí – tvorba vrásek, dehydratace a ztráta pevnosti pokožky.

Suplementací dobře vstřebatelných kolagenních peptidů lze podpořit kolagenovou síť pokožky zevnitř. Vysoce biologicky dostupné kolagenní peptidy pomáhají zlepšit kvalitu vlastního kolagenu pokožky tím, že zvrátí strukturální poškození, ke kterým přirozeně během stárnutí dochází. Užívání kolagenních peptidů prokazatelně zvyšuje hustotu vlastní kolagenové matrice a tím poskytuje anti-aging efekt.

Při výběru doplňků stravy s kolagenními peptidy je nezbytné vybrat takový preparát, který má vysokou stravitelnost a výbornou absorpci. Pouze pokud se kolagenní peptidy vstřebají, tak krví mohou být transportovány do cílových tkání, např. kůže, kostí a chrupavek, kde působí jako stavební bloky a pomáhají podpořit výrobu nových kolagenových vláken. Pokud by ke vstřebání nedošlo, kolagenní peptidy by byly bez účinku z těla vyloučeny.

Selen

Selen patří do skupiny stopových prvků, které jsou nezbytné pro správné fungování organizmu. Adekvátní hladina selenu je důležitá pro udržení zdravých vlasů a nehtů, přispívá k normální činnosti štítné žlázy a je nezbytný pro správné fungování imunitního systému. Vyznačuje se také silnou antioxidační aktivitou, čímž přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Selen se v půdě vyskytuje v různém množství, proto jeho obsah v potravinách je velmi nerovnoměrný a je vhodné jej doplňovat ve formě kvalitních doplňků stravy. Při výběru přípravku je důležité si uvědomit, že existují různé formy selenu. Anorganická forma selenu (např. selenan sodný, seleničitan sodný), která se v těle vstřebává velmi omezeně, je bohužel v selenových přípravcích často obsažena. Organický selen (např. selenomethionin) oproti tomu vykazuje výbornou biologickou dostupnost, schopnost vstřebat se.

Selen organický vázaný na kvasnice představuje ideální organický selen. Živé kvasinky jsou při kultivaci obohacovány selem, který absorbují a biochemicky přeměňují na L (+) selenomethionin a další seleno-proteiny. Selenomethionin se přirozeně vyskytuje v jedlých rostlinných bílkovinách a je vysoce biologicky dostupný. Je to nejvhodnější forma selenu pro doplňování výživy.

Colostrum

Colostrum neboli mlezivo, lze charakterizovat jako prvotní mléko, které je díky svému jedinečnému složení mimořádné ve svých blahodárných účincích na zdraví člověka.

Colostrum je především známe pro přirozeně vysoký obsah imunoglobulinů – protilátek, které jsou součástí imunitního systému. Nicméně colostrum působí tak jedinečně na imunitní systém právě díky tomu, že se jedná o celý komplex dalších zdraví prospěšných látek, jako jsou růstové faktory, laktoferin, aminokyseliny, enzymy, vitamíny a minerály.

Účinné látky v colostru:

  • Imunoglobuliny – protilátky, které jsou součásti imunitního systému, vyznačují se schopnosti identifikovat a zneškodnit cizí patogeny -> bakterie a viry

Existuje pět tříd imunoglobulinů nacházejících se u všech savců, včetně lidí. Všechny začínají zkratkou/předponu Ig a se odlišují od sebe navzájem velkýma písmena A, D, E, G a M. Každý z nich má svou jedinečnou strukturu a specifickou funkci v imunitním systému.

  • Laktoferin – železo vázající antibakteriální enzym -> mikroorganizmy bez přístupného železa nemohou růst
  • Růstové faktory – stimulují buňky -> jejich růst, buněčné rozmnožování a zrání
  • Laktoperoxidáza – antibakteriální enzym
  • Lysozym – antibakteriální enzym, který specificky štěpí buněčné stěny bakterií -> tím je zabíjí a chrání tak organismus před bakteriální infekcí
  • Polypeptidy bohaté na prolin – řetězce aminokyselin, které mají schopnost regulovat imunitní systém
  • Leukocyty – bílé krvinky mnoha savců, které se podílí na fungování imunitního systému
  • Cytokiny – skupina proteinů mající význam v imunitní odpovědi
  • Vitamíny – katalyzují v těle řadu biochemických reakcí -> metabolizmus bílkovin, tuků a sacharidů

Vitamin D

Vitamín D, znám také jako sluneční vitamín, je esenciální multifunkční vitamín, který hraje nepostradatelnou roli v mnoha důležitých fyziologických procesech.

Účinky vitaminu D:

  • Podporuje správnou funkci imunitního systému
  • Pomáhá zachovat zdravé kosti a zuby
  • Nepostradatelný pro vstřebávání vápníku a fosforu
  • Přispívá k udržení normální činnosti svalů
  • Podílí se na procesu dělení buněk

Vitamin D patří mezi vitamíny rozpustné v tucích. Proto čokoláda, která obsahuje přirozeně tuky ve formě kvalitního kakaového másla, představuje ideální spojení a podporuje tak dobré vstřebávání vitamínu D do organizmu.

Hlavním zdrojem vitaminu D je sluneční záření, díky kterému v kůži tento vitamín přirozeně vzniká. Z potravin mezi významné zdroje patří zejména ryby. Nicméně výzkumy ukazují, že značná část populace trpí nedostatkem tohoto vitaminu. Nedostatek vitamínu D hrozí zejména osobám málo vystaveným slunečnímu záření a také osobám s nedostatečně pestrou stravou.