Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Domácí krabičková dieta 3 – Potraviny, které pomáhají hubnout

10.03.2015
Domácí krabičková dieta 3

Potraviny pro spalování tuků nám poskytují dostatek vitamínů a minerálních látek, které pomáhají spalovat tuky a jsou velmi důležité pro správné fungování organismu. Na jedné straně podporují odbourávání tuků, na druhé straně díky nim nepociťujeme hlad. Každé jídlo by mělo být výživné, bez zbytečných kalorií. Jakmile dostaneme hlad, znamená to, že nám chybí nějaké živiny.

Velmi důležitý je obsah vlákniny v potravinách. Vlákninu z potravy umí náš organismus rozložit jen částečně a její podstatný podíl prochází trávicím ústrojím v nestrávené podobě. Pokud naše strava obsahuje dostatečně vysoký podíl vlákniny, urychluje se průchod stravy trávicím ústrojím. Velký podíl vlákniny také pomáhá pocitu plnosti, takže nemáme tendenci se přejídat.

 

Některé potraviny uvedené jako spalovače tuků jsou poměrně tučné, ale to je v pořádku. Obsahují esenciální mastné kyseliny nezbytné pro náš organismus. Pokud jich nemáme dostatek, může to způsobit, že budeme unaveni, čímž se budeme méně hýbat a kvůli tomu méně spalovat.

 

Některé potraviny na spalování tuků také obsahují poměrně dost bílkovin. Látka protein produkuje při trávení teplo, takže velkou část energie využije jen pro své trávení. Navíc bílkoviny pomáhají při budování svalů, které ke spalování tuků také potřebujeme. Čím více máme svalové hmoty, tím rychleji dokážeme tuky spalovat, a to například i ve spánku.

 

Zrychlení metabolismu způsobují i nekalorické přísady do pokrmů. Různá koření, např. skořice, zázvor nebo chilli, přispívají k zahřívání organismu a tím zrychlí trávení, čímž se snižuje riziko, že se ve vašem těle uloží přebytečný tuk.

 

Avokádo

Avokádo je jedno z nejkaloričtějších ovocí vůbec, přesto se velmi hodí pro redukční diety. Obsahuje spoustu tuků, všechny jsou však rostlinného původu. Nachází se v něm zdravé tuky – omega-3 nenasycené mastné kyseliny, pro tělo prospěšné. Neobsahuje cholesterol.

 

Avokádo je zdrojem kyseliny palmité, linolové a olejové, dále obsahuje vitamíny A, C, E a mnoho minerálních látek. Je bohaté na vlákninu, která podporuje činnost našeho metabolismu, takže se po jeho konzumaci cítíme dlouho sytí.

 

Fazole

Jsou významným zdrojem vlákniny. Urychlují látkovou výměnu, usnadňují odvodnění organismu. Velké množství vlákniny pomáhá nabudit pocit sytosti, takže nemáme pocit hladu a necítíme potřebu se přejídat. Fazole před vařením namáčíme, podstatně tím zkrátíme dobu vaření a navíc poté nepůsobí nadýmavě.

 

Vejce

Málokdo ví, že velkým spalovačem tuků jsou i vejce, především pak žloutek. Obsahuje totiž velké množství vitamínu D, který z velké části zabraňuje ukládání tuků v těle. Ani s obsahem cholesterolu ve žloutcích to není tak hrozné, jak se po léta uvádělo. V souvislosti s krabičkovou dietou si musíme dávat pozor pouze na vyšší kalorickou hodnotu vaječného žloutku.

 

Ukázka z knihy Domácí krabičková dieta 3.


Související články:
Domácí krabičková dieta 2 - Jak běžné potraviny nahradit za „zdravější“?
Domácí krabičková dieta - Co je vlastně krabičková dieta?
Krabičková dieta


10.03.2015
autor: Alena Doležalová
další články v rubrice: Zdravé recepty


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS