Domácí krabičková dieta 2

Krabičková dieta se brzy po svém vydání ocitla v žebříčcích nejprodávanějších knih. Ohlasy čtenářek a čtenářů dokazují, že opravdu funguje a že diety nemusejí být vždycky drastické a nudné a dokonce ani složité.

Tyto ohlasy a vlastní zkušenosti s uplatňováním této diety inspirovaly autorku k napsání druhého dílu. Soustředila se v něm na rychlé zvládnutí „krabičkových“ jídel, na ekonomické využití surovin, je zde i mnoho dobrých rad k přípravě pokrmů. Kniha obsahuje nejen nové podrobné jídelníčky s gramážemi, ale i jednoduchý návod, jak si jídelníčky pozměnit či si vytvořit úplně nové.

V knize naleznete 300 nových dietních receptů, 70 nových celodenních jídelníčků o 5000kJ, nejčastější otázky ohledně krabičkové diety, jak si potraviny nahradit za „zdravější“, jak odlehčit klasické pokrmy, jak si pokrmy vhodně ochutit, jak se vypořádat se zbytky potravin a zároveň si pak ušetřit čas při vaření a potřebné údaje u často používaných surovin.

Alobalové balíčky

Výhodou pečení v alobalu je hlavně to, že pokrm při pečení nemusíme hlídat, můžeme si během doby pečení připravovat další jídla, či dělat něco úplně jiného. Upečeme najednou maso a přílohu, jako např. bramborovou, tak i zeleninovou, čímž opět ušetříme další čas. Navíc příloha bude pěkně nasáklá masovou šťávičkou, tudíž chutnější. Můžeme si najednou upéci i různé varianty pokrmů, které si dáme při dalším obědě či večeři, a při kterých spotřebujeme i různé zbytky z lednice.

Kuřecí plátky s paprikou a rajčaty (2 porce)

2 plátky kuřecích (krůtích) prsíček (100g), 1 cibule, 2 barevné papriky, 4 menší rajčata, 7 g oleje, 1 lžíce nasekané petrželky (část můžeme nahradit celerovou nebo libečkovou natí), oregano, pepř, sůl

Plátky masa osolíme, opepříme a každý položíme na čtverec alobalu. Na maso rozdělíme cibuli, nakrájené papriky a oloupaná rajčata, posypeme oreganem a nasekanou zelenou natí a pokapeme olejem. Balíčky dobře uzavřeme a na pekáčku v předehřáté troubě pečeme asi 3/4 hodiny.

V jedné porci: Energie 790kJ/188 kcal, tuky 4,7,g, bílkoviny 22,9g, sacharidy 13,2g

Vhodná příloha: různě upravené brambory

Knihu Domácí krabičková dieta 2 naleznete v naší nabídce.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.