Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Dnes ne, mám migrénu!

21.09.2011
Jistě všichni známe tu nepříjemnou bolest hlavy, která nám často komplikuje denní život. Bolesti hlavy mohou být skutečným utrpením, které často narušuje práceschopnost i sociální a rodinné vztahy. Naštěstí většinu lidí bolí hlava jen občas, třeba při dehydrataci, anebo když to přeženou s alkoholem. Z pohledu klasické medicíny klasifikujeme bolesti hlavy na primární a sekundární.

 

Primární bolesti hlavy nemají žádný hmotný podklad, tzn., neznáme příčinu a nemůžeme ji ani určit speciálním vyšetřením. Do této skupiny zařazujeme nejčastěji migrénu a tenzní bolest hlavy. Ve skupině sekundárních bolestí hlavy je bolest projevem organického onemocnění a proto sem řadíme potraumatické bolesti hlavy, bolesti hlavy provázející cévní onemocnění, bolesti hlavy z nervového systému, bolesti hlavy v rámci infekčních nebo metabolických chorob.Přírodní medicína se dívá na bolesti hlavy podobně, ale zachází více do hloubky a spoléhá na vzájemné propojení orgánových soustav, hlavně tam, kde nelze nalézt objektivní příčinu bolesti. Z toho důvodu je alternativní diagnostika a přírodní léčba nejvíce efektivní u primárních bolestí hlavy.Do mé poradny přichází velká řada nemocných s bolestmi hlavy. Nejčastěji je to migréna, kterou se nyní budeme zabývat podrobněji.Migréna
Migréna je onemocnění, které postihuje více ženy než muže. Záchvat migrény někdy začíná tzv. prodromální fází, tj. několik hodin či dnů před vlastní bolestí hlavy. Nemocný může pociťovat velkou únavu nebo naopak euforii, může mít velkou chuť na poživatiny či nadměrně zívat. To může vést až k „auře“, což je abnormální pocitový vjem, který zahrnuje záblesky světla, cítění pachů nebo zrakové přeludy. To vše může nastat několik hodin před vlastním záchvatem, ale také nemusí. Proto dělíme migrénu na klasickou, s aurou a obecnou, bez aury. Samotný průběh migrény je pak velice silný. Provází ho zdrcující bolest, která může trvat hodiny až dny.Bolest je tak silná, že nemocní nejsou schopni jasně myslet a obvykle nemohou pracovat. Migrény jsou často spojeny s nauzeou a se zvracením.Příčina migrény ještě není zcela odhalena. Na vyvolání této choroby se podílí více činitelů. Můžete se setkat s názorem, že migrénu vyvolává stres, potravinová alergie, špatné počasí, prudké světlo nebo alkohol. Musíme také vzít do úvahy dědičnost a dispozici k onemocnění. Klasická medicína v tom také nemá jasno.Vytvořila si kategorie příčin, kde se jednou obviňuje cévní systém mozku, podruhé výkyvy hladin serotoninu, pak zase špatná agregace krevních destiček, ze kterých se uvolňuje již zmíněný serotonin, jindy např. samotná porucha mozkového parenchymu.A co přírodní medicína?
Nejprve musíme zhodnotit stav tlustého střeva, zda nedochází k bujení nebezpečných plísní nebo k zahnívání potravy. Pak je důležité vyšetřit játra, žlučník, ledviny a žaludek. Tyto orgány jsou nejvíce odpovědny za migrénu. Nesmíme také zapomenout na vyšetření krční páteře a hormonálního systému.Jak na migrénu?
Lékaři používají analgetika, nesteroidní antiflogistika, námelové alkaloidy, antidepresiva apod. Neustále se vyvíjejí nové a nové léky. Je zde ovšem riziko nežádoucích účinků a malé léčebné odpovědi organismu. V mé poradně používám ryze přírodní léky a po zkušenostech mohu s jistotou říci, že přírodní medicína je nejefektivnější metodou léčby migrény.Jaké přírodní přípravky můžeme používat?
Jsou to LKVB6, Betavital, Klíčkový olej, Quatro klas, Imuno C komplex, Super acidophilus plus 6 mld. a Multivitaminy s minerály a enzymy.   

A co bylinky?
Existuje spousta bylinek, které můžeme využít. Velmi dobře působí kopretina řimbaba nebo ginkgo biloba. Budeme používat kaštan, pampelišku, sporýš nebo kozlík. Z čínských bylinek se mi nejvíce osvědčují tianma, duzhong, fuling, shijueming, yimucao, zhizi, longdancao, chaihu, danggui, yanhusuo atd.Nyní se podívejme do praxe:

Žena, 30 let
Přichází do mé poradny pro dlouhodobé bolesti hlavy. Ta ji sužuje již pět let. V minulosti měla bolesti jen občas a malé intenzity. V posledních měsících se potíže zhoršily. Hlava jí bolí skoro každý den. Často i zvrací a bolesti trvají více dnů. K lékaři nechce jít, protože se bojí nejhoršího.

Při vyšetření zjišťuji nedostatečné prokrvení hlavy a sníženou činnost žlučníku a ledvin. Dále vidím oslabení tlustého střeva ve smyslu špatného osídlení prospěšnými bakteriemi. Diagnóza tedy zní: migréna.

Navrhuji tuto terapii:

 1. LKVB6 1 – 1 – 1 tbl. před jídlem.
 2. Betavital 3x denně jedna čajová lžička nalačno.
 3. Čaj na pití z čínských bylin ve složení tianma, fuling, huangqi, zhizi, shijueming a huainiuxi v dávce jednoho litru odvaru za den.
 4. Yanhusuo prášek 3x denně 5 gramů.
 5. Super acidophilus plus 6 miliard 1 – 0 – 1 cps. nalačno.


Za půl roku jsme dosáhli velkých pokroků. Hlava bolí jen jedenkrát do měsíce. Zvracení a nevolnosti zcela vymizely. Bolest hlavy po hodině odeznívá, a to bez použití analgetik. Prognóza je velmi dobrá.

 

Žena, 54 let
Přichází do mé poradny pro mírné, ale stále obtěžující bolesti hlavy. Před osmi lety prodělala operaci mozku s nálezem benigního nádoru. Nádor jí byl vyoperován. Pět let byla bez potíží, a pak se objevily bolesti znovu. Pacientka se bojí rakoviny. Lékaři ji utěšují, že je to normální a že to někdy bývá. Pacientku vyšetřuji a jednoznačně vylučuji nádorový proces. V oblasti malého mozku detekuji drobnou sraženinku, o které se domnívám, že potíže způsobuje. Proto nemocnou odesílám k lékaři k provedení CT vyšetření a magnetické rezonance mozku.

Navrhuji tuto terapii:

 1. Super bromelain plus papain 2 – 2 – 2 tbl. nalačno.
 2. Imuno C komplex1 – 1 – 1 tbl. nalačno.
 3. Klíčkový olej 2 – 2 – 2 cps. před jídlem.
 4. Kombinace tinktur ginkga a kaštanu v dávce 3x 28 kapek.
 5. Čaj z čínských bylinek ve složení huangqi, danggui, chuanxiong, chishao, taoren a honghua v množství jednoho litru odvaru za den.


Za dva měsíce se událo mnoho změn. Pacientka podstoupila CT vyšetření a magnetickou rezonanci mozku s nálezem krevní sraženiny v okolí malého mozku a byla jí doporučena nová operace. Operaci však odmítla s tím, že se chce léčit přírodní cestou. Jak řekla, tak bylo. Za půl roku naší léčby ji bolest hlavy postupně přestávala obtěžovat a za rok úplně vymizela. Na kontrolním vyšetření, které bylo provedeno za sedm měsíců, nebylo po sraženince ani stopy. Má klientka žije spokojeným životem bez bolestí hlavy dodnes.

 

Žena, 32 let
Již několik let má silnou migrénu. Bolesti hlavy má třikrát do týdne. Při bolestech silně zvrací a již několikrát byla hospitalizována v nemocnici. Při menstruaci, která bývá jednou za dva měsíce, se jí ještě více přitíží. Neví, co dál a je zoufalá. Léky jí vůbec nezabírají. Pacientku vyšetřuji a zjišťuji vyčerpanou dráhu ledvin a žaludku. Krevní oběh v oblasti mozku je velmi oslabený. Nedostává se jí základních živin. Trpí mírnou chudokrevností. Také má velmi nízký krevní tlak a sníženou činnost štítné žlázy.

Navrhuji tuto terapii:

 1. Betavital 3x denně jednu čajovou lžičku nalačno.
 2. Quatro klas 1 – 0 - 1 tbl. před jídlem.
 3. Omega 3 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.
 4. Ravit 3x denně dvě polévkové lžíce sirupu nalačno.
 5. Čaj na pití ze směsi čínských bylinek longdancao, huangqin, zhizi, chaihu, cheqianzi, zexie, gancao a danggui v množství jednoho litru za den.


Za tři měsíce došlo k úpravě některých potíží. Bolest hlavy již nebyla tak silná a vyskytovala se jednou týdně. Nepříjemné zvracení vymizelo a při menstruaci se bolesti již nezhoršily.

Proto terapii upravuji a postupuji takto:

 1. LKVB6 1 – 1 – 2 tbl. před jídlem.
 2. Quatro klas 1 – 0 – 1 tbl. před jídlem.
 3. Omega 3 1 – 1 – 1 cps. před jídlem.
 4. Klíčkový olej 1 – 1 – 2 cps. před jídlem.
 5. Ravit 3x denně jednu polévkovou lžíci sirupu nalačno.
 6. Čaj ve stejném složení.


Za tři měsíce nastalo výrazné snížení opakování bolestí hlavy, a to na jedenkrát za měsíc. Bolesti již nejsou tak silné a odeznívají do tří hodin. Menstruace se také upravila a nemocná má zase dobrou náladu. Terapii mírně upravuji a ponechávám dlouhodobě. Prognóza velmi dobrá.

Závěrem chci říct, dbejte na prevenci. Je to totiž to nejdůležitější, co pro sebe můžete udělat.


Celková nabídka přípravků na migrénu.


Související články:
Na migrénu vrtání hlavy nestačí
Migréna - co s ní?
Jak na migrény
Glutaman sodný (E621)


21.09.2011
autor: Milan Peterka
zdroj: www.klas.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

219,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS