Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Tajenky života - Dietou proti alergiím

26.07.2012

Alergie, především jejich enterální (střevní) forma, je pevnou součástí plísňových onemocnění. Zánět sliznice je téměř nezbytným předpokladem k plísňové invazi. Alergie jsou a budou obrovský problém civilizovaného světa. V jejich léčení děláme některé veliké chyby. Jedna z nich je, že je třeba s léčbou začít vždy od diety. Nikdy jsem neviděl skutečnou alergii bez spoluúčasti potravinové složky. Alergie jsou ovšem složitý problém a v této oblasti se otevírá pole překvapivým objevům. Zdá se, že při jejich léčbě, kromě diety, je třeba léčit i pozadí, terén, na který nasedají. To je ale téma pro některou další knihu, ovšem téma velmi nadějné.

 

Při tvorbě diety je mimo vynechání alergenů třeba myslet i na acidobazickou rovnováhu, protože některé alergie mají velmi dobré podmínky v překyseleném organismu. Třikrát denně zelenina, zeleninové saláty, polévky, šťávy, ale také zásadité bylinné čaje spolu s omezením živočišných bílkovin a pečiva, to je to pravé ořechové, co mohou alergici pro sebe, ale především pro děti udělat.

 

Neodolám, abych před receptářem neudělal ještě několik poznámek. Předně mnoha lidem pomůže, oprostí-li se od představy, že alergie způsobují výhradně kožní nebo respirační (dechové) záněty. Často se setkávám s alergickými záněty střev, ale i žlučníku nebo slinivky břišní. Tak zvané funkční nebo nervové poruchy funkce žlučníku bývají v drtivé většině alergiemi. Stejně tak pocit plného žaludku, špatně trávicího žaludku, kdy potrava leží v břiše dlouho po požití. Alergické záněty znemožňují slinivce břišní její práci. Těmito alergeny bývá nejen často opakované mléko a vejce, ale i sója, pšenice, kukuřice, droždí, ořechy, citrusové plody, brambory, rajská jablka, papriky, okurky. Málo se myslí na možnou alergii na žito, které je v podobě žitné mouky zpracováno v celozrnném chlebu. Tento chléb působí trávicí problémy. Že celozrnná strava nemusí být synonymem pro zdravou stravu, je patrné již z tohoto nálezu.

 

Ještě častějším problémem je pseudoalergie na fosfáty. Fosfáty jsou bohatě obsažené v ořechách, především lískových, které jsou častou součástí čokolád. Fosfáty se však používají i k ošetřování obilnin. V případě přecitlivělosti je pak vhodnější, aby lidé, ale hlavně neklidné hyperkinetické děti, jedli loupanou rýži a výrobky z jemné, vymílané mouky. Stejně tak je potřeba myslet na přecitlivělost vůči kyselině sírové jako součásti některých konzervačních postupů (ořechy, rozinky). Nezapomínáme na testování natrium phosphoricum a acidum sulfuricum. Již zmínka o neklidných dětech a alergii nám připomíná, že dalším projevem alergie je „mozková“ alergie, projevující se nespavostí, neklidem, depresemi, úzkostnými stavy, fobiemi a další širokou paletou psychických příznaků. Zvláště ve spojení s neurotickým působením plísní, což je ono tajemství naznačené na začátku. Spojení zdravotních problémů, které jsou, pokud stojí samy o sobě, téměř neškodné, dává ve svém výsledku neuvěřitelné obrazy nemocí Ty je třeba rozluštit.

 

Alergie se ale neštítí ani kloubů, ledvin, močového měchýře. Prakticky všechny orgány mohou reagovat na alergen nebo pseudoalergen. K samoléčbě mohu poradit, že stav alergiků zlepšuje akupresura meridiánů ledvin, žaludku, slinivky břišní, močového měchýře, ale i masáže reflexních zón těchto orgánů na noze. Velmi dobře působí poklepávání akupunkturního bodu KG6. Prstem 100x na tento bod klepeme.

 

 

Ukázka z knihy Tajenky života – kniha druhá.


Související články:
Alergie? Jiný pohled
Proč se objevují alergie?
Alergie - 1. část


26.07.2012
autor: MUDr. Josef Jonáš
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

239,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS