Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Dětská kolika

29.04.2009
Dětskými kolikami trpí velká většina miminek. Nejhorším obdobím je čtvrtý až šestý týden života. Kolika se vyznačuje naříkavými výkřiky dítěte, které svírá pěstičky a přitahuje nožičky k bříšku. Bolesti bříška se obvykle vyskytují každé dvě až tři hodiny, obvykle patnáct minut po jídle. Maminky obvykle propadají panice a později i zoufalství. Protože robátko v tomto období dokáže proplakat dny i noci. Je tedy velmi důležité, aby se maminka uklidnila a pokud je to možné - odpočinula si.

Pár tipů na zklidnění dítěte:

  • POZOR NA POTRAVINY: Jestliže kojíte, nekonzumujte nadýmavé potraviny. Mezi ně patří luštěniny, čerstvé pečivo, perlivé vody, hroznové víno, zelí, cibule, česnek. Vynechejte také konzumaci mléčných výrobků. Protože výzkumy potvrdily, že kravská bílkovina způsobuje trávicí obtíže.
  • PO JÍDLE NECHÁVEJTE DÍTĚ VE SVISLÉ POLOZE ODŘÍHNOUT: Dítě při sání spolyká vzduch, který mu nafukuje bříško. Když si odříhne, množství vzduchu se mnohem zmenší.
  • ZAVINUJTE DĚŤÁTKO: Zavinutí napodobuje tlak, který dítě zakoušelo v děloze. Důležité je, aby mělo pocit tepla a bezpečí. Pokud vidíte, že má dítě bolesti bříška, položte mu na něj v ručníku zabalený termofor.

 

Při kolice také pomáhá houpání, nošení bříškem dolů, kolébání, nošení v kapse na těle, procházka v kočárku, houpání na cvičebním balónu. Někdy pomáhá i klidná hudba či broukání.

 

MŮŽE POMOCI I AROMATERAPIE:
Levandulový či mandarinkový éterický olej může při aromatizaci vzduchu v místnosti dítě patřičně zklidnit. Dáváme ho do aromalampy - na tři lžíce vody kápneme dvě kapky éterického oleje, zapálíme svíčku a necháme pokoj dvacet pět minut provonět. Na etiketě lahvičky éterického oleje musí být vždy napsáno sto procentně přírodní. Není-li tam uvedeno nic nebo například devadesáti procentně přírodní, nikdy nekupujeme, protože zbylých pět procent je syntetických, tedy velmi dráždivých. Éterický olej z fenyklu je velmi vhodný pro masáže bříška. Musíme ho ale naředit: na dvě lžíce panenského rostlinného oleje (olivový, mandlový, sezamový) kápneme dvě kapky sto procentně přírodního éterického oleje z fenyklu. Dobře promícháme a můžeme začít s masáží bříška.

 

Kojící maminky by měly popíjet bylinkové čaje z kmínu, fenyklu či anýzu. Nejen, že podporují laktaci, ale zároveň zmírňují nadýmání u dětí. Útěchou pro rodiče může být fakt, že toto období obvykle po třech až čtyřech měsících pomine a spánkový režim dítěte se mírně upraví.


Související články:
Zvracivý novorozenec a galaktosemie
Spánek u novorozenců


29.04.2009
autor: Simona Grygárková, Dis.
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS