Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Detoxikací ke štěstí

25.12.2017
Štěstí Jste unavení, náladoví, přecitlivělí a smutní? A jako každý rok dáváte své duševní stavy na vrub předvánočnímu shonu? Děláte chybu. Počasí, roční období ani Vánoce za naše chmury nemohou. Šťastní bychom měli být v každé době…

Štěstí je přirozená potřeba

Touhu po štěstí má hluboko v sobě zakořeněnou každý z nás. Ať jsme, jací jsme, a prožíváme, co prožíváme, ve skrytu duše si přejeme být zdraví a spokojení. Přesto nás od štěstí velice často násilím oddělí nejrůznější tělesné neduhy i psychické stavy: úzkost, panika, fobie, chronická únava, deprese. Jak z toho ven?

 

V první řadě je třeba si uvědomit, že tělo a duše jsou naší součástí. Jedná se o dva neoddělitelné celky, ač se o jejich rozdělení rádi pokoušíme. Chceme-li však svým problémům učinit za dost, je zbytečné zaměřit se buď pouze na tělesné stavy, nebo pouze na psychiku. Všimněte si sami, jak jsou oba tyto celky provázány. Když nám dlouhodobě není fyzicky dobře, začne se to promítat do stavu naší psychiky. A naopak – jsme-li dlouhodobě pod tlakem a ve stresu, dříve nebo později se přidají i fyzické projevy: pokles imunity, autoimunitní onemocnění a řada dalších.

 

Co dělají emoce?

Každá naše myšlenka plodí pocit, emoci, která má dopad na lidský organismus. Podle druhu právě prožívané emoce pak v našem těle dochází ke specifickému svalovému napětí v různých částech těla. Kromě jiného je také intenzivně blokován lymfatický systém. Právě ten je však nezbytně nutný pro správnou detoxikaci! Pokud lymfatický systém nefunguje správně, největší brána, kterou odcházejí z organismu toxiny, se nemilosrdně uzavře. Odcházet nemohou ani imunitní buňky, obsahující zneškodněné infekce. Vše začíná kolovat v organismu, usazovat se, zapouzdřovat a zdravotní problémy přecházejí z akutních fází do stadií chronických. Takové potíže se pak řeší mnohem hůř.

 

Otrávené tělo

Negativní emoce tedy nejen že hrají ruskou ruletu s naší náladou, ale nemile si pohrávají s celým naším organismem. Dostáváme se pak do bludného kruhu – pod vlivem negativních emocí se tělesné tkáně dostávají do svěrací kazajky, ještě více se blokuje lymfatický systém, toxiny se hromadí, organismu žalostně schází kyslík, … Všechny tyto stavy ještě více umocňují ukládání toxinů a oslabování imunitního systému. Tento problém je třeba vždy přesně zacílit, vzít v potaz všechny vnější i vnitřní okolnosti jeho vzniku a začít jej řešit na úrovni tělesné i psychické.

 

Odnáší to mozek

Pokud nás dlouhodobě trápí potlačovaný vztek, očekávali bychom, že vzniklá patologická energie poškodí pouze naše játra (podle tradiční čínské medicíny je emoce hněvu spojována právě s okruhem jater)… Podobně tak při dlouhodobé melancholii a tísni by měly trpět pouze naše plíce. Ale není tomu vždy tak, problém se může projevit i kdekoli jinde. Prakticky vždy utrpí náš mozek. Každou vteřinu totiž dostává obrovské množství podnětů z vnějšího světa, na které musí reagovat, musí spustit nějakou akci. Nepřetržitý proud informací je v mozku zpracováván, vyhodnocován a posílán přes nervový systém spolu s odpovědí dál do organismu. Při tom všem má mozek jediný cíl: udržet organismus v rovnováze. Pokud však dlouhodobě dostává podněty typu: Pozor, Braň se, Boj se, Uteč!, o harmonii nemůže být řeč.

 

Pohoda s detoxikací

Toxiny jsou nejen otravné, ale i velice chytré. Pokud se usadí v určitých centrech mozku (spolu s chronickými infekcemi), dokáží simulovat různé emoce a ovlivňovat tak naše prožívání, a to s jediným cílem: abychom cítili co nejvíc negativních pocitů, které prospívají již vzniklé infekci.

 

Pro celkovou detoxikaci, která nás má osvobodit od psychických i fyzických potíží, je proto nezbytné zaměřit se na očistu mozkových center: nejčastěji amygdaly, hippocampu, hypothalamu, epifýzy,… Zde se velice často objevují také různé neuroinfekce, jako jsou borrelie, herpetické viry, ale také retroviry, polioviry a další.

 

Detoxikační kúrou pomůžeme nastartovat imunitu tak, aby se vzniklými infekčními a toxickými ložisky sama zabojovala. Vlastní silou, nikoli s pomocí umělých látek. Během detoxikace se pak často rozkrývají další a další toxická ložiska, která se postupně uvolňují. Společně s tím, jak odcházejí, se do těla vrací rovnováha, tkáně jsou odblokovány a nastává uvolnění také po stránce psychické.

 

Nabídka přípravků Joalis je široká:

  • Nejčastěji využívané přípravky k detoxikaci mozku a psychiky: Hypotal, Nodegen, Streson, Emoce
  • Nejčastěji využívané přípravky k detoxikaci při neuroinfekcích: Spirobor, Antivex
  • Nejčastěji využívané přípravky k detoxikaci lymfatického systému: Lymfatex

 

 

Krásné Vánoce a hodně síly a energie v novém roce!


Související články:
Překonejte strach: afirmace a detoxikace!
Detoxikace psychiky? Rozhodně ano!
Emocionální kolotoč
Zuby a duše
Nemoci: co za nimi stojí?
5 tipů, jak posilovat mozek!
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda


25.12.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

269,- Kč

373,- Kč

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS