Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Detoxikace před početím

29.01.2017
Žena

V dnešní době se páry, které chtějí mít děti, soustředí spíše na materiální zajištění sebe i budoucího potomka, než na vytváření ideálních podmínek pro samotné početí. Mít dítě je jakési „rozhodnutí po zralé úvaze“. Rozvážnost je na místě. Ale možná by bylo dobré, kdyby lidé plánující rodinu věnovali více energie a péči svému zdraví. Ženy obzvlášť...

Když se párů zeptáte, co je pro ně v tomto ohledu nejpodstatnější, většina z nich odpoví: Aby dítě bylo zdravé. Ale v takovém případě musejí být zdraví především oni sami. Dítě se vyvíjí v lůně matky. To ona je zdrojem všeho, co bude dítě po devět měsíců přijímat – její stravu, její emoce, její radosti a strachy. A pokud má matka v sobě toxiny, pak také je... Přitom právě toxiny způsobují poruchy imunity, a to jak u matky, tak také u jejích dětí.

 

Kde se vzaly a co umí?

Toxiny prakticky nepřetržitě vdechujeme i jíme. To, zda se v těle usadí, ovlivňuje kvalita imunitního systému a také emoční odolnost centra řídící imunitní funkce. Mohou to být různé chemické látky, těžké kovy, pesticidy, ale zcela běžně také emoční zátěže nebo infekční ložiska. Toxiny v těle matky určují, jakou bude mít dítě imunitu. Ovlivňují vznik alergií, ekzémů, astmatu a dalších onemocnění.

 

Detoxikace před otěhotněním je důležitá nejen pro zdravý vývoj dítěte, ale také pro hladký průběh těhotenství. Důležitá je:

 • Důkladná detoxikace urogenitálního systému od infekcí i mikrobiálních ložisek (záněty během těhotenství jsou častým spouštěčem předčasných porodů).
 • Detoxikace psychických zátěží přináší úlevu od strachů, úzkostí a stresů, pomáhá uvolnit tělo a zbavit se blokací, které mohou mít negativní dopad na celý reprodukční systém.
 • Ke komplexní detoxikaci patří i vhodná strava s razantním omezením nebo vyloučením rafinovaných cukrů, bílé mouky, alkoholu a omezením kofeinu a mléčných výrobků...

 

Chcete-li otěhotnět, nezapomínejte na:

 • Kyselinu listovou - tento vitamín skupiny B je zásadní v prevenci vrozených vad a vývojových poruch a žena by jej měla užívat nejen v těhotenství, ale i při jeho plánování. Přírodním zdrojem jsou obiloviny, brokolice, růžičková kapusta, kvasnice a pomeranče.
 • Vitamín E neboli elixír mládí a krásy. Snažíte se o miminko? Tento malý zázrak se stará o kvalitu pohlavních buněk a podporuje usazení zárodku do stěny dělohy. Najdeme jej v pšeničných klíčcích, na másle, burácích nebo třeba zelených salátech. Pozor však na jeho nadbytek!
 • Vitamín C - vás ochrání, jste-li náchylná k nachlazením a virózám a vaše imunita potřebuje posilu. Přírodním zdrojem jsou zejména černý rybíz, grapefruit, kiwi, šípek, goji, pomeranče a citrony.
 • Železo - na to by neměly zapomínat vegetariánky a ženy s chudokrevností, jelikož během těhotenství si rostoucí plod značnou část tohoto minerálu vyžádá. Nejvíce železa najdeme v masu a vnitřnostech, dále v zelených druzích zeleniny, fazolích, švestkách, oříškách a dalších.
 • Zapomínat nesmíme ani na vápník, zinek a selen.

 

Na co si dát pozor?

 • Vitamín A - přestože má v jídelníčku budoucích maminek nezastupitelnou roli, jeho nadměrné užívání může vést k poruchám plodu v začátcích těhotenství.
 • Běžné multivitamíny - obsahují sice spoustu zdraví prospěšných látek, ale také příliš vitamínu A a méně vitamínů skupiny B, méně vápníku a jódu. Proto je dobré užívat multivitamíny pro ženy těhotné nebo ty, které těhotenství plánují. Zde jsou dávky vitamínů a minerálů upraveny přesně podle potřeby jejich organismu.
 • Alkohol - podle vědeckých studií dokáže pravidelná konzumace alkoholu snížit plodnost až o 50%. Ženy by si měly odpustit také kofein, který rovněž negativně ovlivňuje plodnost. Za přijatelné se považují dva šálky denně.
 • Nadměrná konzumace mořských ryb, u nichž se předpokládá vyšší obsah rtuti (např. mečoun, štika, candát, platýz, bolen, žralok nebo královská makrela). Rtuť vysoce zatěžuje organismus a bývá spojována s vrozenými vadami plodu.

 

Medová tečka

 

Víte, že po dlouhá staletí se k léčbě ženské neplodnosti používal med? Kvalitní med obsahuje velké množství aminokyselin a minerálů, které podporují ženský reprodukční systém a také stimulují vaječníky.

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Poklady z přírody: Nejznámější životabudiče
Detoxikace a imunita
Základy řízené detoxikace
Kontryhel: ženám na míru
Tajemství sluneční pleteně
Detoxikace pro vytížené maminky
Než přiletí čáp…
Jak otěhotnět? Fytoestrogeny a další přírodní látky jako pomocníci pro úspěšné otěhotnění


29.01.2017
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS