Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Detoxikace a životní prostředí

25.03.2013

Všeobecně mezi lidem panuje přesvědčení, že ve městech je nepříznivé přírodní prostředí, prach, stres, množství lidí, eventuálně různé průmyslové exhaláty, smog, atd. Naproti tomu na vesnici či v lese je příznivé prostředí pro život, čistěji, zdravější způsob života i vztahy jsou lidštější a pozitivnější. Již před několika desítkami let, když jsem se pohyboval v lese a přírodě, jsem se seznámil s celou řadou hajných. Přátelil jsem se s nimi po dobu několika let a udivilo mě, jak byli nemocní, jaké měli zdravotní problémy a především, jak brzo umírali. Obvykle se těžko dožívali šedesáti let. Jen někteří zemřeli krátce po šedesátce. Teprve detoxikace mně umožnila se na celou věc podívat poněkud jinak.

I statistika hovoří o tom, že lidé na vesnici nežijí déle, nejsou zdravější, nemají lepší psychiku než lidé ve městech. Svou roli hraje například častý a bližší kontakt se zvířaty. Zvířata přenášejí celou řadu parazitů a jiných mikroorganismů, které jsou vážným nebezpečím pro lidský život. V lese se setkáváme s řadou parazitů, které přenášejí například psovité šelmy.

 

Jde o Toxokarózu či Echinococcus. Jejich diagnóza jakožto zátěže v lidském organismu je poměrně častá a vždy ji doprovází závažné zdravotní problémy. Toxoplasma gondii přenášená zvířaty, nejčastěji kočkami, je častým nálezem u lidí, již mají blízký kontakt se zvířaty. V okolí vesnic bývají pole, při masivním používání chemických prostředků vítr zanáší z polí do vesnic chemická hnojiva, pesticidy a podobné jedovaté látky. Lidé se tak setkávají s tímto typem jedovaté chemie daleko častěji než lidé ve městech. Půda může být kontaminována zooinfekcemi, například brucelou. Při práci se zemí může dojít k latentní infekci.

 

Vztahy na vsi nejsou na druhý pohled tak idylické

Rovněž psychika lidí na vesnicích není právě nejzdravější. Je sice skutečností, že navenek vypadají vztahy těchto lidí idylicky, avšak při velmi těsném kontaktu a dlouhodobém sousedství dochází k častým rozporům nebo obavám o to, co tomu řeknou lidé okolo, a tak dochází k ovlivňování emocionality člověka v daleko větší míře než u lidí ve městech. To vede k emocionálním problémům, které, jak víme, jsou součástí zdravotních problémů a jsou příčinou častého zadržování toxických látek v organismu.

 

Lidé ve městě mají lepší přístup k velké škále potravin, takže mohou podle svého přesvědčení dodržovat různé typy diet, mají daleko větší možnost věnovat se různým životním stylům. Takže o zdravé vesnické stravě opravdu lze pochybovat. Samozřejmě že lidí ve městě se týkají stejné problémy, natož když v rámci rekreace navštěvují lesy, přírodu, příbuzné na vesnici a nevybaveni potřebnými imunitními vlastnostmi se setkávají s těmito mikroorganismy. Ve městě také číhá mnoho poruch, mnoho toxinů hlavně v podobě aromatických uhlovodíků, polétavého prachu a jiných toxických zplodin pramenících z dopravy, průmyslu, a smog vůbec.

 

Přesto je důležité, abychom při hodnocení zdravotního stavu velmi podrobně znali životní prostředí člověka, jeho záliby, například houbařství, myslivost, zahrádkaření, a podobně. Podrobné informace o místě bydliště, o místě, kde člověk strávil dětství a kde se všude pohybuje, nás může navést na typy toxické zátěže a my tak máme vodítko pro to, jak detoxikovat, jakým toxinům se věnovat. Podrobný rozhovor v tomto směru je velice informativní, jestliže víme, co z odpovědí můžeme vyvodit.

 

Celková nabídka přípravků na detoxikaci organismu.


Související články:
Detoxikace pomocí přírodních přípravků


25.03.2013
autor: MUDr. Josef Jonáš
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS