Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Děti předškolního věku a imunitní systém

06.10.2011
V době, kdy se otevírají brány jeslí a mateřských škol, je největším problémem dětská imunita. Chladná rána, nové prostředí, odloučení dětí od maminčiny náruče – a tedy i určitá dávka stresu – to všechno, spolu s bakteriemi a viry, způsobuje častá onemocnění dětí.

Nejčastější je léčba antibiotiky. Když je opakovaná, nemá vždy ty nejlepší účinky. Děti mají oslabenou imunitu, objevují se různé alergické projevy.

Imunitní systém zabezpečuje odolnost organismu proti původcům infekčních onemocnění: virům, bakteriím, toxinům. Každý lidský organismus má systém imunitních buněk, které se v určitém čase zapojují do obranné činnosti. Při napadení lidského těla původci nemoci dochází k takzvané nespecifické imunitní reakci. Je stejná při každém ataku, jak viry, tak bakteriemi, nebo toxickými látkami. K projevům imunitní reakce patří i zvýšená teplota. Je důležitá pro aktivizaci bílých krvinek směrem k místu zánětu, kde dokážou pohlcovat mikroorganismy. Pokud teplota nedosáhne 38 °C a podáváme léky na její snížení, přesun bílých krvinek se zpomalí. Tím se nespecifická imunitní reakce blokuje. Zároveň se přeruší signál mezi slezinou a centrem termoregulace v mozku. Pro imunitní systém je slezina velmi důležitý orgán, poněvadž vysílá signál o přítomnosti mikrobů, kterých se organismus často dokáže zbavit.

Abychom předešli onemocněním dýchacích cest, virózám, zánětům sliznic, vedlejších nosních dutin a různým jiným komplikacím, volíme i alternativní formy prevence. Jedním z prostředků je přírodní produkt Vironal. Je účinný nejen v prevenci, ale i při uvedených problémech. Harmonizuje dýchací systém, slezinu a tlusté střevo, které se díky Vironalu zregeneruje – zejména po antibiotické léčbě. Vironal je vhodný pro všechny věkové kategorie, čili i pro děti předškolního věku. Spolupráce společnosti Energy s mateřskými školami je toho důkazem.

Klub Energy v Liptovském Mikuláši už tradičně realizuje projekt “Zdravé dieťa”, jehož výsledky jsou výborné. Paní učitelky a děti v Mateřské škole Žirafka, se kterými spolupracuji už šestý rok, ho dokonale znají. Jejich milá slova “donesla jsi Vironálek” mi oplácejí všechnu moji námahu a dlouhou cestu k nim. Zejména když potom hodnotíme výsledky docházky. Jsou neuvěřitelné, docházka dětí je o více než 50 % lepší, když se používá Vironal, Audiron a Spiron. Jsem velmi ráda, že každý rok poznávám jiné děti, nové rodiče, jiné učitelky. Důležité je, že z těchto dětí i naším přičiněním rostou zdraví mladí lidé.

Celková nabídka přípravků pro děti.


Související články:
Děti a nachlazení
Pneumokoky a nosní mandle u dětí
Péče o nemocné dítě
Rakytník řešetlákový: utajená vitaminová bomba
Potravní doplňky pro děti
Řekněme “ne” antibiotikům u respiračních viróz


06.10.2011
autor: Mgr. Viera Búliková
zdroj: magazín Vitae 9/2011
další články v rubrice: Prevence


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS