Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Desatero zdravého hubnutí

07.02.2006
Jak zhubnout?
Tahle palčivá otázka skloňovaná v poslední době ve všech pádech. Jak se moc netrápit, a přesto shazovat kilogramy? Jak se tedy dá trvale zhubnout? Neexistuje jeden univerzální recept, pomocí kterého byste mohli zhubnout. Každý člověk je komplikovaná individualita a ne všichni reagují na určité podněty stejně. Užitečným vodítkem je to, že zdravé hubnutí je takové, které nezanechá špatné následky na vašem těle.

1. Zvyšte podíl zeleniny a ovoce ve stravě.

Spousta lidí dělá chybu v tom, že se snaží jen něco omezovat. Zkuste nejdříve nahradit některé jídlo zeleninou nebo ovocem. Budete překvapeni, že Vás to osvěží i zasytí.

 

2. Před každým jídlem jezte vždy syrovou zeleninu nebo ovoce.

V naší kuchyni je zažitý systém zeleninový salát či ovoce ano, ale s jídlem nebo po něm. A to je špatně. Pokud se konzumuje syrová zelenina nebo ovoce před jídlem, vytvoří se v žaludku trávicí enzymy na syrovou stravu a takto se stráví i strava vařená. Tělo tímto jaksi přelstíte a máte větší šanci na zhubnutí.

 

3. Zvyšte příjem vody.

Omezte i pití slazených či neslazených minerálek. Pamatujte si, že bublinky jsou Vaším nepřítelem. Čistá voda je ideálním zdrojem tekutin.

 

4. Omezte smažené pokrmy na minimum.

Kromě toho, že přepálené tuky mohou způsobovat rakovinu, jsou i nepřítelem hubnutí.

 

5. Začněte okamžitě používat pouze olivový olej.

Vyřaďte všechny ostatní oleje i slunečnicové, jsou plné škodlivých volných radikálů a karcinogenů. Tuk je možné dodat tělu i ve formě různých ořechů a semínek.

 

6. Pozor na výrobky s "0 %" tuku.

Tuk byl totiž nahrazen nějakou chemickou sloučeninou, se kterou si Vaše tělo absolutně neví rady a tak je začne ukládat do tukových buněk, které jsou vždy k dispozici. Raději jezte malé množství másla, než margaríny a ztužené tuky, které obsahují chemické náhražky tuků a jsou plné karcinogenů.


7. Zvyšte tělesnou aktivitu = cvičení.

Neklaďte si vysoké cíle, jako např. od zítřka budu chodit do "fitka" nebo se přihlásím do aerobiku, budu každý večer hodinu běhat. Většinou zjistíte, že na chození do fitness centra nemáte čas ani peníze, do aerobiku zase nemáte vhodný oděv, no a běhání po večerech může být i nebezpečné. Raději začněte s malou aktivitou, je to lepší než nic a snadněji to splníte. Přestaňte např. používat výtah a i s nákupem schody vyběhněte, jednak budete méně nakupovat, čímž hubnutí půjde snadněji a jednak se tím procvičíte. O víkendu namísto sledování televize si zajděte do přírody - 10 minut pohybu na slunci a čerstvém vzduchu nahradí hodinu dřiny v tělocvičně.

 

8. Přestaňte popojídat mezi jídly.

Tu sušenka, tu bonbón či čokoládička a byli byste překvapeni, co všechno za den nastřádáte do tukových buněk.

 

9. Nepřejídejte se!

Nedojídejte všechno, co máte na talíři. Psychologové přišli na to, že většina z nás má zafixovaný jakýsi blok z dětství. Rodiče nutící děti k dojídání všeho, co jim naložili na talíř, si ani neuvědomují, jaký to může mít později negativní vliv na jejich potomka. U nás na Moravě se používá takové pořekadlo: "Prase, které nevyžírá, půjde na porážku". Je jasné, že takové dítě si do dospělosti odnáší mimo jiné psychický blok, že nechat něco na talíři je špatné, a tak se za každou cenu snaží vždy všechno sníst. Zkuste to překonat a naučte se něco nechávat na talíři, např. kousek brambory, trochu omáčky. Ve vašem vědomí pak spustíte další reakci a při nakládání na svůj talíř si mimoděk budete dávat menší porce.

 

10. Chcete-li zhubnout, musíte nejdřív sama uvěřit, že to dokážete.

Toto za Vás nikdo neudělá. Pamatujte si, že všechno je v mozku. Pozitivní myšlení a povzbuzování sama sebe dělá divy. Vyslovím-li nahlas, že jsem šikovná a že co chci, to taky dokáži, přesvědčím tím nejen ostatní, ale hlavně sama sebe. Ale funguje to i opačně, říkám-li nahlas i před ostatními, že jsem "kráva blbá" apod., přesvědčím tím nejen ostatní, ale především sebe.

 

Z našeho desatera jste zajisté poznali, že hubnutí není o tom spolknout zázračnou pilulku, ale že se jedná o celý komplex malých či větších změn našeho životního stylu. Jen ten, kdo se něčeho vzdá, může dosáhnout toho, po čem touží.


Celková nabídka přípravků na hubnutí.


Pro výraznější odbourávání tuků doporučujeme přípravek XLS Medical.


Související články:
Garcinie kambodžská (Garcinia cambogia)
BMI (Index tělesné hmotnosti)
Tuky pryč - máme garcinii
Spalujeme kalorie
Hubnutí a cvičení
Hubnutí a konzumace masa
Přehled potravin a prostředků pro hlídání hmotnosti
Jak zdravě hubnout?
Vitamíny řady B a hubnutí
Jak dodržet novoroční předsevzetí?
Recept na zdraví


07.02.2006
další články v rubrice: Výživa


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

379,- Kč

255,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS